Студопедия — Для локальних внутрішньоквартальних джерел з непостійним шумом – еквівалентний і максимальний рівні звуку в дБА на відстані 7,5 м від границь джерелшуму.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Для локальних внутрішньоквартальних джерел з непостійним шумом – еквівалентний і максимальний рівні звуку в дБА на відстані 7,5 м від границь джерелшуму.






5.9 Шумовими характеристиками джерел зовнішнього промислового шуму є:

- для промислових підприємств з максимальним лінійним розміром в плані не більше ніж 300 м і для їх окремих установок (трансформатори, компресори, вентиляційні і інші аеродинамічні установки тощо) з постійним шумом – рівні звукової потужності , дБ, в октавних смугах частот нормованого діапазону та коригований рівень звукової потужності , дБА, а для підприємств і їх установок, які створюють непостійний шум – еквівалентний , дБА, і максимальний , дБА, кориговані рівні звукової потужності;

- для промислових зон, окремих промислових підприємств з максимальним лінійним розміром в плані більше ніж 300 м – еквівалентний рівень звуку , дБА, і максимальний рівень звуку , дБА, на границі з сельбищною територією, у напрямку розрахункової точки.

5.10 Шумові характеристики джерел шуму є вихідними даними для розрахунку очікуваних рівнів шуму в установлених розрахункових точках приміщень і територій.

6 НОРМовані параметри і ДОПУСТИМі РІВНІ ШУМУ

6.1 Нормованими параметрами постійного шуму є рівні звукового тиску L, дБ, в октавних смугах з середньогеометричними частотами 31,5; 63; 125; 250; 500; 1000; 2000; 4000; 8000 Гц.Оцінку постійного широкосмугового шуму допускається надавати у рівнях звуку , дБА.

6.2 Нормованими параметрами непостійного шуму є еквівалентний рівень звуку , дБА, і максимальний рівень звуку , дБА, а також еквівалентні рівні звукового тиску , дБ, і максимальні рівні звукового тиску , дБ, в октавних смугах з середньогеометричними частотами31,5; 63; 125; 250; 500; 1000; 2000; 4000; 8000 Гц.

6.3 Допустимі рівні звукового тиску , дБ (еквівалентні рівні звукового тиску , дБ) в октавних смугах нормованого діапазону частот, допустимі рівні звуку , дБА, еквівалентні , дБА, і максимальні , дБА, рівні звуку в приміщеннях житлових і громадських будинків і на територіях з нормованими рівнями шуму, треба приймати відповідно до таблиці 1 з поправками до неї відповідно до таблиці 2.

Допустимі рівні шуму в приміщеннях, наведені у таблиці 1, стосуються тільки шуму, що проникає в приміщення (крізь зовнішні і внутрішні огороджувальні конструкції, по повітропроводах систем вентиляції і кондиціонування повітря тощо) від зовнішніх і внутрішніх джерел.

6.4 Допустимі рівні виробничого шуму, допустимі рівні шуму на робочих місцях транспортних засобів, засобів будівельної техніки слід приймати згідно з ДСН 3.3.6.037.

6.5 Допустимі рівні авіаційного шуму на території житлової забудови, розташованої поблизу аеропортів, слід приймати згідно з ГОСТ 22283.

6.6 Допустимі рівні інфразвуку на території житлової забудови слід приймати згідно з СанПиН 42-128-4948.

6.7 Оцінку шумового навантаження працівників на робочих місцях на підприємствах, в установах, організаціях слід надавати згідно з вимогами ДСТУ 2867.

6.8 Шум вважається в межах норми, якщо його рівні звукового тиску (еквівалентні рівні звукового тиску) в октавних смугах частот (),
рівень звуку , еквівалентний і максимальний рівні звуку не перевищують встановлених допустимих величин для даного об’єкта.


 


Таблиця 1 – Допустимірівні шуму

Ч.ч. Призначення приміщення або території Час доби Рівні звукового тиску , дБ (еквівалентні рівні звукового тиску , дБ) в октавних смугах з середньогеометричними частотами, Гц Рівень звуку (екві-валентний рівень звуку ), дБА Максималь-ний рівеньзвуку , дБА
31,5                
                           
  Операційні приміщення в лікарнях                      
  Палати лікарень і санаторіїв Денний                      
  Нічний                      
  Кабінети лікарів поліклінік, амбулаторій, диспансерів, лікарень, санаторіїв, масажні та косметологічні кабінети, аптеки                      

Продовження таблиці 1

                           
    Житлові приміщення будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів для людей похилого віку і інвалідів Денний                      
  Нічний                      
                         
  Спальні приміщення в дитячих дошкільних закладах і школах-інтернатах Денний Нічний                      
  Житлові приміщення квартир Денний                      
Нічний                      
  Житлові кімнати в будинках гуртожитків Денний Нічний                      
                     
                                       

 

Продовження таблиці 1

                           
  Житлові номери готелів:                        
- категорії 4 зіркиі 5 зірок1) Денний                      
Нічний                      
- категорії 3 зірки1) Денний                      
Нічний                      
- категорії менше ніж 3 зірки Денний                      
Нічний                      
  Приміщення класів, учбові кабінети, кімнати викладачів, аудиторії шкіл і інших учбових закладів                      
  Музичні класи1)                      
  Робочі приміщення офісів, банків, кабінети і робочі приміщення в адміністративних будинках1)                      

 

Продовження таблиці 1

                           
  Робочі приміщення і кабінети науково-дослідних і проектно-конструкторських організацій1)                      
  Конференц-зали, читальні зали бібліотек                      
  Зали для глядачів у клубах, кінотеатрах, дозвіллєвих закладах, зали засідань і судових нарад1)                      
  Фойє кінотеатрів, клубів, багатоцільових залів, дозвіллєвих закладів1)                      
  Зали театрів і концертні зали1)                      
  Зали багатоцільового призначення1)                      

 

Продовження таблиці 1

                           
  Фойє театрів і концертних залів1)                      
  Музеї, храми1)                      
  Спортивні зали, плавальні басейни1)                      
  Зали кафе, їдалень, барів, ресторанів                      
  Торговельні зали магазинів, пасажирські зали аеропортів і вокзалів, приймальні пункти підприємств побутового обслуговування                      
  Території, які безпосередньо прилягають до будинків лікарень і санаторіїв Денний Нічний                      

 


 

Продовження таблиці 1

                           
  Території, які безпосередньо прилягають до будинків відпочинку, пансіонатів, диспансерів, будинків-інтернатів для людей похилого віку і інвалідів Денний Нічний                      
  Території, які безпосередньо прилягають до житлових будинків Денний Нічний                      
  Території, які безпосередньо прилягають до будинків поліклінік, амбулаторій, дитячих дошкільних установ, шкіл і інших учбових закладів, бібліотек, музеїв, храмів                      
                             

 

Продовження таблиці 1

                           
  Території, які безпосередньо прилягають до готелів Денний Нічний                      
  Території, які безпосередньо прилягають до будинків гуртожитків Денний Нічний                      
  Майданчики відпочинку на території лікарень і санаторіїв                      
  Майданчики відпо-чинку на території мікрорайонів і груп житлових будинків, будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів для людей похилого віку і інвалі-дів, майданчики дитячих дошкільних установ, шкіл і інших учбових закладів                      

Кінець таблиці 1

1) Об’єкти, відсутні у переліку СН 3077 (усі інші об’єкти, наведені в таблиці, і допустимі рівні шуму для них відповідають СН 3077). Примітка 1.Допустимі рівні шуму від зовнішніх джерел в приміщеннях, наведених в позиціях2 – 12, встановлені за умови забезпечення в них проектного повітрообміну. У разі відсутності примусової системи вентиляції або кондиціонування повітря, вимоги до допустимих рівнів шуму у цих приміщеннях треба забезпечувати за умови відкритих кватирок або інших пристроїв, що забезпечують надходження повітря. Примітка 2.Допустимі рівні шуму на територіях, які безпосередньо прилягають до будинків, наведених в позиціях 23 – 28, встановлені для точок, розташованих на відстані 2 м від огороджувальних конструкцій (фасадів) будинків.
Примітка 3.Допустимі рівні проникаючого шуму в приміщеннях і на територіях, прилеглих до будинків, від систем вентиляції, кондиціонування повітря, повітряного опалення, від насосів систем опалення і водопостачання та холодильного устаткування слід приймати на 5 дБ (дБА) меншими від зазначених у таблиці. При цьому поправку на тональний або імпульсний шум (відповідно до таблиці 2) не враховують.
Примітка 4.Якщо джерелом шуму на сельбищній території є музика, мова або інший біогенний шум, то згідно з ДСП 173 величини допустимих рівнів звуку від цих джерел на територіях, що безпосередньо (на відстані 2 м від фасадів) прилягають до житлових будинків, лікувально-профілактичних закладів, санаторіїв, будинків-інтернатів для людей похилого віку і інвалідів, потрібно приймати меншими на 5 дБА від відповідних величин, наведених у таблиці.
Примітка 5.Згідно з СН 3077 допустимі еквівалентні і максимальні рівні звуку, створюваного засобами автомобільного, залізничного, авіаційного транспорту на відстані 2 м від фасадів першоїлінії будинків, орієнтованих у бік магістральних вулиць загальноміського і районного значення, залізниць, джерел авіаційного шуму, допускається приймати на 10 дБА більшими від зазначених у позиціях 25, 27,28. При цьому у приміщеннях вказаних будинків повинні бути забезпечені рівні проникаючого зовнішнього шуму відповідно до вимог даної таблиці.
Примітка 6. Денний час доби прийнято від 08.00 год. до 22.00 год., нічний – від 22.00 год. до 08.00 год.[1]. Примітка 7.Якщо акустичні характеристики приміщення, його функціональне призначення, контингент експонованих людей (працюючі, відвідувачі, мешканці) та тривалість експозиції аналогічні, то допускається поширювати норми допустимого шуму згідно з даною таблицею на інші відповідні приміщення.

 

Таблиця 2 – Поправки до допустимих рівнів шуму

Фактор впливу Умови Поправка, дБ (дБА)
Характер шуму Широкосмуговий  
Тональний або імпульсний - 5
Місцерозташуванняоб’єкта Курортний район, місця відпочинку, туризму, зелена зона міста - 5
Новий житловий район, що проектується  
Район сформованої забудови + 5
Примітка 1. Поправку на місце розташування об’єкта слід враховувати тільки для зовнішніх джерел шуму при визначенні допустимих рівнів звукового тиску, рівнів звуку, еквівалентних і максимальних рівнів звуку для житлових кімнат квартир, спальних приміщень будинків відпочинку і пансіонатів, спальних приміщень в дитячих дошкільних установах і школах-інтернатах, в будинках-інтернатах для людей похилого віку і інвалідів, для палат лікарень і спальних кімнат санаторіїв, житлових кімнат гуртожитків і номерів готелів та територій житлової забудови. Примітка 2. Для об’єктів будівництва у сформованій житловій забудові поправку плюс 5 дБ (дБА) не враховують.

7 Акустичний розрахунок. Загальні положення

7.1 Акустичний розрахунок слід виконувати при проектуванні, реконструкції, капітальному ремонті або технічному переоснащенні промислових об’єктів, автомобільних доріг, залізниць, об’єктів цивільного будівництва тощо, при проектуванні житлової забудови міських і сільських поселень для надання оцінки очікуваному шумовому режиму, який створюється функціональною діяльністю даного об’єкта будівництва як у своїх межах, так і в прилеглому навколишньому середовищі, та надання оцінки шумовому режиму, створюваному наявними навколишніми джерелами шуму на об’єкті, якщо він потребує захисту від шуму цих джерел.

7.2 Акустичний розрахунок передбачає визначення очікуваних рівнів шуму, створюваного внутрішніми і зовнішніми джерелами шуму в приміщеннях і на територіях, надання їм оцінки щодо відповідності санітарнимнормам та визначення величин необхідного зниження рівнів шуму джерел – вихідних даних для проектування заходів із захисту від шуму.

7.3 Розрахунок шуму в виробничих цехах, в приміщеннях допоміжних будівель і на територіях промзон або окремих промислових підприємств, розрахунок шуму в приміщеннях житлових і громадських будинків, на території житлової забудови і ландшафтно-рекреаційних територіях від стаціонарних промислових джерел, від інженерного обладнання об’єктів цивільного будівництва та інших стаціонарних джерел шуму потрібно виконувати:

- для джерел з постійним шумом – у рівнях звукового тиску , дБ, в октавних смугах з середньогеометричними частотами 31,5; 63; 125; 250; 500; 1000; 2000; 4000; 8000 Гц;

- для джерел з непостійним шумом – у еквівалентних рівнях звукового тиску , дБ, і у максимальних рівнях звукового тиску , дБ, в октавних смугах з середньогеометричними частотами від 31,5 Гц до 8000 Гц (за умови наявності шумових характеристик джерел відповідно і ).

При відсутності шумових характеристик і розрахунок шуму стаціонарних джерел з непостійним шумом виконують у еквівалентних і максимальних рівнях звуку в дБА.

7.4 У разі відсутності необхідних вихідних даних для розрахунку шуму в октавній смузі з середньогеометричною частотою 31,5 Гц (відсутність шумової характеристики джерела в даній октавній смузі, акустичної характеристики засобів зниження шуму тощо) допускається, на період створення необхідної бази даних для даної октавної смуги, акустичний розрахунок виконувати в октавних смугах з середньогеометричними частотами від 63 Гц до 8000 Гц.

7.5 При необхідності надання оцінки шумовому режиму щодо його відповідності санітарним нормам на сельбищних, ландшафтно-рекреаційних та інших територіях з нормованими рівнями шумудопускається розрахунок шуму від стаціонарних джерел з постійним і непостійним шумомвиконувати у рівнях звуку вдБА.

7.6 Розрахунок шуму на сельбищних, ландшафтно-рекреаційних територіяхта інших територіях з нормованими рівнями шуму, в приміщеннях житлових і громадських будинків від потоків автомобільного і залізничного транспорту, поїздів наземного метро, потоків трамваїв, авіаційного і водного транспорту, від локальних внутрішньоквартальних джерел шуму слід виконувати в еквівалентних і максимальних рівнях звуку вдБА.

7.7 При виборі і обґрунтуванні конструктивних рішень особливо відповідальних засобів захисту від шуму житловихі громадських будинків, сельбищних і рекреаційних територій (вибір зовнішніх огороджувальних конструкцій, в тому числі вікон, світлопрозорих фасадів, вибір конструктивних параметрів шумозахисних екранів тощо) необхідно (для джерел, вказаних у 7.6)проводити також розрахунок рівнів звукового тиску в октавних смугах частот для перевірки відповідності очікуваних рівнів шуму на об’єкті, що захищається від шуму, при застосуванні даних шумозахисних засобів, допустимим величинам у всьому нормованому діапазоні частот.

7.8 У разі необхідності надання комплексної оцінки шумового режиму на території житлової забудови,а також при розробленні шумової карти сельбищної території з урахуванням усіх джерел (стаціонарних з постійним і непостійним шумом, транспортних потоків), що впливають на дану територію, акустичний розрахунок слід виконувати у рівнях звуку, еквівалентних і максимальних рівнях звуку в дБА.

7.9 Акустичний розрахунок повинен містити такі етапи:

- виявлення джерел шуму і визначення їх шумових характеристик;

- визначення і подання джерела шуму як відповідної імітаційної розрахункової моделі (точка, лінія, площина);

- встановлення розрахункових точок в приміщенні або на території, для яких необхідно виконати акустичний розрахунок;

- визначення шляхів поширення шуму від джерела (джерел) до розрахункових точок і закономірностей його поширення по кожному із шляхів (зниження рівня шуму завдяки віддаленню від джерела, затуханню, екрануванню, ізоляції огороджувальними конструкціями, звукопоглинанню або підвищення рівня шуму за рахунок відбитих звукових хвиль тощо);

- визначення очікуваних рівнів шуму в розрахункових точках;

- визначення допустимих октавних рівнів звукового тиску і рівнів звуку для вибраних розрахункових точок з урахуванням призначення об’єкта, місця його розташування і характеру шуму згідно з розділом 6;

- визначення необхідного зниження октавних рівнів звукового тиску в дБ (або рівнів звуку в дБА) в розрахункових точках;

- розроблення та обґрунтування заходів з забезпечення необхідного зниження рівнів шуму;







Дата добавления: 2015-10-12; просмотров: 723. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Демографияда "Демографиялық жарылыс" дегеніміз не? Демография (грекше демос — халық) — халықтың құрылымын...

Субъективные признаки контрабанды огнестрельного оружия или его основных частей   Переходя к рассмотрению субъективной стороны контрабанды, остановимся на теоретическом понятии субъективной стороны состава преступления...

ЛЕЧЕБНО-ПРОФИЛАКТИЧЕСКОЙ ПОМОЩИ НАСЕЛЕНИЮ В УСЛОВИЯХ ОМС 001. Основными путями развития поликлинической помощи взрослому населению в новых экономических условиях являются все...

Принципы резекции желудка по типу Бильрот 1, Бильрот 2; операция Гофмейстера-Финстерера. Гастрэктомия Резекция желудка – удаление части желудка: а) дистальная – удаляют 2/3 желудка б) проксимальная – удаляют 95% желудка. Показания...

Ваготомия. Дренирующие операции Ваготомия – денервация зон желудка, секретирующих соляную кислоту, путем пересечения блуждающих нервов или их ветвей...

Билиодигестивные анастомозы Показания для наложения билиодигестивных анастомозов: 1. нарушения проходимости терминального отдела холедоха при доброкачественной патологии (стенозы и стриктуры холедоха) 2. опухоли большого дуоденального сосочка...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия