Студопедия — Самостійна робота. Творчо - аналітичне завдання
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Самостійна робота. Творчо - аналітичне завдання






Творчо - аналітичне завдання

1. Вкажіть об’єктивну сторону злочину – створення або утримання місць розпусти, і звідництво. (ст.302 КК).

2. Вкажіть предмет наруги над могилою (ст.297 КК). Яке значення має це питання для кваліфікації?

3. Вкажіть об’єктивну сторону злочину – створення або утримання місць розпусти, і звідництво. (ст.302 КК)

4. Вкажіть предмет наруги над могилою (ст.297 КК). Яке значення має це питання для кваліфікації?

 

Для закріплення теоретичного матеріалу студентам пропонується розв’язати задачі в окремих зошитах для практичних занять з кримінального права. Всі рішення повинні супроводжуватись аналізом складу злочину, визначення виду складу, вказівкою на момент закінчення злочину, на ознаки суб’єкта та суб’єктивної сторони складу злочину.

 

ЗАДАЧА№1

Перебуваючи в стані сп'яніння, Чуйко на вулиці підійшов до гурту хлопців, висловлюючись на їхню адресу нецензурними словами. Коли Кушта зробив йому зауваження та зажадав, щоб Чуйко йшов додому, той вдарив Кушту по голові піджаком, у кишені якого лежав молоток. Цим ударом потерпілому було заподіяно легке тілесне ушкодження з короткочасним розладом здоров'я. Кваліфікуйте дії Чуйка. Відповідь обґрунтуйте.

ЗАДАЧА№2

П'яний Томенко зайшов вночі до під'їзду одного з будинків і намагався ключем відчинити двері квартири Бочарової, просив, щоб йому відчинили. Коли йому ніхто не відповів, Томенко почав стукати ногами у двері, пошкодивши їх і замки. Від шуму прокинулись мешканці квартири Бочарової і сусідніх квартир, вийшли на площадку сходів. Томенко пояснив, що переплутав цю квартиру зі своєю, яка в сусідньому будинку, і просив вибачення за порушений спокій. Дайте кримінально-правову оцінку діям Томенка. Відповідь обґрунтуйте.

ЗАДАЧА№3

Семенов напідпитку у невстановленому місці двору відправляв природну потребу. На зроблене йому Крюковим та Сальниковим зауваження він відповів нецензурною лайкою, потім відбив шийку пляшки і ударив нею Сальникова, заподіявши йому легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров'я.

Варіант: Семенов ударив Сальникова підібраним з землі відламком скла. Дайте кримінально-правову оцінку діям вказаних осіб. Відповідь обґрунтуйте.

ЗАДАЧА№4

Вчена рада Глухівського педінституту в 2000 р. прийняла рішення про демонтаж гіпсової статуї В.І. Леніна на території інституту. Через деякий час двоє студентів інституту - Фурса і Нікітенко облили пам'ятник фарбою та поколупали його. Кваліфікуйте дії Фурси і Нікітенко. Відповідь обґрунтуйте.

ЗАДАЧА№5

Чайка за домовленістю з Шумом з телефона-автомата о 24 год. ночі зателефонував у чергову частину РУВС м. Києва і під загрозою вибуху на одному з державних об'єктів зажадав 500 доларів США. Через півтори години зателефонував вдруге. У зв'язку з цими дзвінками були сформовані групи для затримання зловмисника, приведений у повну бойову готовність резерв працівників міліції. Всього безпосередньо було задіяна 65 працівників міліції та 12 автопатрулів. Крім безпосередніх учасників операції по затриманню зловмисника у кожному РУВС м. Києва були сформовані і екіпіровані групи для можливого використання в ході операції по затриманню. Кваліфікуйте дії Чайки. Відповідь обґрунтуйте.

ЗАДАЧА№6

П'яні Корнієнко і Гуліна на зупинці автобуса о 2330 год. лаялись між собою нецензурними словами. На відстані 10 - 15 м. від них на зупинці було п'ять-шість чоловік, деякі з дітьми. Після того як Корнієнко кинув целофановий кульок у бік автомашини, яка проїжджала повз, до нього підійшов працівник міліції Дуленов і зробив йому зауваження про неправильну поведінку. Корнієнко кілька разів ударив Дуленова, який був у формі працівника міліції, заподіявши тому легке тілесне ушкодження без розладу здоров'я. Кваліфікуйте дії вказаних осіб. Відповідь обґрунтуйте.

 

Теми рефератів:

1. Хуліганство та його відмежування від дрібного хуліганства.

2. Поняття та види злочинів проти громадської моральності.

Методичні рекомендації.

При підготовці до заняття необхідно звернути увагу на те, що у розділі XII Особливої частини КК встановлена відповідальність за злочини, що посягають на громадський порядок та моральність.

Громадський порядок - це сукупність суспільних відносин, що забезпечують спокійні умови життя людей у різних сферах суспільно корисної діяльності, відпочинку, побуту і нормальної діяльності підприємств, організацій, установ у цій сфері.

Суспільна моральність - це погляди, уявлення і правила, що визначають поведінку, духовні та моральні якості, необхідні людині в суспільстві, та відповідні правила, що визначають умови нормального громадського життя людей.

Тому злочини проти громадського порядку та моральності можна визначити як умисні суспільно небезпечні посягання на громадський порядок у різних сферах забезпечення життєдіяльності людей і моральні основи життя суспільства, взяті під охорону законом про кримінальну відповідальність. Виходячи з безпосередніх об’єктів ці злочини можуть бути поділені на два види:

1) злочини проти громадського порядку (групове порушення громадського порядку - ст. 293, масові заворушення - ст. 294, заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку, - ст. 295, хуліганство - ст. 296);

2) злочини проти суспільної моральності (наруга над могилою - ст. 297, нищення, руйнування чи псування пам’яток історії або культури - ст. 298, жорстоке поводження з тваринами - ст. 299, ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, - ст. 300, ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів - ст. 301, створення або утримання місць розпусти і звідництво - ст. 302, втягнення до заняття проституцією - ст. 303, втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність - ст. 304).

У свою чергу, злочини проти суспільної моральності можна поділити на три види:

1) посягання на основні моральні принципи і цінності у сфері духовного і культурного життя суспільства (статті 297, 298, 299 і 300);

2) посягання на основні принципи моральності у сфері статевих відносин (статті 301, 302 і 303);

3) посягання на основні принципи моральності у сфері морального і фізичного розвитку неповнолітніх (ч. 2 ст. 299, частини 2 і 3 ст. 300, частини 2 і 3 ст. 301, ч. 3 ст. 302, ч. 3 ст. 303, ст. 304).

Курсанти повинні добре засвоїти ознакимасових заворушень, звернути увагу на кваліфікацію дій організатора цього злочину.

Організатор притягується до кримінальної відповідальності за цей злочин за правилами кваліфікації дій виконавця.

Для закріплення теоретичного матеріалу з цієї теми студентам пропонується скласти схему системи злочинів проти громадського порядку та моральності, та прокоментувати її.

Студентам необхідно законспектувати постанову Пленуму Верховного Суду України “ Про судову практику в справах про хуліганство ” від 22 грудня 2006 р. №10 та засвоїти зміст її положень.

Курсанти повинні правильно визначити об’єкт вказаних злочинів і визначити його специфіку. Крім того студентам слід добре засвоїти зміст необхідних та кваліфікуючих ознак хуліганства та вміти правильно застосовувати частини ст.296 КК. Крім того, курсанти повинні відмежовувати вищевказані злочини від інших злочинів (злочинів проти власності, проти життя та здоров'я особи та ін.).

Студентам слід правильно визначити специфіку об’єкта злочинів проти моральності для їх відмежування від інших злочинів (наприклад, злочинів проти власності). Крім того, слід звернути увагу на предмет вищевказаних злочинів, на його специфіку За предметом відмежовуються ці злочини від злочинів проти власності.

Також студентам треба засвоїти, що всі злочини проти моральності скоюються з прямим умислом. Мотив цих злочинів може бути різним: хуліганські, корисливі спонукання.

Для закріплення теоретичного матеріалу з цієї теми студентам пропонується скласти схему системи злочинів проти громадського порядку та моральності, та прокоментувати її.

Контрольні запитання

1.Поняття, загальна характеристика та система (види) злочинів проти громадського порядку та моральності.

2.Злочини проти громадського порядку та особливості їх кваліфікації.

3.Групове порушення громадського порядку.

4. Масові заворушення. Відмежування від суміжних злочинів.

5. Заклики до здійснення дій, що загрожують громадському порядку.

6. Хуліганство та його види. Особливості кваліфікації.

7. Наруга над могилою,іншим місцем поховання або над тілом померлого.. Аналіз складу.

8.Жорстоке поводження з тваринами. Відмежування від суміжних складів.

9. Створення або утримання місць розпусти і звідництво.

10. Сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією.

11.Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність.

 

Рекомендована література до теми

Основна література:

Нормативно-правові акти:

1. Конституція України прийнята на V сесії Верховної Ради України // Відомості Верховної

Ради України. - №5. – К., 2006.

2. Кримінальний кодекс України. – Х.: „Одіссей”, 2014. - 232с.

3. Закон України “ Про охорону культурної спадщини ” від 8 червня 2000 р. // Закони України. К., 2000.

Книжкові видання:

1. Кримінальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2-х т./ за заг. ред. В.Я.Тація,В.П.Пшонки,В.І.Борисова,В.І.Тютюгіна. – 5-те вид. допов.-Х.:Право,2013.-1416 с.

2. Кримінальне право України. Особлива частина. Підручник за заг. ред. В.В. Сташиса, В.Я. Тація.- 4-те вид., переробл. і допов.- Х.: Право, 2010.- 608 с.

3. Постанова Пленуму Верховного Суду України “Про судову практику в справах про хуліганство”

від 22 грудня 2006р. №10 // Відомості Верховного Суду України.- 2007.- №2.- С. 4 -7.

4. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 27 лютого 2004р. №2 “ Про практику

застосування судами України законодавства про відповідальність за втягнення неповнолітніх у

злочинну та іншу антигромадську діяльність // Відомості Верховного Суду України.-2004.-№4.-

С.16-19.

5. Кримінальне право України Особлива частина // Підручник за заг. ред. М.І. Мельника,

В.А.Клименка – К.: Юридична думка, 2004.- 656 с.

6.Мартиненко І. Охорона пам’яток історії і культури: прокурорський нагляд за дотриманням законодавства // Вісник прокуратури, 2001, №1.

7.Пиценко Г. Чи потрібна стаття про хуліганство в КК України? // Право України, 2001, №2.

8.Коваленко Н.О. Соціальна обумовленність кримінальної відповідальності за наругу над могилою // Вісник Запорізького юридичного інституту МВС України 2001- вип.1 (14). - С. 213-223.

9. Денисов С.Ф. Об’єкт у злочинах проти громадської моралі // Вісник Запорізького юридичного інституту МВС України -1997 – Вип.1. С.24-28.

10.Кваліфікація злочинів. Навчально-методичний посібник для слухачів Інституту підготовки

професійних суддів / відп.ред.В.О.Туляков //Одеська Національна юридична академія.-

Одеса.:”Фенікс”, 2008.-140с.

 

 

ТЕМА № 37 Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, та інші злочини проти здоров’я населення.

Семінарське заняття - 4 год.

Запитання до заняття:

 

1. Поняття та система злочинів, передбачених розділом ХІІІ Особливої частини КК України.

2. Загальна характеристика злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів.

3. Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.

4. Використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.

5.Специфіка предмету злочинів, передбачених нормами розділу ХІІІ Особливої частини КК України.

6.Поняття та форми викрадення наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, прекурсорів.

7.Кримінальна відповідальність за незаконне публічне вживання наркотичних засобів. Необхідні ознаки цього злочину.

8.Спеціальні види звільнення за злочини, передбачені нормами розділу ХІІІ КК України.

9.Організація та утримання місць для незаконного вживання наркотичних засобів,психотропних речовин або їх аналогів. Особливості суб’єкта.

10.Фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів.

11.Схиляння неповнолітніх до вживання одурманюючих засобів.

 







Дата добавления: 2015-10-12; просмотров: 615. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Принципы резекции желудка по типу Бильрот 1, Бильрот 2; операция Гофмейстера-Финстерера. Гастрэктомия Резекция желудка – удаление части желудка: а) дистальная – удаляют 2/3 желудка б) проксимальная – удаляют 95% желудка. Показания...

Ваготомия. Дренирующие операции Ваготомия – денервация зон желудка, секретирующих соляную кислоту, путем пересечения блуждающих нервов или их ветвей...

Билиодигестивные анастомозы Показания для наложения билиодигестивных анастомозов: 1. нарушения проходимости терминального отдела холедоха при доброкачественной патологии (стенозы и стриктуры холедоха) 2. опухоли большого дуоденального сосочка...

Психолого-педагогическая характеристика студенческой группы   Характеристика группы составляется по 407 группе очного отделения зооинженерного факультета, бакалавриата по направлению «Биология» РГАУ-МСХА имени К...

Общая и профессиональная культура педагога: сущность, специфика, взаимосвязь Педагогическая культура- часть общечеловеческих культуры, в которой запечатлил духовные и материальные ценности образования и воспитания, осуществляя образовательно-воспитательный процесс...

Устройство рабочих органов мясорубки Независимо от марки мясорубки и её технических характеристик, все они имеют принципиально одинаковые устройства...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия