Студопедия — Оцінка поживностікормів окремо за концентрацією енергії, протеїну, вітамінів, мінеральних речовин та ін. називається дифереційованою.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Оцінка поживностікормів окремо за концентрацією енергії, протеїну, вітамінів, мінеральних речовин та ін. називається дифереційованою.






Однак у обмінних процесах названі показники тісно пов'язані між собою, має місце взаємний вплив одних на інші та на організм у цілому.

Як оцінка поживності корму, так і потреба тварин у поживних речовинах виражаються в одних і тих же показниках. Комплексність оцінки створювалась упродовж більше 100 років. Вона включає у себе оцінку енергетичної, протеїнової, мінеральної, вітамінної та іншої поживності, які розглядаються у взаємозв'язку за впливом на організм тварин.

Оцінка енергетичної поживності – це один з основних показників у плані забезпечення життєвих процесів та продуктивності тварин. Вона виражається у вівсяних кормових одиницях та одиницях обмінної енергії.

Рівень енергії у раціоні тварин у значній мірі впливає на потребу в інших поживних речовинах. Тісно пов'язані між собою енергетичний та білковий обміни. Збільшення енергії викликає підвищення потреби у протеїні. Разом із тим, енергія спричиняє зберігаючу дію на протеїн. Взаємозв'язок енергетичної та протеїнової поживності виражають енерго-протеїновим відношенням (частіше для птиці) або протеїновим відношенням. Значення цих відношень для тварин різного виду та віку є різними.

Протеїн є незамінною складовою частиною кормів, необхідним компонентом для поповнення білків тіла та синтезу продукції. Для жуйних тварин нормують лише рівень протеїну, а для свиней, птиці та молодняка потрібно контролювати ще і якість протеїну, його амінокислотний склад. Кількість амінокислот виражають у грамах на один кілограм корму або у відсотках до корму чи протеїну. Частіше нормують кількість критичних амінокислот (лізину, метіоніну, цистину та триптофану). Ці амінокислоти у значній мірі визначають рівень синтезу білка в організмі та використання азотистих речовин корму. Вони є одним із основних факторів, що стримують ріст продуктивності тварин.

Протеїнова поживність тісно пов'язана з енергетичною. Низький рівень протеїну знижує ефективність використання енергії. При цьому настає раннє відкладання жиру в молодняка, знижуються прирости маси, підвищуються витрати корму.

Забезпечення тварин енергією відбувається переважно за рахунок вуглеводів. Це свідчить про тісний зв'язок енергетичної та вуглеводної поживності. Клітковина є фактором, який нормалізує діяльність органів травлення, тому її рівень контролюють у кормах, що використовуються для всіх видів тварин.

Крім того, для жуйних контролюють ще рівень цукрів та крохмалю, визначають їх співвідношення, а також співвідношення між цукром і протеїном. Це пов'язано з особливостями травлення та впливом на ці процеси вуглеводів, що легко ферментуються.

Вуглеводна поживність тісно пов'язана з жировою, так як із вуглеводів у організм тварин в основному формуються жирові відкладення. Жири забезпечують краще засвоєння та використання вітамінів, особливо жиророзчинних (А, D, Е, К). Ліпіди корму впливають на якість жиру тварин (свиней, птиці).

Енергія та протеїн у значній мірі визначають рівень засвоєння мінеральних речовин, особливо кальцію.

Протеїн тісно пов'язаний із сіркою і тому прийнято визначати відношення азоту до сірки.

Мінеральні речовини в організмі є будівельним матеріалом (особливо для кісток) та виступають як регулятори фізіологічних процесів. В обмінних процесах вони тісно пов'язані між собою, і є синергістами чи антагоністами один одному, впливають на енергетичний обмін (фосфор, мідь), та синтез білків (сірка, натрій), а також обумовлюють ефективність впливу вітамінів на обмінні процеси.

Вітаміни, у свою чергу регулюють обмін мінеральних речовин (Са), впливають на енергетичний (D, В1, В2, В5) та білковий (А, D, В2, В6, В12) обміни, а також одні на інші. Токоферол (Е) поліпшує використання вітамінів А і D, холін (В4) позитивно впливає на обмін каротину і вітаміну А, аскорбінова кислота (С) відновлює вітамін Вс до активної форми.

Оцінка кормів за комплексом показників також враховує наявність у кормі шкідливих, отруйних та інших речовин. Врахування взаємного впливу поживних речовин дає більш повну характеристику поживності корму.

Таким чином, оцінка поживності кормів (раціонів) за комплексом показників із урахуванням їх кількості і співвідношення, а також їх взаємного впливу і впливу на тварину в цілому називається комплексною оцінкою.

Контрольні запитання

1. Що таке диференційована оцінка поживності і її показники?

2. Що таке комплексна оцінка поживності кормів (раціонів)?

 








Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 1406. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Типовые примеры и методы их решения. Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно. Какова должна быть годовая номинальная процентная ставка...

Выработка навыка зеркального письма (динамический стереотип) Цель работы: Проследить особенности образования любого навыка (динамического стереотипа) на примере выработки навыка зеркального письма...

Словарная работа в детском саду Словарная работа в детском саду — это планомерное расширение активного словаря детей за счет незнакомых или трудных слов, которое идет одновременно с ознакомлением с окружающей действительностью, воспитанием правильного отношения к окружающему...

Принципы и методы управления в таможенных органах Под принципами управления понимаются идеи, правила, основные положения и нормы поведения, которыми руководствуются общие, частные и организационно-технологические принципы...

ПРОФЕССИОНАЛЬНОЕ САМОВОСПИТАНИЕ И САМООБРАЗОВАНИЕ ПЕДАГОГА Воспитывать сегодня подрастающее поколение на со­временном уровне требований общества нельзя без по­стоянного обновления и обогащения своего профессио­нального педагогического потенциала...

Эффективность управления. Общие понятия о сущности и критериях эффективности. Эффективность управления – это экономическая категория, отражающая вклад управленческой деятельности в конечный результат работы организации...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия