Студопедия — Правила діагностики типів за шкалою об’єктивної оцінки
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Правила діагностики типів за шкалою об’єктивної оцінки






Правило 0. Тип вважається невизначеним, якщо за шкалою об’єктивної оцінки не досягнуто мінімальне діагностичне число (МДЧ) стосовно даного типу.

МДЧ неоднаково для різних типів та дорівнює: для типу Г– 7 балів, для типу А – 5 балів, для всіх інших типів – 6 балів (див. графік 2).

Графік №2. Тип не діагностовано.

 

Правило 1. Якщо МДЧ досягнуто або перевищено тільки для одного типу, то діагностується цей тип (окрім випадків, передбачених правилами 2 і 3) (див. графік 3).

Графік №3. Діагностовано тип С.

 

Правило 2. Якщо констатовано можливість дисимуляції (ДТ ≤ 4), то типи Ц і К не діагностуються незалежно від кількості набраних на їхню користь балів.

Правило 3. Якщо сильно виражена реакція емансипації (е ≥ 4), то типи С і П не діагностуються незалежно від кількості набраних на їхню користь балів.

Правило 4. Якщо МДЧ досягнуто або перевищено по відношенню типу К та ще одного (інших) типів, то тип К не діагностується незалежно від кількості набраних на його користь балів.

Правило 5. Якщо при дотриманні правил 2, 3 та 4 виявляється, що МДЧ досягнуто відносно двох типів, то:

а) у випадках наведених нижче поєднань діагностується змішаний тип (виключенням є випадок, передбачений правилом 6) (див. графік 4):

 

ЛА ЛС ЛІ ЛН
ШЕ ШІ ШН  
ЕІ ЕН ІН  
ГЦ ГН ГІ  
АС АП АІ  
СП СШ  
ЦЛ    
ПШ    

Графік №4. Діагностовано змішаний тип ШЕ з високою реакцією емансипації та значимим показником В.

 

б) у випадках інших поєднань, які вважаються несумісними, діагностується той з двох типів, на користь якого отримано більше балів, що перевищують його МДЧ (див. графік 5).

Графік №5. Діагностовано тип Е та схильність до делінквентності.

 

в) якщо відносно двох непоєднуваних типів отримана однакова кількість балів, що перевищують їхнє МДЧ, або якщо лише ці два типи досягають МДЧ, то для виключення одного з них керуються принципом домінування (зберігається тип, указаний після знаку рівності) (див. графік 6):

Ц+А=А Г+Л=Г Л+П=П А+Ш=Ш С+Е=Э П+Е=Е
Ц+С=С Г+А=А Л+Ш=Ш А+Е=Е С+І=І П+І=І
Ц+П=П Г+С=Г Л+Е=Е А+Н=Н С+Н=Н П+Н=Н
Ц+Ш=Ш Г+П=П  
Ц+Е=Е Г+Ш=Ш  
Ц+І=І Г+Е=Е  
Ц+Н=Н  

Графік№6. Діагностовано тип Е.

Правило 6. Якщо на користь певного типу набрано настільки велика кількість балів, що вона перевищує його МДЧ та МДЧ інших типів не менше, ніж на 4 бали, то такі типи, котрі відстають на 4 та більше балів, не діагностуються, навіть якщо вони є сумісними (див. графік 7).

Графік №7. Діагностовано тип І, відмічена схильність до нонконформізму та делінквентності.

 

Правило 7. Якщо МДЧ досягнуто або перевищено відносно трьох і більше типів, а за правилами 2, 3, 4 та 6 їхню кількість не можна скоротити до двох, то серед цих типів обираються 2, на користь яких отримано найбільше перевищення в балах над їх МДЧ, та користуються правилом 5 (див. графік 8).

Графік №8. Діагностовано змішаний тип СП, відмічена підвищена щирість та домінування рис фемінності (у хлопців).


Правило 8. В усіх інших випадках при необхідності зробити вибір між декількома типами, відносно яких досягнуто МДЧ або набрана однакова кількість балів, які перевищують їхні МДЧ, діагностуються 1-2 типи, котрі у відповідності до правила 5а поєднуються з найбільшою кількістю інших (див. графік 9).

Графік №9. Діагностовано тип І як сумісний з найбільшою кількістю інших типів (Л, Е, Ш, І), відмічається нонконформізм, значущий показник В, схильність до делінквентності.

 

Відповідно до цих правил оцінка графіка 1 є наступною. Діагностовано шизоїдний тип. Виявлено схильність до дисимуляції особистісних відносин, низька конформність та виражена реакція емансипації. Високий показник схильності до делінквентності через діагностики шизоїдного типу про неї свідчити не може.

ОПИТУВАЛЬНИК СТРУКТУРИ ТЕМПЕРАМЕНТУ (ОСТ) В.М. РУСАЛОВА [4]

Інструкція досліджуваному. “До Вашої уваги пропонується текст опитувальника. Читайте питання по порядку, нічого не пропускаючи та не повертаючись до вже пройденого. Свої відповіді помічайте знаком «+» у відповідних графах «так (Т)» або «ні (Н)» бланку для відповідей”.







Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 433. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Законы Генри, Дальтона, Сеченова. Применение этих законов при лечении кессонной болезни, лечении в барокамере и исследовании электролитного состава крови Закон Генри: Количество газа, растворенного при данной температуре в определенном объеме жидкости, при равновесии прямо пропорциональны давлению газа...

Ганглиоблокаторы. Классификация. Механизм действия. Фармакодинамика. Применение.Побочные эфффекты Никотинчувствительные холинорецепторы (н-холинорецепторы) в основном локализованы на постсинаптических мембранах в синапсах скелетной мускулатуры...

Шов первичный, первично отсроченный, вторичный (показания) В зависимости от времени и условий наложения выделяют швы: 1) первичные...

Этапы творческого процесса в изобразительной деятельности По мнению многих авторов, возникновение творческого начала в детской художественной практике носит такой же поэтапный характер, как и процесс творчества у мастеров искусства...

Тема 5. Анализ количественного и качественного состава персонала Персонал является одним из важнейших факторов в организации. Его состояние и эффективное использование прямо влияет на конечные результаты хозяйственной деятельности организации.

Билет №7 (1 вопрос) Язык как средство общения и форма существования национальной культуры. Русский литературный язык как нормированная и обработанная форма общенародного языка Важнейшая функция языка - коммуникативная функция, т.е. функция общения Язык представлен в двух своих разновидностях...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия