Студопедія
рос | укр

Головна сторінка Випадкова сторінка


КАТЕГОРІЇ:

АвтомобіліБіологіяБудівництвоВідпочинок і туризмГеографіяДім і садЕкологіяЕкономікаЕлектронікаІноземні мовиІнформатикаІншеІсторіяКультураЛітератураМатематикаМедицинаМеталлургіяМеханікаОсвітаОхорона праціПедагогікаПолітикаПравоПсихологіяРелігіяСоціологіяСпортФізикаФілософіяФінансиХімія






Odesa, Ukraine


Дата добавления: 2015-08-29; просмотров: 388



Тропарь: Из нея́же преступле́ние произы́де дре́вле ро́ду челове́ческому,/ из Тоя́ исправле́ние и нетле́ние процвете́:// Богоро́дица днесь приводи́ма в дом Бо́жий.

 

Припев: Пресвята́я Богоро́дице, спаси́ нас.

Тропарь: Игра́ют А́нгельская во́инства и всех челове́к мно́жество,/ и пред лице́м, Пречи́стая, предтеку́т Твои́м днесь свещено́сицы,// зову́ще вели́чествия Твоя́ в дому́ Бо́жии.

 

Второ́й кано́н Пра́здника, глас 1:

Ирмо́с: Да утверди́тся се́рдце мое́ в во́ли Твое́й, Христе́ Бо́же,/ И́же над вода́ми Не́бо утвержде́й второ́е// и основа́вый на вода́х зе́млю, Всеси́льне. (Два́жды)

 

Припев: Пресвята́я Богоро́дице, спаси́ нас.

Тропарь: Торжеству́им, празднолю́бцы, и сра́дуемся ду́хом/ во святе́м пра́зднице, учрежда́ющеся днесь, Дще́ре Царе́вы// и Ма́тере Бо́га на́шего.

 

Припев: Пресвята́я Богоро́дице, спаси́ нас.

Тропарь: Иоаки́ме, ра́дуйся днесь,/ и весели́ся, А́нно, ду́хом,/ рожде́нную из вас Го́споду приводя́ще триле́тствующу,// я́ко Ю́ницу Чи́сту Всенепоро́чную.

 

Припев: Пресвята́я Богоро́дице, спаси́ нас.

Тропарь: Бо́жие селе́ние во храм святы́й приво́дится, Богоро́дица Мариа́м,/ пло́тию триле́тствующая,// и Той свещесве́тят де́вы, предтеку́ще.

 

Припев: Пресвята́я Богоро́дице, спаси́ нас.

Тропарь: Бо́жия А́гница небла́зненная и голуби́ца нескве́рная,/ Боговмести́мая ски́ния, сла́вы освяще́ние,// в ски́нии святе́й обита́ти избра́.

 

Сла́ва Отцу́ и Сы́ну и Свято́му Ду́ху.

Тро́ичен: Свет Оте́ц, Свет Сын Его́, Свет Дух Уте́шительный:/ я́ко от Со́лнца бо Еди́наго Тро́ицы, сия́юще,// Боже́ственно озаря́ет и соблюда́ет ду́ши на́ша.

 

И ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в, ами́нь.

Богоро́дичен: Тя проро́цы пропове́даша киво́т, Чи́стая, святы́ни,/ кади́льницу злату́ю, и све́щник, и трапе́зу,// и мы, я́ко Боговмести́мую ски́нию, воспева́ем Тя.

 

Катава́сия:

Хор: Пре́жде век от Отца́ рожде́нному нетле́нно Сы́ну/ и в после́дняя от Де́вы/ воплоще́нному безсе́менно,/ Христу́ Бо́гу возопии́м:/ вознесы́й рог наш,// свят еси́, Го́споди.

 

Ектения малая:

Диа́кон: Па́ки и па́ки ми́ром Го́споду помо́лимся.

Хор: Го́споди, поми́луй.

Диа́кон: Заступи́, спаси́, поми́луй и сохрани́ нас, Бо́же, Твое́ю благода́тию.

Хор: Го́споди, поми́луй.

Диа́кон: Пресвяту́ю, Пречи́стую, Преблагослове́нную, Сла́вную Влады́чицу на́шу Богоро́дицу и Присноде́ву Мари́ю, со все́ми святы́ми помяну́вше, са́ми себе́ и друг дру́га, и весь живо́т наш Христу́ Бо́гу предади́м.

Хор:Тебе́, Го́споди.

 

Иере́й: Я́ко Ты еси́ Бог наш, и Тебе́ сла́ву воссыла́ем, Отцу́ и Сы́ну и Свято́му Ду́ху, ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в.

Хор: Ами́нь

 

Седа́лен пра́здника, глaс 4:

Возопи́й, Дави́де,/ что сей настоя́щий пра́здник,/ Ю́же воспе́л еси́ иногда́ в кни́зе псало́мстей,/ я́ко Дщерь Богоотрокови́цу и Де́ву./ Приведу́тся, рече́, Царю́ та́инственно де́вы во след Ея́ и бли́жния Ея́./ И ди́вен соде́лай и всеми́рен пра́здник зову́щим:// Богоро́дица нам предста́, спасе́ния Хода́таица.


<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
V International Conference | ENGLISH CONVERSATION CLUB
1 | <== 2 ==> |
Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.168 сек.) російська версія | українська версія

Генерация страницы за: 0.168 сек.
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7