Практична робота № 1Тема: “Тематичний план уроків з історії” Практична робота оцінюється в 10 балів. Завдання: 1. Скориставшись шкільною програмою з історії та підручниками, оберіть предмет (історія України або Всесвітня історія) та клас (5 – 11 класи), за якими будете працювати. Увага! Уважно прочитайте шкільну програму і правильно розподіліть кількість годин, призначених для вивчення кожної теми і уроків в обраному класі. 2. Складіть тематичний план за поданою таблицею на навчальний рік, вказавши обрану навчальну дисципліну і клас.
Практична робота № 2 Тема: “Моделювання уроку” (45 хвилин) Практична робота оцінюється в 10 балів. Завдання: За поданою орієнтовною схемою заняття, складіть власну модель проведення стандартного уроку (45 хвилин) з історії України або Всесвітньої історії в обраному Вами класі. Орієнтовна схема заняття Спочатку студент зазначає, з якого навчального предмету та в якому класі буде проводитися заняття. Повністю вказує своє прізвище, ім’я та по батькові. Далі зазначається: 1. Тема уроку. 2. Мета уроку: освітня, виховна, розвиваюча. 3. Тип уроку: (урок вивчення нового матеріалу, комбінований урок, лекція, семінар, повторювально-узагальнюючий урок і т.д.). 4. Методи: евристична бесіда, диспут, міні-лекція і т.д. 5. Остаточна мета уроку (що будуть знати учні після вивчення проведеної теми). 6. Обладнання заняття (з планом класної дошки, на якій вказується розміщення записів); використання технічних засобів навчання. 7. Література. 8. Конспект з виділенням структурних частин: а) Хід уроку: план заняття; постановка проблемних завдань уроку. б) Вивчення нового матеріалу. Розповідь вчителя. в) Завдання учням: робота з картою, картками, тестові завдання, запитання і т.д. г) Використання ТЗН. д) Висновок бесіди з учнями. е) Домашнє завдання. Практична робота № 3. Тема: “Сучасні засоби навчання”. Практична робота оцінюється в 10 балів. Завдання: 1. Скориставшись шкільною програмою з історії та підручниками, оберіть предмет (історія України або Всесвітня історія), клас (5 – 11 класи) та тему уроку, за якими будете працювати. 2. За обраною темою уроку підготуйте: а) Схеми і таблиці; б) Карти; в) Опорний конспект; г) Тестові завдання (вказати оцінювання). 3. Для підготовлених засобів навчання (див. пункт 2), складіть питання для учнів.
Практична робота № 4. Тема: “Моделювання власної моделі групової роботи”. Практична робота оцінюється в 10 балів. Завдання: 1. Скориставшись шкільною програмою з історії та підручниками, оберіть предмет (історія України або Всесвітня історія), клас (5 – 11 класи) та тему уроку, за якими будете працювати. 2. За обраною темою уроку підготуйте для учнів запитання і завдання для таких видів групової роботи: а) Семінар-дослідження; б) Семінар з елементами дискусії; в) Круглий стіл; г) Колоквіум; д) “Карусель”; е) “Мозковий штурм”; є) Рольова гра; ж) Дискусія; з) Структуровані дебати.
Практична робота № 5. Тема: “Сценарій позакласної роботи з історії”. Практична робота оцінюється в 10 балів. Завдання: Підготувати сценарій позакласної роботи з історії (на вибір): 1. Що? Де? Коли? 2. Брейн-ринг; 3. Тиждень історії в школі; 4. Краєзнавчий вечір; 5. КВК і т.д.
МОДУЛЬНА КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Варіант № 1. 1. Дайте визначення поняття “дидактика”. 2. Назвіть та дайте пояснення основним категоріям дидактики. 3. Розкрийте дидактичні погляди Яна Амоса Коменського.
Варіант № 2. 1. Назвіть основні етапи розвитку дидактики. 2. Розкрийте педагогічні погляди Жан Жака Руссо. 3. Назвіть основні моделі взаємодії вчителя та учнів.
|