Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Механізм відбору потужності
Вал відбору потужності (ВВП) призначений для приведення в дію робочих органів начіпних, навісних і стаціонарних сільськогосподарських машин. На тракторі ці вали можуть мати заднє, переднє і бокове розміщення.

За способом приведення ВВП поділяються на залежні, незалежні, напівзалежні і синхронні.

Якщо ВВП приводиться в дію від первинного вала коробки передач (наприклад, трактор Т-25 А) і при виключенні головної муфти зчеплення вал відключається, такий привод називається залежним. При цьому швидкість, з якою буде обертатися ВВП, залежить від числа обертів двигуна і не залежить від швидкості руху трактора.

Якщо ВВП приводиться в дію від двигуна через допоміжні, механізми силової передачі (Т-150, Т-150К, МТЗ-80/82, Т-40М тощо) і при виключенні головної муфти зчеплення ВВП не відключається, такий привод називається незалежним.

При напівзалежному приводі ВВП обертається при переключенні передач. Його не можна включити і виключити на ходу трактора (ЮМЗ-6АКЛ).

Синхронним вважається такий ВВП, при якому обертання до нього передається від вторинного вала коробки передач, а тому на кожний метр агрегату вал робить певну кількість обертів незалежно від числа обертів вала двигуна. Сільськогосподарські машини, робота яких повинна бути узгоджена зі швидкістю переміщення трактора, приводяться в дію від валів зі синхронним приводом. Частота обертання ВВП зі синхронним приводом становить 3,5 об/м шляху.

Розглянемо будову і принцип роботи вала відбору потужності на прикладі тракторів МТЗ-80/82. Трактори МТЗ-80 і МТЗ-82 обладнані комбінованою системою заднього вала відбору потужності планетарного типу (рис. 7), яка забезпечує роботу вала як з незалежним, так і з синхронним приводом.

Вал відбору потужності включають і виключають за допомогою планетарного механізму, який складається з коронної 12 та сонцевої 17 шестерень із рушійним гальмом 15, водила 13, виготовленого разом з ВВП і трьох сателітів 14. ВВП включають і виключають за допомогою важеля керування у кабіні трактора. ВВП включений, якщо стрічка гальма 16 на сонцевій шестерні 17 затягнута, а стрічка гальма 15 відпущена. Важіль керування встановлено в крайньому верхньому положенні. Для виключення ВВП важіль керування переводять в крайнє нижнє положення, при цьому стрічка гальма 16 сонцевої шестерні 17 відпускається, а стрічка 15 зупинного гальма затягується.

Рис. 7. Схема механізмів приводу заднього вала відбору потужності трактора МТЗ-80:

1 – головне зчеплення; 2, 3 – ведучі шестерні і ведучий вал двошвидкісного приводу; 4 – ведені шестерні; 5 – зубчаста муфта; 6 – ведений вал; 7 – проміжний вал коробки передач; 8 – вторинний вал коробки передач; 9 – шестерня синхронного приводу; 10 – зубчасто-кулачкова муфта; 11 – ведучий вал; 12 – коронна шестерня; 13 – водило; 14 – сателіт; 15 – зупинне гальмо; 16 – гальмо сонцевої шестерні; 17 – сонцева шестерня планетарного редуктора; 18 – важіль переключення приводів; 19 – важіль переключення частоти обертання ( , ) ВВП; – нейтральне положення

Для приведення в дію механізмів машин, які навішені у передній частині, трактор ХТЗ-121 має передній, а трактор МТЗ-80 – боковий ВВП, встановлений зліва у середній частині трактора і приводиться в дію від шестерень коробки передач.

Сучасні машини в стаціонарних умовах найчастіше приводяться в дію за допомогою електродвигунів, тому пасові приводи від шківів втрачають своє значення.Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 3454. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия