Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Шляхи подолання та корекція деструктивних форм поведінки.


Деструктивну поведінку можна порівняти з мимовільної реакцією на зовнішнє роздратування . Ми діємо , забуваючи про можливі наслідки і не намагаючись розглянути розумну альтернативу. П'ятиступінчаста пауза допомагає нам , за рахунок більш повного усвідомлення того, що відбувається запобігти подібні дії . Це спосіб навести порядок у своїх думках. Він дозволить діяти нам усвідомлено, а не імпульсивно, вибирати найкращі для нас дії . Якщо ви потрапили в якусь неприємну для вас ситуацію і готові проявити своє роздратування , то постарайтеся пройти всі описані кроки . Можливо , вам для цього знадобляться деякі зусилля волі .

Крок 1 : Усвідомте свій фізичний стан . Емоційні пориви можуть проявлятися у вигляді фізичних відчуттів. Задумайтесь і постарайтеся зрозуміти , що ви відчуваєте в різних областях тіла : в області живота , голови, шиї , грудей?

Крок 2 : Усвідомте свій емоційний стан . Спробуйте зіставити певне фізичне відчуття з будь емоцією . Чому ви відчуваєте себе напружено ? Що вас дратує? Чого ви побоюєтеся ?

Крок 3 : Усвідомте свої імпульси. Чи викликають у вас почуття, які ви тільки що випробували , потреба зробити якесь дію ? На яку дію вони вас наштовхують ?

Крок 4 : Чи усвідомлюєте можливі наслідки . Оцініть , до яких результатів - як найближчим часом , так і у віддаленій перспективі. Передбачення можливих небажаних наслідків , викликаних цією дією , може послужити надійним чинником, який утримує .

Крок 5 : Усвідомте прийняте рішення. Запитайте себе , чи є у вас інші варіанти дій ? Що швидше за все принесе вам найкращі результати ? Якщо ви подумки представите те хороше , що відбудеться при ваших більш конструктивних діях , це може послужити поштовхом до зміни рішення.

Акцентуйте увагу на тому , що ви купуєте , а не те , що ви втрачаєте .

Якою би згубною не була деструктивна поведінка , вона служить визначеній мети . І як би ви не прагнули покласти їй край , в глибині душі у вас може виникнути побоювання, що треба розлучатися з нею заради чогось нового і незвіданого. Вас може турбувати думка , що нова манера поведінки не приносить бажаного результату і ваші справи стануть ще гірше. Саме тому найкращий шлях подолання такої інертності - це перенесення акценту з того , від чого ви відмовляєтеся , на те , що ви купуєте. В іншому випадку , навіть прийнявши тверде рішення змінитися , ви , зіткнувшись з якою-небудь перешкодою , можете з легкістю скотитися до своїх деструктивних звичок.

Заручіться чиєюсь підтримкою

Оскільки деструктивна поведінка закладається ще в дитячі роки під впливом почуття самотності і беззахисності , в зрілому віці з нею легше впоратися в тому випадку , якщо ви отримуєте підтримку з боку близьких вам людей.

Не настільки істотно , якого роду допомогу вам буде надана. Це може бути пряме сприяння , моральна підтримка або згода контролювати ваші дії в роботі над собою. Важливо інше : ви будете знати , що ви не самотні. Це додасть вам рішучості і впевненості в собі.

Отримуйте уроки з невдач

Як вже було сказано , деструктивна поведінка має властивість проявлятися знову й знову . Незважаючи на свої найкращі наміри , потрапляючи в ті ж самі або схожі ситуації , ви цілком можете почати діяти рефлективно , повторюючи свої колишні помилки.

Якщо у вас стався рецидив старого , то замість того щоб лаяти себе останніми словами за свій промах, постарайтеся звернути цю невдачу собі на користь. Запитайте себе , як би ви вчинили , якби у вас з'явився шанс переграти цю ситуацію. Виробіть план дій на той випадок , якщо ситуація повториться.

Заохочуйте себе за успіхи

Всякий раз , коли ви звертаєтеся до колишнього типу поведінки , страждає ваше почуття власної гідності. Ви здаєтеся собі слабким і безвольним , нездатним втілити в життя свої добрі наміри. І навпаки , кожен раз , коли ви успішно пригнічуєте деструктивний імпульс , ви починаєте більше себе поважати. Використовуйте це почуття гордості собі на благо. Винагорода за добре виконану роботу сприятиме закріпленню нового типу поведінки і допоможе вам зробити зміни незворотними.

Не забувайте про корисні радах

Наведені поради спонукають вас працювати над собою. Рекомендується написати поради , які стосуються тим типам поведінки , над якими ви працюєте , і прикріпити їх до дзеркала у своїй ванній кімнаті або до дверцят холодильника. Такі нагадування сприятимуть закріпленню вашої нової лінії поведінки.

Станьте рішучим

Ніщо і ніхто не зможе вам допомогти , якщо ви не дасте собі твердого слова змінитися. Дуже важко визнати , що ви самі стоїте у себе ж на шляху , і ще складніше взяти на себе відповідальність зійти з цього шляху. Вам необхідно усвідомити що , перекладаючи власні проблеми на плечі інших або на обставини , на які ви не здатні вплинути , ви не вирішите ваших проблем. Ви повинні розуміти , що змінити своє життя можете лише ви одні . Таке почуття відповідальності важливо , якщо ви зібралися перемогти ворога , що зачаївся всередині вас.

Будьте послідовними у рішучості змінити своє життя на краще. Подивіться на себе неупереджено. Ваша чесність по відношенню до себе , укупі з приводяться відомостями і радами , додасть вам впевненості і мудрості для того , щоб , змінивши свою деструктивну поведінку , ви могли отримувати від життя більше задоволення. З свого кращого ворога ви перетворитеся на свого кращого друга.

 Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 1066. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Понятие массовых мероприятий, их виды Под массовыми мероприятиями следует понимать совокупность действий или явлений социальной жизни с участием большого количества граждан...

Тактика действий нарядов полиции по предупреждению и пресечению правонарушений при проведении массовых мероприятий К особенностям проведения массовых мероприятий и факторам, влияющим на охрану общественного порядка и обеспечение общественной безопасности, можно отнести значительное количество субъектов, принимающих участие в их подготовке и проведении...

Тактические действия нарядов полиции по предупреждению и пресечению групповых нарушений общественного порядка и массовых беспорядков В целях предупреждения разрастания групповых нарушений общественного порядка (далееГНОП) в массовые беспорядки подразделения (наряды) полиции осуществляют следующие мероприятия...

СИНТАКСИЧЕСКАЯ РАБОТА В СИСТЕМЕ РАЗВИТИЯ РЕЧИ УЧАЩИХСЯ В языке различаются уровни — уровень слова (лексический), уровень словосочетания и предложения (синтаксический) и уровень Словосочетание в этом смысле может рассматриваться как переходное звено от лексического уровня к синтаксическому...

Плейотропное действие генов. Примеры. Плейотропное действие генов - это зависимость нескольких признаков от одного гена, то есть множественное действие одного гена...

Методика обучения письму и письменной речи на иностранном языке в средней школе. Различают письмо и письменную речь. Письмо – объект овладения графической и орфографической системами иностранного языка для фиксации языкового и речевого материала...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.022 сек.) русская версия | украинская версия