Студопедия — ПРОМЕНЕВА КІСТКА, ЛІКТЬОВА КІСТКА, КОСТІ ЗАП'ЯСТЯ і КИСТІ
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ПРОМЕНЕВА КІСТКА, ЛІКТЬОВА КІСТКА, КОСТІ ЗАП'ЯСТЯ і КИСТІ






 

Кістки правого передпліччя - променева і ліктьова, перебуває паралельно в одній площині, тобто в положенні супінації.

ХРЕБЕТ

Рухлива частина хребта розміщена від підстави черепа до хрестця й відповідає відділам шиї, спини й попереки. Рухлива частина хребетного стовпа складається з 24 хребців: семи шийних, дванадцяти грудних і п'яти поясних. Між хребцями перебувають волокнисто-хрящові диски.

Шийні хребці, за винятком сьомого, відрізняються від інших поперечними відростками, які мають отвору. Дванадцять грудних хребців відрізняються тим, що кожний з них спонукуване з'єднується з парою ребер.

Нижня, нерухома частина хребця або хребцевого стовпа складається із хрестця і куприка.

 

КЛЮЧИЦЯ - парна кістка, перебуває в певному відділі грудної клітини та у нижній частині шиї. Розміщаються майже горизонтально на кожній стороні, з'єднуються майже горизонтально на кожній стороні, з'єднуючи грудину і акромеальний відросток лопаток.

 

ГРУДИНА - плоска непарна кістка, перебуває в передній частині грудної клітини. Грудина з'єднується з кожною стороною із сімома ребрами, замикаючи поперед грудної площини.

ГРУДНА КЛІТИНА створена позаду дванадцятьома грудними хребцями, з якими спонукуване з'єднуються ребра з боків - двадцятьома чотирма ребрами з їхніми хрящами. А попереду - грудиною. Ребра беруть участь в утворенні бічних, передніх і задніх стінок грудної клітини.

 

Перший шийний хребець називається атлантом, тому що підтримує голову, який міфологічний герой Атлант підтримували небесний звід. Другий шийний хребець називається осьовим. Порівняно з нижче лежачим хребтом осьовий спрямований небагато вперед і зверху долілиць. Його верхня поверхня, на відміну від інших хребтів не опущена, а утворює більше рухливий суглоб з першим шийним хребцем за допомогою зубоподібного відростка осьового хребта.

ПОЯС НИЖНІХ КІНЦІВОК

Таз. Зрівняєте висоту жіночого таза із чоловічим, і ви побачите настільки перший перебуває нижче. Відзначимо також не стільки масивну будову жіночого таза. Найбільше розходження між чоловічим і жіночим кістяками саме в костях таза. При погляді попереду або позаду звертаємо увагу, що жіночий таз ширше, але вертикально його розмір менший. У жінок всі складові кістки таза більше гладкі, легкі й тендітні. Крила повздовжних костей довгі, але більше дрібні. Їхня піднесеність над костями більша, ніж у чоловіків. Гребені розведені в жінок на більшу відстань. Середній розмір між гребенями більше, ніж у чоловічому тазі, і висота їх менша.

 

У нижніх кінцівках найбільш довгою кісткою є стегнова кістка. Це сама довгих, важких і міцна із всіх костей кістяка. Верхнім своїм кінцем вона дуже рухливо з тазостегновим суглобом з'єднуються з тазом, а нижнім кінцем - з більшої із двох костей гомілки. Це більша кістка називається гомілковою кісткою. Більша гомілкова кістка масивна й бере участь в утворенні колінного суглоба; мала гомілкова кістка порівняно тонка й у колінному суглобі не бере участь, і з'єднується з малорухомим суглобом з берцовою кісткою у верхній частині. Попереду колінний суглоб прикритий короткою плоскою кісткою, що не входить у весь кістяк, а становить частину сполучного апарата коліна - це наколінник.

В утворенні рухливого гомілкового суглоба головним чином бере участь більша гомілкова кістка, а мала гомілкова кістка бере участь частково у формуванні зовнішньої невеликої частини гомілковостопного суглобу. Більша гомілкова кістка утворює верхню складену поверхню й внутрішню щиколотку. Двоє костей гомілки міцно з'єднані між собою у верхній і нижній частині, тому вільні рухи їх відносно один одного, як у випадку променевої та ліктьової кістки, неможливі.

Стопа, також як і кисть, розділяється на три відділи: предплюсну, плюсну та фаланги пальців. Предплюсна - це сама широка частина стопи, вона утворює гомілковий суглоб, п'яту та звід стопи, і вона набагато більша, ніж зап'ястя і п'ясток. Плюсна, що перебуває попереду підйому стопи, - це довга її частина, вона більш довга і міцна, ніж п'ясток кисті, а от фаланги пальців ніг набагато менші фаланг кисті. А останні чотири пальці стопи набагато тонше й менш короткі відповідних чотирьох пальців кистей. Предплюсна складається із семи костей, а не з восьми, як зап'ястя; вони коротше і товще та розташовані, на відміну від костей зап'ястя, не у два ряди, а двома групами.

 

Контрольні запитання:

 

1. Які кістки тулуба ви знаєте?

2. Які кістки верхніх кінцівок ви знаєте?

3. Які кістки нижніх кінцівок ви знаєте?

4. Які види суглобів ви знаєте?

5. Яким чином поєднуються кістки в скелеті людини?

6. Яку роль виконують кістки різних частин скелету у формуванні будови тіла?

 

Лекція №3

Тема: «М’язи тіла людини. Шкіра, її функції та основи фізіології»

План:

1. Форма і будова м’язів

2. Будова і функції підшкірно-жирового шару

3. Будова і функції шкіри

Мета: - ознайомлення із будовою м’язового та жирового шару людини;

- ознайомлення із шкірою і її функціями;

- відображення ролі, що виконують м’язи та підшкірно-жировий шар в організмі людини

 

Ключові слова: м’язи, підшкірно-жировий шар, шкіра, епідерміс, дерма і підшкірний шар, перспірація, потовиділення.

 

Кількість годин: 2

 

Література:

1. Дунаевская Т.Н. Размерная типология населения с основами анатомии и морфологии: учебник для высших учебных заведений легкой промышленности / Т.Н.Дунаевская и др. – 2-е изд., испр. и доп. – М.: Легкая индустрия, 1980.

2. Пармон Ф.М., Кондратенко Т.П. Рисунок и графика костюма, – М.: Легпромбытиздат, 1987

М'язи і підшкірно-жировий шар визначають у значній мірі форму тіла та пластику його поверхні.

М'яза складаються з м'язової тканини. Кожний м'яз покритий тонкою сполучною оболонкою. Починається і закінчується м'яз сухожиллям, за допомогою якого вона прикріплюється до костей кістяка, суглобній сумці або шкірі. Кістякові м'язи в жінок становлять 30-35 % маси тіла, у чоловіків - 35-40, у спортсменів - до 50, у немовлят - 22 %.

М'язи людини (Мал.1):

а - вигляд спереду:

1 - великий грудний м'яз, 2 - дельтовидний м'яз, 3 - двоголовий м'яз плеча, 4 - ліктьовий згинач зап'ястя, 5 - круглий пронатор, 6 - плечопроменевий м'яз, 7 - поверхневий згинач пальців, 8 - долонний апоневроз, 9 - середній сідничний м'яз, 10 – латеральний широкий м'яз стегна, 11 - гребенчатий м'яз, 12 - прямий м'яз стегна, 13 - кравецький м'яз, 14 - тонкий м'яз, 15 - довгий м'яз, що приводить, 16 - передній великогомілковий м'яз, 17 - медіальний широкий м'яз стегна, 18 - литковий м'яз, 19 - дорсальні міжкісткової м'язи, 20 - камбаловидний м'яз, 21 - грудинно-ключично-соскоподібний м'яз, 22 - сходові м'язи, 23 - прямий м'яз живота, 24 - передній зубчастий м'яз, 25 - зовнішній косий м'яз живота, 26 - короткий розгинач пальців, 27 - довгий малогомілковий м'яз.

б - вигляд ззаду:

1 - грудо-поперекова фасція, 2 - надостний м'яз, 3 - трапецієподібний м'яз, 4 - дельтовидний м'яз, 5 - великий ромбоподібний м'яз, 6 - великий круглий м'яз, 7 - триголовий м'яз плеча, 8 - найширший м'яз спини, 9 - довгий променевий розгибатель зап'ястя, 10 - м'яз-розгинач пальців, 11 - м'яз-розгинач найменшого пальця, 12 - м'яз - ліктьовий згинач зап'ястя, 13 - великий сідничний м'яз, 14 - латеральний широкий м'яз стегна, 15 - тонкий м'яз, 16 - напівперепончастий м'яз, 17 - напівсухожильний м'яз, 18 - двоголовий м'яз стегна, 19 - камбаловидний м'яз, 20 - литковий м'яз.

 

Мал. 1.

 

 

Шкіра людини водонепроникна, антибактеріальна, протигрибкова, еластична, гнучка, чутлива, самовідновлюється, вона здатна всмоктувати одні необхідні хімічні елементи і відторгати інші. Вона пориста, самозмащувальна, виробляє вітаміни, виробляє пахучі речовини, може розпізнавати температуру, вібрацію і тиск. Без неї людина просто не виживе. Як же шкіра " примудряється", будучи товщиною всього кілька міліметрів, виконувати таку кількість численних функцій? Вся справа в її геніальному пристрої.

Мал. 2

 







Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 1601. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Неисправности автосцепки, с которыми запрещается постановка вагонов в поезд. Причины саморасцепов ЗАПРЕЩАЕТСЯ: постановка в поезда и следование в них вагонов, у которых автосцепное устройство имеет хотя бы одну из следующих неисправностей: - трещину в корпусе автосцепки, излом деталей механизма...

Понятие метода в психологии. Классификация методов психологии и их характеристика Метод – это путь, способ познания, посредством которого познается предмет науки (С...

ЛЕКАРСТВЕННЫЕ ФОРМЫ ДЛЯ ИНЪЕКЦИЙ К лекарственным формам для инъекций относятся водные, спиртовые и масляные растворы, суспензии, эмульсии, ново­галеновые препараты, жидкие органопрепараты и жидкие экс­тракты, а также порошки и таблетки для имплантации...

Менадиона натрия бисульфит (Викасол) Групповая принадлежность •Синтетический аналог витамина K, жирорастворимый, коагулянт...

Разновидности сальников для насосов и правильный уход за ними   Сальники, используемые в насосном оборудовании, служат для герметизации пространства образованного кожухом и рабочим валом, выходящим через корпус наружу...

Дренирование желчных протоков Показаниями к дренированию желчных протоков являются декомпрессия на фоне внутрипротоковой гипертензии, интраоперационная холангиография, контроль за динамикой восстановления пассажа желчи в 12-перстную кишку...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия