Студопедия — Заходи щодо забезпечення виробничої санітарії та гігієни праці
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Заходи щодо забезпечення виробничої санітарії та гігієни праці






 

Для проведення масажу виділяються окремі кімнати (кабінети) з розрахунком 8 м2 на робоче місце, мінімальна площа для кабінету при одній масажистці – 12 м2.

Приміщення лікувальних установ повине мати природне освітлення. Освітлення іншим світлом або тільки штучне освітлення допускається в приміщеннях комор, санітарних вузлів при палатах, гігієнічних ванн, клізмових, кімнат особистої гігієни, душових і гардеробних для персоналу, термостатних, мікробіологічних боксів, передопераційних, апаратних, наркозних, фотолабораторій і деяких інших приміщень, технологія і правила експлуатації яких на вимагають природного освітлення.

Для захисту від сліпучої дії сонячних променів і перегріву в лікувальних установах вікна, орієнтовані на південні румби горизонту, обладнуються сонцезахисними пристроями (козирки, жалюзі та ін.).

Штучна освітленість (загальна і місцева), джерело світла, тип лампи приймаються відповідно до чинних нормативних документів.

Світильники загального освітлення приміщень, що розміщуються на стелі. Повинні бути із суцільними (закритими) розсіювачами.

Підлога в масажному кабінеті повинна бути дерев’яною, покритою лінолеумом. Стіни на висоту 2м фарбують олійною фарбою світлих тонів, інша частина стін і стелі повинна бути побілена (клейова побілка).

Кабінет масажу повинен бути обладнаний умивальником з холодною і гарячою водою. За наявності декількох масажисток робоче місце кожної з них обладнується в кабінах з матерчатими фіранками із натуральної тканини. При одночасній роботі в зміні 4 і більше масажисток в суміжній кімнаті для них обладнують душову установку.

Кабінети масажу забезпечують припливно-витяжною вентиляцією з п’ятикратним обміном повітря на годину.

У кабінеті масажу передбачено спеціальні меблі для масажу, індивідуальні шафи для одягу масажисток, вішалка для одягу хворих, дзеркала, ширма і кілька стільців.

Масажний стіл повинен бути стандартних розмірів: висота - 0,8м, довжина 1,95 – 2,00м, ширина – 0,65м, з клейончастими валиками різних розмірів для підкладання під голову, спину або коліна. Для масажу рук повинен бути столик з напівм'яким покриттям висотою 70 - 80см (при можливості регульованої), довжиною 55см, шириною 35см.

У розрахунку на одне масажне місце повинні бути передбачені також подушка перовая розміром 70 x 70см, 2 простирадла, гумова клейонка, 2 рушники, пісочні або електричні годинники.

Для масажу необхідні тальк, вазелін.

В аптечці першої допомоги в масажному кабінеті повинні бути 1 - 2 термометра, перев'язувальний матеріал (бинти, марля, вата), медикаменти (йод, нашатирний спирт, лейкопластир).

Масажний стілець повинен мати таку висоту, щоб для стоп масажистки при сидінні на ньому була хороша опора.

Приміщення для масажу повинно бути сухим, світлим, обов’язково з природним освітленням (загальна освітленість 300-500 люксів).

Ймовірність механічного травмування може виникнути внаслідок нераціонального розташування робочих місць або у зв’язку з недбалістю та неуважністю персоналу. Для виключення травматизму передбачено збільшити площу робочих місць, відстань між ними, а також виконання організаційних заходів щодо приведення приміщень та робочих місць у належний стан.

У зв’язку із стресовими ситуаціями та нервово-емоційними навантаженням у працівників може виникнути ймовірність захворювань загально-невротичного характеру.

З метою зниження нервово-емоційного напруження, стомлення зорового аналізатора, поліпшення кровообігу мозку, подолання несприятливих наслідків гіподинамії, запобігання втоми передбачено спеціально обладнані приміщення – кімнати психологічного розвантаження, а також перерви 10 хвилин через кожну годину для працівників, які виконують роботу з ви користуванням електронних обчислювальних машин.

Для оптимізації відносин у колективі передбачено застосування рекомендації психологів, сучасні методи керування колективом, підбір працівників.

Для запобігання фізичного перевантаження порушень у зв’язку з тривалим статичним напруженням м’язів спини, шиї, рук і ніг рекомендовано виконувати фізичні вправи 2-3 рази протягом робочого часу.

Всі процедури масажист виконує тільки після призначень лікаря. Під час проведення курсу масажу та лікувальної фізичної культури масажист веде контроль за фізіологічними показниками дитини: самопочуттям, частотою дихання, частотою серцевих скорочень, відходження мокротиння та ін. Також масажист проводить бесіди з матір’ю дитини, в яких мати черпає знання про профілактику захворювань дихальної системи і які зможе пристосувати в домашніх умовах на практиці.

 







Дата добавления: 2015-10-18; просмотров: 1163. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Конституционно-правовые нормы, их особенности и виды Характеристика отрасли права немыслима без уяснения особенностей составляющих ее норм...

Толкование Конституции Российской Федерации: виды, способы, юридическое значение Толкование права – это специальный вид юридической деятельности по раскрытию смыслового содержания правовых норм, необходимый в процессе как законотворчества, так и реализации права...

Значення творчості Г.Сковороди для розвитку української культури Важливий внесок в історію всієї духовної культури українського народу та її барокової літературно-філософської традиції зробив, зокрема, Григорій Савич Сковорода (1722—1794 pp...

Мотивационная сфера личности, ее структура. Потребности и мотивы. Потребности и мотивы, их роль в организации деятельности...

Классификация ИС по признаку структурированности задач Так как основное назначение ИС – автоматизировать информационные процессы для решения определенных задач, то одна из основных классификаций – это классификация ИС по степени структурированности задач...

Внешняя политика России 1894- 1917 гг. Внешнюю политику Николая II и первый период его царствования определяли, по меньшей мере три важных фактора...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия