Студопедия — Нормативно-правова база організації системи навчання у сфері цивільної оборони
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Нормативно-правова база організації системи навчання у сфері цивільної оборони






 

 

Підготовка і навчання всіх категорій населення з ЦО регламентується відповідними документами: законами України, указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів, наказами і директивами.

Керівні документи з організації навчання населення до дій з НС наступні:

1 Закон України «Про Цивільну оборону України» від 03.02.93р. із змінами від 24.03.99р. №555-XIV.

У ст.2 розділу 1 сказано, що основним завданням ЦО України є: підготовка і перепідготовка керівного складу ЦО, її органів управління і сил, навчання населення вмінню застосовувати засоби індивідуального захисту і діяти в НС.

2 Закон України «Про захист населення і територій від НС техногенного і природного характеру» від 08.06.2000р.

Цей закон визначає організаційні і правові основи захисту громадян України, захисту об'єктів виробництва і соціального призначення, навколишнього середовища від НС техногенного і природного характеру.

У ст.34 розділу VI визначені обов'язки громадян України в сфері захисту населення і території від НС.

Громадяни України в сфері захисту населення і територій від НС техногенного і природного характеру зобов'язані:

- дотримуватись заходів безпеки, не допускати порушень виробничої дисципліни, вимог екологічної безпеки;

- вивчати основні способи захисту населення і територій від наслідків НС, надання першої медичної допомоги потерпілим, правила користування засобами захисту;

- виконувати відповідні вимоги у разі виникнення НС техногенного і природного характеру.

Порядок здійснення підготовки населення на підприємствах, в установах і організаціях до дій у разі виникнення НС визначається спеціальним уповноваженим центральним органом виконавчої влади, до компетентності якого віднесено питання захисту населення і території від НС техногенного і природного характеру.

3 Ухвала Кабінету Міністрів України від 26.06.02р. №874 «Про вдосконалення системи підготовки і перепідготовки і підвищення кваліфікації керівних кадрів і фахівців у сфері цивільної оборони».

У даній постанові визначаються основи функціонального навчання керівного складу ЦО та інших управлінських кадрів і фахівців, на яких розповсюджується дія законів у сфері цивільного захисту, визначений список категорій осіб керівного складу ЦО, інших управлінських кадрів, які підлягають навчанню у сфері ЦО.

4 Наказ МНС від 23.04.01р. №97 «Порядок здійснення підготовки населення на підприємствах, установах, організаціях до дій у разі виникнення НС техногенного і природного характеру».

Даний наказ визначає порядок підготовки населення у сфері виробництва і обслуговування, підготовку студентів, курсантів, що вчаться і учнів навчальних закладів до дій у разі виникнення НС.

5 Наказ МНС від 23.04.02р. №107 «Типове положення про територіальні курси ЦО».

У цьому наказі визначаються спільні положення територіальних курсів, їх структура, повноваження, навчально-методична робота, а також права і обов'язки слухачів.

6 Наказ Начальника штабу ЦО України від 09.09.94р. №350 «Положення про учбово-матеріальну базу ЦО України»

Цей наказ визначає перелік учбово-матеріальної бази і її призначення на курсах ЦО, в установах, на підприємствах, організаціях, вищих навчальних закладах, а також в загальноосвітніх школах і ПТУ.

7 Організаційно-методичні вказівки для навчання населення з питань захисту і дій в умовах НС на поточний рік.

На основі вище перерахованих нормативно-правових документів визначені організаційно-методичні вказівки для навчання населення з питань захисту і дій в умовах НС на поточний рік з врахуванням особливостей місцевих умов і специфіки виробництва. Це визначальний документ для підбору тематики для підготовки керівного складу ЦО, особового складу невоєнізованих формувань цивільної оборони об’єктів господарчої діяльності (НФЦО ОГД), що дає напрям у роботі інформаційного забезпечення і пропаганди на поточний рік.

Системою навчання населення до дій в НС охоплено все населення України. У законі України «Про Цивільну оборону України» в ст.44 розділу I I йдеться мова про створення єдиної системи підготовки органів управління, сил ЦО і населення до дій в умовах НС.

Навчання населення організовується і здійснюється за відповідними категоріями:

1 Посадові особи державних органів управління у сфері захисту населення і території від НС техногенного і природного характеру.

2 Особи керівного, командно-начальницького складу ЦО.

3 Працівники підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, які входять до складу невоєнізованих формувань і об'єктових аварійно-рятівних служб.

4 Працівники підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, які не увійшли до складу невоєнізованих формувань ЦО і об'єктових аварійно-рятівних служб.

5 Фахівці, на яких розповсюджується дія законів України у сфері ЦО.

6 Студенти, курсанти, що вчаться,і учні закладів освіти.

7 Населення, яке не зайняте у сфері виробництва і обслуговування.

Кожну категорію передбачено навчати в об'ємі, необхідному для виконання покладених на неї завдань.

 

 







Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 468. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Стресс-лимитирующие факторы Поскольку в каждом реализующем факторе общего адаптацион­ного синдрома при бесконтрольном его развитии заложена потенци­альная опасность появления патогенных преобразований...

ТЕОРИЯ ЗАЩИТНЫХ МЕХАНИЗМОВ ЛИЧНОСТИ В современной психологической литературе встречаются различные термины, касающиеся феноменов защиты...

Этические проблемы проведения экспериментов на человеке и животных В настоящее время четко определены новые подходы и требования к биомедицинским исследованиям...

Философские школы эпохи эллинизма (неоплатонизм, эпикуреизм, стоицизм, скептицизм). Эпоха эллинизма со времени походов Александра Македонского, в результате которых была образована гигантская империя от Индии на востоке до Греции и Македонии на западе...

Демографияда "Демографиялық жарылыс" дегеніміз не? Демография (грекше демос — халық) — халықтың құрылымын...

Субъективные признаки контрабанды огнестрельного оружия или его основных частей   Переходя к рассмотрению субъективной стороны контрабанды, остановимся на теоретическом понятии субъективной стороны состава преступления...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия