Студопедия — ЗАНЯТТЯ 3
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ЗАНЯТТЯ 3






Тема. Порівняння предметів. Орієнтування у просторі.

Мета:формувати вміння порівнювати групи предметів за допо-

могою складання пар, розрізняти предмети за кольором,

місцем розташування; учити правильно використовувати

слова дорівнює, не дорівнює, стільки ж, вправляти в умін-

ні орієнтуватися у просторі; виховувати акуратність.

Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, моделі хмаринок різного

кольору й форми великого розміру; чотири смужки: одна

велика білого кольору та три маленькі синього, жовтого

й зеленого кольорів;

роздавальний: моделі хмаринок різного кольору й форми

маленького розміру, картки із зображенням кульок та зі

знаками «=», «≠», олівці.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Гра «Хмаринки».

На фланелеграфі прикріплені хмаринки різного кольору

й форми. У дітей на столах такі самі, але меншого розміру. (У кож-

ної дитини по одній хмаринці.)

— Якого кольору хмаринки на фланелеграфі? Скільки їх?

(Багато.)

— Скільки хмаринок у кожного з вас? (По одній.)

— Якого розміру ваші хмаринки? (Маленькі.)

— Знайдіть на фланелеграфі велику хмаринку такого самого

кольору, як і ваша.

Діти знаходять пару та прикріплюють маленькі хмаринки по-

руч із великими.

3. Вправа «Порівняй кульки».

На столах у дітей дві картки із зображенням кульок (на пер-

шій чотири кульки, на другій — три), знаками «=».

— Розгляньте кульки. Як ви думаєте, кульок однакова кіль-

кість? Перевірте це самостійно. (Діти умовно олівцем з’єднують

кульки в пари.) Що ви помітили? Одна кулька залишається без

пари. А це значить, що кульок різна кількість.

— Як ви гадаєте, чи правильно буде між кульками покласти

знак «=»? (Ні.)

— Чому? (Знак «=» ми ставимо, коли кількість предметів

рівна.)

— Щоб позначити, що кількість предметів неоднакова, ми за-

креслюємо знак «=».

Діти виконують завдання. Наприкінці обговорення доцільно

ще раз повторити, коли використовують знаки «=» і «≠».

4. Фізкультхвилинка.

Вихователь пропонує дітям перетворитися на хмари, які пли-

вуть по небу й за допомогою вітерця можуть перетворюватися на

будь-яких тварин, наприклад на веселого зайчика, доброго слона,

полохливе мишеня та ін.

5. Гра «Скільки?».

— Давайте з вами довідаємося, чи однакова кількість хлопчи-

ків і дівчаток сьогодні на занятті? А як це зробити? (Перш ніж від-

повісти, вихователь вислуховує припущення дітей.) Найкраще,

якщо кожний хлопчик візьме дівчинку за руку.

— Полічіть, скільки хлопчиків (дівчаток).

— Кого більше (менше)?

— А тепер вишикуйтеся за зростом (окремо хлопчики й дів-

чатка). Щоб виконати завдання, ви повинні порівняти зріст одне

одного, але при цьому розмовляти не можна.

Діти виконують завдання. Далі вихователь пропонує запам’я-

тати, хто за ким стоїть, й розійтися по груповій кімнаті. За сигна-

лом вихователя всі діти мають зайняти свої місця. Виграє та ко-

манда, яка швидше за всіх збереться.

6. Вправа на орієнтування у просторі.

На фланелеграфі чотири смужки: одна велика білого кольо-

ру та три маленькі синього, жовтого й зеленого кольорів. Запро-

понуйте дітям викласти смужки в такому порядку: спочатку білу,

ліворуч від неї — синю, праворуч від білої — жовту, праворуч від

жовтої — зелену. (Можна виконати вправудекілька разів, щоразу

змінюючи розташування смужок.)

7. Підсумок заняття.

— Із якими новими поняттями ви ознайомилися?

Вересень 4 тиждень







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 437. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Разработка товарной и ценовой стратегии фирмы на российском рынке хлебопродуктов В начале 1994 г. английская фирма МОНО совместно с бельгийской ПЮРАТОС приняла решение о начале совместного проекта на российском рынке. Эти фирмы ведут деятельность в сопредельных сферах производства хлебопродуктов. МОНО – крупнейший в Великобритании...

ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЦЕНТРА ТЯЖЕСТИ ПЛОСКОЙ ФИГУРЫ Сила, с которой тело притягивается к Земле, называется силой тяжести...

СПИД: морально-этические проблемы Среди тысяч заболеваний совершенно особое, даже исключительное, место занимает ВИЧ-инфекция...

Ситуация 26. ПРОВЕРЕНО МИНЗДРАВОМ   Станислав Свердлов закончил российско-американский факультет менеджмента Томского государственного университета...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия