Студопедия — ЗАНЯТТЯ 10
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ЗАНЯТТЯ 10






Тема. Число й цифра 4. Квадрат. Прямокутник.

Мета:продовжувати формувати знання про склад числа 4; учи-

ти знаходити всі способи складання числа на основі прак-

тичних дій; вправляти в умінні встановлювати подібності

й відмінності геометричних фігур: овалу, круга, трикутни-

ка, квадрата, прямокутника; ознайомити з новою назвою

«чотирикутник»; учити просторовим відношенням, вико-

ристовуючи слова всередині, зовні; розвивати творчу уяву;

виховувати самостійність.

Матеріали: демонстраційний: фланелеграф, плоскі фігурки птахів, дві

смужки, довга мотузка, картки длявправи «Розділи пред-

мети», кружечки: три синього кольору, два — червоного;

геометричні фігури одного кольору (круг, овал, трикут-

ник, квадрат, прямокутник); картки із цифрами 2, 3, 4,

три круги, сім прямокутників; малюнки, створені на ос-

нові квадрата, прямокутника;

роздавальний: картка з двома горизонтальними смужка-

ми, чотири круги: синього, зеленого, жовтого, червоного

кольо рів; геометричні фігури одного кольору (круг, овал,

трикутник, квадрат, прямокутник), трафарет, аркуш па-

перу, олівці.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Склад числа 4. Гра «Горобчики».

— До нас прилетіла Сорока з листом від розумної Сови. От що

пише Сова: «Любі діти, я дуже рада, що ви з інтересом займаєтеся

математикою, і хочу, щоб ви стали такими ж ученими, як і я. Для

цього посилаю вам подарунок — мозаїку». Погляньмо, яку мозаї-

ку прислала нам розумна Сова. Але що це за гамір? Діти, ви чуєте:

хтось свариться? Доведеться поки що відкласти подарунок Сови та

з’ясувати, що ж відбувається?

У ході обговорення вихователь працює з демонстраційним ма-

теріалом (плоскі фігурки птахів), діти — з роздавальним (геомет-

ричні фігури).

— Подивіться, діти, хто зчинив такий гамір? (Горобці.)

— Скільки їх? (Чотири.)

— Вони посварилися та відвернулися одне від одного. Давайте

спробуємо їх помирити. Але вони не хочуть сідати на одну гілку.

Спробуємо вмовити їх сісти на дві гілочки.

— Подивіться, якого кольору у вас кружечки? (Зеленого, си-

нього, жовтого, червоного.)

— Покладіть перед собою по одному кружечку кожного кольо-

ру. Скільки кружечків? (Чотири.)

— Скільки синіх? (Один.) Зелених? (Один.) Жовтих? (Один.)

Червоних? (Один.) Як одержали число чотири? (Склали чотири

рази по одному.)

Вихователь прикріплює на фланелеграфі дві смужки. У дітей

на столах картки з двома смужками.

— Розкажіть, як можна розсадити пташок на дві гілки?

Діти пропонують свої варіанти, виходять по одному до флане-

леграфа й виконують дії з фігурками горобців. Інші діти працю-

ють на своїх місцях: розкладають кружечки різного кольору на

смужки.

— Із яких чисел склали число 4?

— Кружечків якого кольору більше (менше)? На скільки?

3. Вправа «Розділи предмети».

Вихователь пропонує дітям розглянути на фланелеграфі пер-

ший малюнок, де прапорці розділені лінією.

— Скільки всього прапорців? (Чотири.)

— Скільки синіх? (Два.) Червоних? (Два.)

— Як розділили прапорці? (Нарівно.)

Після цього вихователь викладає під малюнком запис за допо-

могою кружечків.

— Скільки синіх кружечків? Скільки червоних?

Далі вихователь викладає на фланелеграф малюнок із зобра-

женням будинків: три маленьких, один великий.

— Скільки всього будинків? (Чотири.) Скільки маленьких?

(Три.) Великих? (Один.)

— Як можна розділити чотири будинки?

— Хто може виконати запис виконаної дії за допомогою кольо-

рових кружечків?

Хтось із дітей викладає запис, решта уточнюють, за необхід-

ності.

4. Фізкультхвилинка.

Вихователь пропонує дітям узятися за мотузку зі зв’язаними

кінцями. Потім визначає завдання для дітей: утворити круг, три-

кутник, овал, квадрат, прямокутник. (Якщо необхідна допомога,

вихователь залучається до процесу побудови фігур, звертаючи ува-

гу на їхні характерні риси.)

5. Закріплення складу числа 4.

На фланелеграфі по порядку викладені картки із цифрами 2,

3? Вихователь просить прочитати числа у квадратах у прямому й

зворотному порядку.

— Як змінюється кожне наступне число? (Збільшується на 1.)

— Як змінюється кожне попереднє? (Зменшується на 1.)

Далі вихователь просить двох дітей розкласти під картками

круги так, щоб їх було на 1 менше, а прямокутники так, щоб їх

було на 1 більше.

6. Геометричні фігури: квадрат, прямокутник.

У вихователя на столі геометричні фігури великого розміру од-

накового кольору: круг, овал, трикутник, квадрат, прямокутник.

У дітей ті самі геометричні фігури, але меншого розміру.

— Покладіть квадрат і прямокутник перед собою. Розгляньте

фігури. Прикладіть до кожної круг, потім овал. Чим відрізняють-

ся фігури? (Перші дві фігури з кутами.)

— У трикутника теж є кути. Прикладіть його до квадрата,

прямокутника. Що ви помітили? (У цих фігур є ще один кут.)

— Порахуйте, скільки кутів і сторін у кожної з фігур. (По чо-

тири кути й чотири сторони.)

— Як можна ще назвати ці фігури? (Чотирикутники.)

Якщо дітям важко назвати, вихователь сам пропонує назву.

— Але хіба вони схожі між собою? (Ні.)

— Як можна це перевірити? (Накласти одну фігуру на іншу.)

— Що ви помітили? (Одна фігура коротша (довша) за іншу.)

— Покажіть фігуру, у якої всі сторони однакові. Візьміть її

в ліву руку. Проведіть пальчиком по кожній стороні.

— Чим відрізняється прямокутник від квадрата? (Дві сторо-

ни довгі, дві — короткі.)

— Покажіть пальчиком довгі сторони, короткі.

Вихователь виконує таку ж роботу з демонстраційним мате-

ріалом.

— Знайдіть у навколишньому оточенні предмети, схожі на

квадрат і прямокутник, назвіть їх.

7. Вправа «Перетвори фігуру».

Для виконання ввправи знадобиться аркуш паперу і трафарет

(зразок див. у додатку на с. 122). Вихователь викладає на флане-

леграфі малюнки, створені на основі квадрата і прямокутника.

— Розгляньте, на які предмети художник перетворив фігури.

Прикладіть трафарет до сторінки, обведіть квадрат і прямокутник,

«оживіть» їх, перетворивши на будь-який предмет.

8. Підсумок заняття.

— Про які фігури ми сьогодні говорили?

— Як іще можна назвати квадрат і прямокутник? Чому?

— Намалюйте прямокутники та квадрати в клітинках. Мо-

жете це завдання виконати вдома.

Листопад 3 тиждень







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 809. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Образование соседних чисел Фрагмент: Программная задача: показать образование числа 4 и числа 3 друг из друга...

Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Краткая психологическая характеристика возрастных периодов.Первый критический период развития ребенка — период новорожденности Психоаналитики говорят, что это первая травма, которую переживает ребенок, и она настолько сильна, что вся последую­щая жизнь проходит под знаком этой травмы...

КОНСТРУКЦИЯ КОЛЕСНОЙ ПАРЫ ВАГОНА Тип колёсной пары определяется типом оси и диаметром колес. Согласно ГОСТ 4835-2006* устанавливаются типы колесных пар для грузовых вагонов с осями РУ1Ш и РВ2Ш и колесами диаметром по кругу катания 957 мм. Номинальный диаметр колеса – 950 мм...

Философские школы эпохи эллинизма (неоплатонизм, эпикуреизм, стоицизм, скептицизм). Эпоха эллинизма со времени походов Александра Македонского, в результате которых была образована гигантская империя от Индии на востоке до Греции и Македонии на западе...

Демографияда "Демографиялық жарылыс" дегеніміз не? Демография (грекше демос — халық) — халықтың құрылымын...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия