Студопедия — БУДОВА ПШМ 378 КЛАСУ
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

БУДОВА ПШМ 378 КЛАСУ






 

ПШМ 378 класу складається з трьох основних частин:

- похідного розкладного столу;

- комбінованого приводу;

- головки машини.

Головка машини має 4 механізми та 2 вузли:

- механізм голки.

- механізм човника.

- механізм ниткопритягувача.

- механізм подачі виробу.

- вузол регулювання величини стібка.

- вузол регулювання натягу верхньої нитки.

 

МЕХАНІЗМ ГОЛКИ. Механізм голки призначається для перетворення обертального руху головного валу в зворотно-поступальний рух голководія з голкою.

Механізм складається з (мал. 11):

- шківа із просторовим ексцентриком 1;

- коромисла з роликом 2;

- полого голководія 3;

- голкотримача 4;

- голки 5.

На кінці головного валу машини закріплений приводний шків. На боковій поверхні шківа є фігурний паз (просторовий ексцентрик), в якому розміщається ролик коромисла.

Коромисло своєю середньою частиною спирається на вісь, яка закріплена в приливах рукава машини. На передньому кінці коромисла шарнірно закріплений голководій з голкотримачем та голкою.

 

Мал. 11. Будова головки похідної швейної машини 378 класу:

1 – шків з ексцентриком; 2 – коромисло; 3 – полий голководій;

4 – голкотримач; 5 – голка; 6 – важіль ниткопритягувача; 7 – шарнірна вісь з пружиною; 8 – стійка; 9 – фіброві ролики; 10 – ексцентрик коливання;

11 – двоплечовий важіль; 12 – штанга; 13 – шестерня; 14 – човник у зборі;

15 – лапка зі штангою; 16 – втулка з баранчиками; 17 – пружина;

18 – подовжений клин; 19 – втулка голководія; 20 – ексцентрик;

21 – штовхач; 22 – планка; 23 – кронштейн; 24 – еліпсоподібний кулачок;

25 – кронштейн; 26 – важіль підйому лапки; 27 – моталка.

МЕХАНІЗМ ЧОВНИКА. Механізм човника призначений для перетворення обертального руху головного вала в коливальний рух човника в горизонтальній площині.

Механізм складається з:

- ексцентрика головного валу 10;

- двоплечовий шатуна з роликом 11;

- штанги 12;

- двигуна човника (двох зубчастих шестерень і рейок) 13;

- човника в зборі 14.

Човник у зборі складається з:

- корпус з крючком та віссю шпульки;

- пластинчаста пружина;

- засувка шпульки;

- шпульки.

При обертанні головного валу з ексцентриком останній своїм криволінійним пазом змушує через ролик коливатися двоплечовий шатун відносно своєї вісі. При цьому нижнє плече шатуна, яке з’єднане зі штангою, виконує зворотньо – поступовий рух. Штанга закінчується зубчастою рейкою, яка знаходиться у зчепленні з шестернею двигуна човника.

З другого боку шестерня знаходиться у зчепленні з обмежувальною рейкою. Зверху до шестерні, що знаходиться у горизонтальній площині, гвинтом прикріплений двигун човника. Двигун човника разом з шестерною коливається на деякий кут за годинниковою та проти годинникової стрілки. Він по черзі ударяє у корпус човника й тим самим примушує його здійснювати коливальний рух у горизонтальній площині.

Човник у зборі має корпус з крючком човника, пластинчасту пружину для регулювання натягу нижньої нитки та вісь для шпульки. До корпусу човника гвинтом прикріплена пластинчаста засувка для утримання шпульки в корпусі човника.

На шпульку намотується нитка. Для цього використовується спеціальний пристрій – автоматична моталка 27. Зверху човниковий пристрій закривається голковою пластинкою. Голкова пластинка має отвір для проходження голки і утримання у визначеному положенні спеціальною засувкою.

МЕХАНІЗМ НИТКОПРИТЯГУВАЧА. Механізм ниткопритягувача призначений для перетворення коливального руху коромисла в складно-коливальний рух важеля ниткопритягивача.

Механізм складається з:

- важеля ниткопритягивача 6;

- шарнірної вісі 7;

- спеціальної пружини 7;

- вертикальної стійки 8;

- двох фібрових роликів коромисла 9.

Два фібрових ролика коромисла є обмежувальними в русі важеля ниткопритягувача. Верхня порожнина важеля спирається на задній фібровий ролик коромисла, тому що в основі важеля на шарнірній вісі закріплена спіральна пружина, яка піднімає важіль ниткопритягувача вгору, до фібрового ролика.

Під час руху переднього кінця коромисла вниз разом з ним рухається важіль ниткопритягувача, тягнучи за собою верхню нитку, а під час руху вгору важіль ниткопритягувача затягує верхню нитку та стібок.

 

МЕХАНІЗМ ПОДАЧІ ВИРОБУ. Механізм подачі виробу призначений для своєчасного просування виробу на величину стібка.

Механізм складається з двох вузлів:

- вузол просування лапки;

- вузол висоти піднімання лапки

1. Вузол просування лапки складається з:

- лапки зі штангою;

- двох пружин;

- подовженого клину;

- ексцентрика;

- штовхач;

- планки;

- кронштейну;

- втулки голководія.

2. Вузол висоти піднімання лапки розташований на зворотній стороні головки машини і складається з:

- ексцентрика;

- манжетки з пальцем;

- великого важеля;

- регулятора висоти піднімання;

- обмежувача піднімання (кронштейну);

- регулювального гвинта з пружиною;

- важеля ручного піднімання лапки.

Вузол просування лапки. Цей вузол має двосторонній ексцентрик 20 головного валу машини, штовхач 21, що спирається на ексцентрик, вертикальну планку 22 і кронштейн 23. Кронштейн входить під верхній бортик втулки 19 голководія.

Під час обертання головного валу машини ексцентрик періодично через штовхач, вертикальну планку і кронштейн переміщує (вгору) втулку, яка насаджена на голководій. На нижній бортик втулки спирається зуб подовженого клину 18. Таким чином, під час руху втулки вгору подовжений клин переміщується також разом із втулкою вгору паралельно штанзі 15 лапки. При цьому подовжений клин своїм виступом спричиняє тиск на штангу лапки і відводить її вбік на величину стібка. Величина відхилення штанги з лапкою регулюється важелем з еліпсовидним кулачком 24. Під час повороту важеля змінюється висота підйому втулки голководія, а значить і висота підйому подовжнього клину. З цієї причини змінюється тривалість впливу подовженого клину на штангу лапки. Штанга лапки буде менше або більше відхилятися вбік, що в кінцевому результаті буде впливати на зміну величини стібка. Під час повороту втулки 16 буде змінюватися напрямок подачі виробу.

Повернення штанги лапки (після її відхилення подовженим клином) у вихідне положення і подовженого клину униз забезпечується двома спіральними пружинами 17, що знаходяться в середині поворотної втулки. Одна з пружин прикріплена до корпусу поворотної втулки та до подовженого клина, друга – до корпусу поворотної втулки та штанги лапки.

Таким чином, подача виробу провадиться лапкою, на нижній поверхні якої є насічка для кращого зчеплення з матеріалом. Крім того, лапка в процесі роботи притискає частину виробу до платформи машини, надаючи йому стійкого положення. Лапка здійснює складний рух: опускається і притискує виріб, просуває виріб та повертається у вихідне положення.

Вузол висоти підйому лапки (мал. 12) розташований на зворотній стороні головки машини і працює від ексцентрика 20. Від ексцентрика коливальний рух угору – вниз отримує палець манжетки 2. Піднімаючись, палець манжетки діє на великий важіль 3 з регулятором висоти підйому лапки 4.

Разом з тим важіль переміщує вгору обмежувач підйому лапки 5, долаючи опір пружини 8, що постійно знаходиться у натягнутому стані. При цьому штанга лапки отримує можливість своєю пружиною піднятися вгору до упору знизу У обмежувач підйому лапки.

А під час руху пальця обмежувача вниз пружина 8, стискуючись, опускає вниз обмежувач підйому лапки, він, в свою чергу, діючи на штангу лапки, віджимає її униз. Сила притиску лапки до матеріалу регулюється гвинтом 7 спіральної пружини 8. Висота підйому лапки з штангою регулюється переміщенням регулятора 4 на важелі 3.

Для ручного підйому лапки служить важіль 9.

 

 

Мал. 12. Вузол висоти підйому лапки ПШМ 378 класу:

1 – головка машини; 2 – палець манжетки; 3 – великий важіль; 4 – регулятор висоти підйому лапки; 5 – обмежувач підйому лапки; 6 – стержень лапки;

7 – гвинт спіральної пружини; 8 – спіральна пружина; 9 – важіль ручного підйому лапки; 10 – регулятор довжини стібка.

 

Вузол регулювання довжини стібка складається з:

- упору;

- еліпсоподібного кулачка;

- важеля;

- осі.







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 1277. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Определение трудоемкости работ и затрат машинного времени На основании ведомости объемов работ по объекту и норм времени ГЭСН составляется ведомость подсчёта трудоёмкости, затрат машинного времени, потребности в конструкциях, изделиях и материалах (табл...

Гидравлический расчёт трубопроводов Пример 3.4. Вентиляционная труба d=0,1м (100 мм) имеет длину l=100 м. Определить давление, которое должен развивать вентилятор, если расход воздуха, подаваемый по трубе, . Давление на выходе . Местных сопротивлений по пути не имеется. Температура...

Огоньки» в основной период В основной период смены могут проводиться три вида «огоньков»: «огонек-анализ», тематический «огонек» и «конфликтный» огонек...

Значення творчості Г.Сковороди для розвитку української культури Важливий внесок в історію всієї духовної культури українського народу та її барокової літературно-філософської традиції зробив, зокрема, Григорій Савич Сковорода (1722—1794 pp...

Постинъекционные осложнения, оказать необходимую помощь пациенту I.ОСЛОЖНЕНИЕ: Инфильтрат (уплотнение). II.ПРИЗНАКИ ОСЛОЖНЕНИЯ: Уплотнение...

Приготовление дезинфицирующего рабочего раствора хлорамина Задача: рассчитать необходимое количество порошка хлорамина для приготовления 5-ти литров 3% раствора...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.015 сек.) русская версия | украинская версия