Студопедия — Завдання № З
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Завдання № З






Громадянин Іващенко, який працює у науково-дослідному відділі АТ «Символ», прочитав в одному з наукових журналів ста-:- * : описувалась нова технологія плавки металів у доменних печах над ­ високих температурах. Після доопрацювання технології Іващенко подав заяву до керівника науково-дослідного відділу товариства про визнання нового економного способу плавки титану раціоналізаторською пропозицією. За результатом її розгляду пропозицію було відхилено на

підставі, що Іващенко є працівником науково-дослідного відділу товариства, а розробка рішень по покращанню діяльності підприємства підвищеннюпродуктивності праці і зменшення затрат виробництва входить до обов’язківзазначеного структурного підрозділу.

Через півроку Іващенко дізнався, що описаний ним у заявці спосібпокращання плавки почав використовуватись у виробництві. Вважаючи,щоАТ «Символ» були порушені його права як раціоналізатора, він звільнився з підприємства і подав позов до суду.

Чи може бути гр. Іващенко визнаний раціоналізатором і у якому порядку 9 Які права має автор раціоналізаторської пропозиції 9 Вирішіть справу.

Завдання для самостійної роботи

1. Вирішення задач.

2. Визначить різницю в об'єктах правової охорони наукових відкриттів та винаходів; винаходів та раціоналізаторських пропозицій.

3. Охарактеризуйте особливості змісту прав на наукові відкриття?

4. Визначить процедуру охорони раціоналізаторських пропозицій. Чи встановлені мінімальні розміри винагороди за впровадження раціоналізаторських пропозицій?

5. Окресліть особливості охорони селекційних досягнень у галузі тваринництва.

6. Визначить перелік прав інтелектуальної власності на сорти рослин, що охороняються свідоцтвом та прав, правова охорона яких здійснюється на підставі патенту. Поясніть необхідність використання двох охоронних документів (патенту та свідоцтва) для охорони прав на сорт рослин.

7. Проаналізуйте співвідношення термінів: «інтегральна мікросхема», «компонування інтегральної мікросхеми», «топографія інтегральної мікросхеми», «топологія інтегральної мікросхеми». В яких законодавчих актах та в якому значенні вживаються ці поняття?

8. Проаналізуйте співвідношення комерційної таємниці та ноу-хау, комерційної таємниці, та конфіденційної інформації. Які відомості не можуть становити комерційну таємницю?

 

Література

1. Андрощук Г. Раціоналізаторська діяльність за кордоном І І Інтелектуальна власність. - К., 2003. - № 4. - С. 29-35.

2. Гаврилов 3. К вопросу об охране коммерческой, служеюной и личной тайньї. Гражданско-правовьіе аспектьі // Хозяйство и право, 2003, № 5. С. 28-33.

3. Глухівський Л. Національне законодавство з охорони прав на сорти рослин у контексті міжнародного законодавства // Інтелектуальна власність, 2002. - № 9. - С.3-9.

4. Горнісевич А. Правова охорона сортів рослин в Україні // Інтелектуальна власність, 2002. - № 7-8. - С.10-18.

5. Дозорцев В.А. Интеллектуальньїе права: Понятие. Система. Задачи кодификации. Сборник статей. М.: “Статут”, 2003 -416 с.

6. Закорецька Г. Охорона прав на раціоналізаторську пропозицію в новому Цивільному кодексі України // Інтелектуальна власність. - К., 2003. - № 4. - С. 3-7.

7. Капіца Ю. М. Проблеми охорони комерційної таємниці, ноу-хау та конфіденційної інформації в праві України // Огляд законодавства України та його реалізації. - К., 2000. - С. 175 - 199.

8. Кохановська О.В. Теоретичні проблеми інформаційних відносин у цивільному праві: Монографія. - К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2006. - 463 с.

9. Левченко В.И. Правовая охрана селекционньїх дострижений. - М., 1983. - 168 с.

10. Носік Ю. Міжнародно-правова охорона комерційної таємниці // Право України. - 2004. - № 11.-с. 131-135.

11. Носік Ю.В. Права на комерційну таємницю в Україні: Монографія - К.: 2007.-240 с.

Підопригора О. Наукове відкриття в Цивільному кодексі України // Інтелектуальна власність. - К., 2003. - № 7. - С. 3-7.







Дата добавления: 2015-09-06; просмотров: 364. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Законы Генри, Дальтона, Сеченова. Применение этих законов при лечении кессонной болезни, лечении в барокамере и исследовании электролитного состава крови Закон Генри: Количество газа, растворенного при данной температуре в определенном объеме жидкости, при равновесии прямо пропорциональны давлению газа...

Ганглиоблокаторы. Классификация. Механизм действия. Фармакодинамика. Применение.Побочные эфффекты Никотинчувствительные холинорецепторы (н-холинорецепторы) в основном локализованы на постсинаптических мембранах в синапсах скелетной мускулатуры...

Шов первичный, первично отсроченный, вторичный (показания) В зависимости от времени и условий наложения выделяют швы: 1) первичные...

Алгоритм выполнения манипуляции Приемы наружного акушерского исследования. Приемы Леопольда – Левицкого. Цель...

ИГРЫ НА ТАКТИЛЬНОЕ ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ Методические рекомендации по проведению игр на тактильное взаимодействие...

Реформы П.А.Столыпина Сегодня уже никто не сомневается в том, что экономическая политика П...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия