Студопедия — Стан розвитку малого та середнього підприємництва в Україні.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Стан розвитку малого та середнього підприємництва в Україні.






Державна служба України з питань регуляторної політики

Та розвитку підприємництва

Аналітичний звіт

Про стан і перспективи розвитку

Малого та середнього підприємництва

В Україні

 

 

Київ – 2014


 

Зміст

 

Вступ………………………………………………………………………...............  
1. Стан розвитку малого та середнього підприємництва в Україні ….…….......  
2. Позиція України у рейтингу умов ведення бізнесу……………..…………….  
3. Фінансово-кредитна підтримка суб’єктів малого і середнього підприємництва………………………………………………………………… 3.1. Державна підтримка бізнесу……………………………………………. 3.2. Регіональні програми фінансування розвитку малого та середнього підприємництва ………………………..................................................... 3.3. Кредитні механізми підтримки суб’єктів малого і середнього підприємництва……………………………………………………………      
4. Інфраструктура підтримки підприємництва………………………………….  
5. Ресурсне та інформаційне забезпечення розвитку малого та середнього підприємництва…………………………...……………………………………..  
6. Підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації кадрів для малого і середнього підприємництва…………………………….……............................  
7. Державне регулювання підприємницької діяльності………………………… 7.1. Державна регуляторна політика у сфері господарської діяльності………………………………………………………………………. 7.2. Реформування дозвільної системи………………………………………. 7.3. Нормативно-правове регулювання у сфері ліцензування……………... 7.4. Система державного нагляду (контролю)……………………………… 7.5. Стан та перспективи удосконалення системи надання адміністративних послуг суб’єктам підприємницької діяльності………….    
Висновок……………....……………………………………………………………  
Додаток 1……………………………………………………………………………  
Додаток 2……………………………………………………………………………  

 


 

Вступ

Розвиток малого і середнього підприємництва, як важливий сегмент сприяння насиченості ринку товарами та послугами, створення нових робочих місць і зменшення безробіття, є одним з основних напрямів роботи влади у процесі модернізації вітчизняної економіки.

На фоні посилення світової економічної конкуренції, Держпідприємництво України, інші відповідні державні органи опікуються створенням режиму максимально комфортного бізнес-середовища та сприятливого клімату для залучення інвестицій, допомагають бізнесу у виході на нові ринки збуту.

Послідовно опрацьовується комплекс завдань з покращення ситуації у регуляторному середовищі шляхом спрощення відповідних процедур та їх чіткого унормування. Серед пріоритетів - питання щодо прийняття документів дозвільного характеру, скорочення переліку видів діяльності, які підлягають ліцензуванню, новації у сфері державного нагляду і контролю тощо.

Все це здійснюється у контексті необхідності зменшення невиправданого тиску на бізнес з боку держави, впорядкування діяльності контролюючих органів, подолання існуючих бюрократичних перешкод, які стоять на заваді належного розвитку малого і середнього підприємництва.

Для досягнення поставлених цілей робляться конкретні кроки з покращення бізнес-клімату, забезпечення дерегуляції в господарській діяльності, подальшого розвитку підприємництва, які кореспондуються з проведенням структурних перетворень та змін, забезпеченням впровадження економічних реформ, вирішенням соціально значущих проблем.

Поступове просування на шляху з реалізації основних напрямів державної політики, що стосується поліпшення умов ведення бізнесу, підтримки підприємницької ініціативи громадян, стимулювання інвестиційної та інноваційної активності суб’єктів малого і середнього підприємництва, зміцнення їх фінансового стану, у цілому обумовлює мотивації для капіталу, здатного надати нові імпульси для виведення підприємництва на більш продуктивний рівень.

На основі міжнародного досвіду опрацьовуються нові підходи до розвитку інфраструктури підприємництва, які пов’язані з підвищенням рівня навчальної підготовки кадрів для малого і середнього підприємництва, впровадження дієвих інструментів його фінансово-кредитної та експортної підтримки, стимулювання інвестиційно-інноваційних процесів, соціальної відповідальності тощо.

У рамках реалізації системних змін та вирішення актуальних завдань розвитку підприємництва з урахуванням загальнодержавних та регіональних інтересів продовжується робота щодо застосування прогресивних механізмів і форм співробітництва, побудови безконфліктної моделі взаємин держави і бізнесу.

З огляду на обмеженість бюджетних ресурсів взято курс на використання потужного потенціалу державно-приватного партнерства, вивчаються проблеми, що заважають його поширенню.

Стан впровадження реформ у сфері малого і середнього підприємництва є предметом постійного моніторингу та аналізу із широким залученням бізнесових кіл, комунікацій з громадськістю з метою формування спільної позиції суспільства і влади щодо модернізації малого і середнього підприємництва, бачення перспектив його максимально ефективного функціонування та розвитку.

Націленість на скоординовану роботу дає можливість долати існуючі проблеми, дозволяє знаходити найбільш прийнятні рішення, досягати практичних результатів та формувати нову якість бізнес-середовища, що є однією з передумов успішного розвитку економіки.

Реалізація потенціалу, головних конкурентних переваг, справжньої ролі малого і середнього підприємництва, як однієї з важливих складових у загальному економічному спектрі, здатна посилити стійкість до глобальних викликів і сприяти виведенню України на траєкторію упевненого зростання.

 


Стан розвитку малого та середнього підприємництва в Україні.

 

З прийняттям у 2012 році Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого та середнього підприємництва в Україні» внесено зміни до Господарського кодексу України в частині визначення понять суб'єктів великого, малого та середнього підприємництва, які приведено у відповідність до класифікації ЄС. У 2012 році питома вага суб’єктів малого та середнього підприємництва склала 99,96 % від загальної кількості суб’єктів господарювання, що в цілому відповідає європейським стандартам.

За даними Держстату України станом на 01.01.2013 в Україні налічувалося 1 600 127 суб’єктів господарювання, з яких 698 суб’єктів великого підприємництва, 20 550 суб’єктів середнього підприємництва та 1 578 879 суб’єктів малого підприємництва. Протягом 2011-2012 років спостерігалося зменшення кількості суб’єктів малого та середнього підприємництва[1]. В структурі суб’єктів господарювання збільшилася питома вага суб’єктів середнього підприємництва з 1,24 % від загальної кількості суб’єктів господарювання у 2011 році до 1,29 % від загальної кількості суб’єктів господарювання у 2012 році за рахунок зменшення кількості суб’єктів малого підприємства (додаток 1, таблиця 1).

Відповідно до чинного законодавства України учасниками господарських відносин можуть бути юридичні та фізичні особи. На початок 2013 року в Україні господарську діяльність здійснювали 364 935 юридичних осіб, з яких 20 189 – середні підприємства і 344 048 – малі підприємства, та 1 235 192 фізичних осіб-підприємців. Тенденція до кількісного зростання була характерна лише для фізичних осіб-підприємців, які здійснювали свою діяльність у сфері середнього підприємництва (додаток 1, таблиця 2).

У структурі вітчизняного підприємництва за розміром підприємств станом на 01.01.2013 частка малих підприємств становила 94,3 %, середніх – 5,5 % та великих – 0,2 % (малюнок 1). Протягом 2010 – 2012 років ці показники не зазнали змін.

 







Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 870. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

Кран машиниста усл. № 394 – назначение и устройство Кран машиниста условный номер 394 предназначен для управления тормозами поезда...

Приложение Г: Особенности заполнение справки формы ву-45   После выполнения полного опробования тормозов, а так же после сокращенного, если предварительно на станции было произведено полное опробование тормозов состава от стационарной установки с автоматической регистрацией параметров или без...

Измерение следующих дефектов: ползун, выщербина, неравномерный прокат, равномерный прокат, кольцевая выработка, откол обода колеса, тонкий гребень, протёртость средней части оси Величину проката определяют с помощью вертикального движка 2 сухаря 3 шаблона 1 по кругу катания...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия