Студопедия — Оцінка поживностікормів окремо за концентрацією енергії, протеїну, вітамінів, мінеральних речовин та ін. називається дифереційованою.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Оцінка поживностікормів окремо за концентрацією енергії, протеїну, вітамінів, мінеральних речовин та ін. називається дифереційованою.






Однак у обмінних процесах названі показники тісно пов'язані між собою, має місце взаємний вплив одних на інші та на організм у цілому.

Як оцінка поживності корму, так і потреба тварин у поживних речовинах виражаються в одних і тих же показниках. Комплексність оцінки створювалась упродовж більше 100 років. Вона включає у себе оцінку енергетичної, протеїнової, мінеральної, вітамінної та іншої поживності, які розглядаються у взаємозв'язку за впливом на організм тварин.

Оцінка енергетичної поживності – це один з основних показників у плані забезпечення життєвих процесів та продуктивності тварин. Вона виражається у вівсяних кормових одиницях та одиницях обмінної енергії.

Рівень енергії у раціоні тварин у значній мірі впливає на потребу в інших поживних речовинах. Тісно пов'язані між собою енергетичний та білковий обміни. Збільшення енергії викликає підвищення потреби у протеїні. Разом із тим, енергія спричиняє зберігаючу дію на протеїн. Взаємозв'язок енергетичної та протеїнової поживності виражають енерго-протеїновим відношенням (частіше для птиці) або протеїновим відношенням. Значення цих відношень для тварин різного виду та віку є різними.

Протеїн є незамінною складовою частиною кормів, необхідним компонентом для поповнення білків тіла та синтезу продукції. Для жуйних тварин нормують лише рівень протеїну, а для свиней, птиці та молодняка потрібно контролювати ще і якість протеїну, його амінокислотний склад. Кількість амінокислот виражають у грамах на один кілограм корму або у відсотках до корму чи протеїну. Частіше нормують кількість критичних амінокислот (лізину, метіоніну, цистину та триптофану). Ці амінокислоти у значній мірі визначають рівень синтезу білка в організмі та використання азотистих речовин корму. Вони є одним із основних факторів, що стримують ріст продуктивності тварин.

Протеїнова поживність тісно пов'язана з енергетичною. Низький рівень протеїну знижує ефективність використання енергії. При цьому настає раннє відкладання жиру в молодняка, знижуються прирости маси, підвищуються витрати корму.

Забезпечення тварин енергією відбувається переважно за рахунок вуглеводів. Це свідчить про тісний зв'язок енергетичної та вуглеводної поживності. Клітковина є фактором, який нормалізує діяльність органів травлення, тому її рівень контролюють у кормах, що використовуються для всіх видів тварин.

Крім того, для жуйних контролюють ще рівень цукрів та крохмалю, визначають їх співвідношення, а також співвідношення між цукром і протеїном. Це пов'язано з особливостями травлення та впливом на ці процеси вуглеводів, що легко ферментуються.

Вуглеводна поживність тісно пов'язана з жировою, так як із вуглеводів у організм тварин в основному формуються жирові відкладення. Жири забезпечують краще засвоєння та використання вітамінів, особливо жиророзчинних (А, D, Е, К). Ліпіди корму впливають на якість жиру тварин (свиней, птиці).

Енергія та протеїн у значній мірі визначають рівень засвоєння мінеральних речовин, особливо кальцію.

Протеїн тісно пов'язаний із сіркою і тому прийнято визначати відношення азоту до сірки.

Мінеральні речовини в організмі є будівельним матеріалом (особливо для кісток) та виступають як регулятори фізіологічних процесів. В обмінних процесах вони тісно пов'язані між собою, і є синергістами чи антагоністами один одному, впливають на енергетичний обмін (фосфор, мідь), та синтез білків (сірка, натрій), а також обумовлюють ефективність впливу вітамінів на обмінні процеси.

Вітаміни, у свою чергу регулюють обмін мінеральних речовин (Са), впливають на енергетичний (D, В1, В2, В5) та білковий (А, D, В2, В6, В12) обміни, а також одні на інші. Токоферол (Е) поліпшує використання вітамінів А і D, холін (В4) позитивно впливає на обмін каротину і вітаміну А, аскорбінова кислота (С) відновлює вітамін Вс до активної форми.

Оцінка кормів за комплексом показників також враховує наявність у кормі шкідливих, отруйних та інших речовин. Врахування взаємного впливу поживних речовин дає більш повну характеристику поживності корму.

Таким чином, оцінка поживності кормів (раціонів) за комплексом показників із урахуванням їх кількості і співвідношення, а також їх взаємного впливу і впливу на тварину в цілому називається комплексною оцінкою.

Контрольні запитання

1. Що таке диференційована оцінка поживності і її показники?

2. Що таке комплексна оцінка поживності кормів (раціонів)?

 








Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 1413. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Признаки классификации безопасности Можно выделить следующие признаки классификации безопасности. 1. По признаку масштабности принято различать следующие относительно самостоятельные геополитические уровни и виды безопасности. 1.1. Международная безопасность (глобальная и...

Прием и регистрация больных Пути госпитализации больных в стационар могут быть различны. В цен­тральное приемное отделение больные могут быть доставлены: 1) машиной скорой медицинской помощи в случае возникновения остро­го или обострения хронического заболевания...

ПУНКЦИЯ И КАТЕТЕРИЗАЦИЯ ПОДКЛЮЧИЧНОЙ ВЕНЫ   Пункцию и катетеризацию подключичной вены обычно производит хирург или анестезиолог, иногда — специально обученный терапевт...

Философские школы эпохи эллинизма (неоплатонизм, эпикуреизм, стоицизм, скептицизм). Эпоха эллинизма со времени походов Александра Македонского, в результате которых была образована гигантская империя от Индии на востоке до Греции и Македонии на западе...

Демографияда "Демографиялық жарылыс" дегеніміз не? Демография (грекше демос — халық) — халықтың құрылымын...

Субъективные признаки контрабанды огнестрельного оружия или его основных частей   Переходя к рассмотрению субъективной стороны контрабанды, остановимся на теоретическом понятии субъективной стороны состава преступления...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия