Студопедия — СТРУКТУРА, ЗМІСТ І ОБСЯГ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

СТРУКТУРА, ЗМІСТ І ОБСЯГ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ






Дипломна робота як оригінальне теоретично-прикладне дослідження повинна мати певну логіку побудови, послідовність і завершеність. Основні вимоги до структури дипломної роботи наведені в методичних вказівках з оформлення курсових та дипломних робіт для студентів факультету економіки та бізнесу. Плани дипломних робіт за найбільш використовуваними темами наведені в наступних розділах.

Титульний аркуш повиненбутиоформленийзаєдинимзразком. На титульній сторінці мають бути вказані: назва ВНЗ, назва кафедри, тема дипломної роботи, прізвище, ім’я та по батькові (повністю) випускника та керівника, їх підписи, відмітка про допуск роботи до захисту за підписом завідувача кафедри та ін.

Завдання на дипломну роботу містить назву роботи, предмет і об`єкт дослідження, інформаційні джерела, термін здачі студентом закінченої роботи,. короткий зміст дипломної роботи, перелік ілюстративного матеріалу, прізвища консультантів по роботі.

У анотації слід навести дані про те, що робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків, на скількох сторінках розміщується подана робота, скільки вона містить таблиць, рисунків, додатків, скільки вони займають сторінок, скільки найменувань включає список використаних джерел. Визначається об’єкт дослідження, мета роботи, використані методи дослідження, коротке узагальнення виконаних у роботі завдань дослідження. У кінці реферату наводиться перелік ключових слів.

Обсяг ― не більше однієї сторінки.

Зміст ДР може займати 1−1,5 сторінки. В ньому записуються назви всіх розділів і підрозділів із зазначенням початкових сторінок. Зміст роботи має відображати суть проблеми, її складність та логіку дослідження. Назви розділів і підрозділів повинні бути стислими та зрозумілими, літературно грамотними, тісно пов'язаними з назвою роботи, але не повторювати її.

У вступі (близько 5% тексту дипломної роботи або 3−5 сторінок) треба обґрунтувати актуальність теми дослідження; стан вивчення проблеми; мету й завдання дослідження; предмет і об’єкт дослідження, методи дослідження, зазначається структура роботи.

Перший розділ структурно складається з 3−4 підрозділів. Він має системно викласти сучасні уявлення про предмет дослідження. У цьому розділі необхідно висвітлити стан вивченості цього питання за літературними джерелами, звертаючи особливу увагу на суперечливі положення, нерозв’язані проблеми; навести різні точки зору на можливе вирішення цих проблем; проаналізувати їх і дати свою оцінку; викласти свою точку зору. До цього розділу слід включати тільки ті матеріали, які мають безпосереднє відношення до теми дипломної роботи, обов’язково наводити посилання на використані джерела (відповідно до списку літератури, який подається в кінці роботи).

Перший розділ, як правило, має бути теоретичним. У ньому викладається теоретичний аспект проблеми, оскільки глибоке вивчення теорії повинно послужити основою для правильного розв'язання практичних питань і отримання правильного, економічно обґрунтованого висновку.

Так, наприклад, у темі з обліку витрат на виробництво та обчислення собівартості продукції або послуг мають бути викладені суть витрат виробництва та класифікація витрат, об'єкти обліку витрат і об'єкти обчислення собівартості продукції або послуг. Виходячи з правильного розуміння всіх цих теоретичних питань, можна зробити правильний висновок про організацію обліку витрат на конкретному підприємстві як за аналітичними рахунками, так і за статтями витрат, а також про об'єкти обчислення собівартості окремих видів продукції.

Основна частина складається з двох розділів.

Основна частина має починатися з організаційно-економічної та облікової характеристики підприємства, що включає: характеристику галузевої належності об’єкта дослідження, територіально-адміністративного розміщення, відомчого підпорядкування, форми власності та форми господарювання, спеціалізації, розмірів виробництва, організаційної структури, загальних показників ефективності господарювання, фінансового стану, організації управління, економічної, обліково-фінансової та контрольно-ревізійної роботи на підприємстві.

Необхідно звернути увагу на дослідження організації обліку:

а) форма організації обліку;

б) форма бухгалтерського обліку;

в) структура бухгалтерії;

г) посадові обов’язки.

Текстовий виклад повинен ілюструватися схемами, цифровими даними, таблицями, рисунками. Фактичні показники бажано показувати в динаміці за 2−3 роки, порівнюючи їх. Бажано порівнювати з показниками провідного підприємства галузі або ж з середніми показниками групи підприємств (району, тресту, об’єднання).

У розділі, що передбачає аналіз досліджуваної групи показників, треба розглянути їх динаміку за 3−5 років, визначити тенденції, які намітилися, дослідити фактори, що вплинули на їх відхилення, розрахувати можливі резерви покращення досліджуваних показників. При цьому бажано застосувати весь арсенал прийомів економічного аналізу: порівняння, індекси, ланцюгові підстановки, аналітичні групування, укрупнення періодів, аналітичні вирівнювання за математичними формулами залежності тощо. При аналізі динаміки досліджуваних явищ особливу увагу слід приділити приведенню показників у порівняльний стан. Не можна порівнювати непорівнянні дані.

Основна частина дипломної роботи має бути більш конкретною, детально розкривати суть питання, що розглядається. У ній досліджується практичне розв'язання питання на прикладі конкретного підприємства, постановка первинного обліку та документообігу, порядок узагальнення та групування даних первинної інформації в зведені дані, організація синтетичного й аналітичного обліку, облікові регістри, що застосовуються для узагальнення даних, необхідних для оперативного управління, поточного обліку та звітності.

У подальшому в основній частині дипломної роботи слід розкрити зміст роботи, результати проведеного дослідження, підкріплені логічною системою викладу фактичного матеріалу, розрахунків, таблиць, схем, діаграм, графіків тощо. Основна частина поділяється на:

― спеціальну (основну) частину;

― обґрунтування результатів (удосконалення).

В основній частині повинен бути відображений зміст дипломної роботи. Всередині розділів можуть розглядатися кілька самостійних питань, які оформлюються як окремі підрозділи.

В результаті дослідження того чи іншого питання на прикладі конкретного підприємства встановлюються відхилення, наявні в організації обліку, контролю та фінансів від діючих інструктивних вказівок. При цьому дається об'єктивна їх оцінка, наводяться розрахунки різних методик, способів ведення обліку і т. п. Також тут може бути узагальнений досвід передових підприємств або перевірені пропозиції окремих авторів, викладені у вивчених раніше статтях і монографіях, і на основі цього зроблені висновки, а також розробляються та вносяться різні пропозиції, направлені на поліпшення роботи цього підприємства і на підвищення ефективності виробництва.

При розгляді питань аудиту необхідно викласти суть і організаційні основи аудиторської роботи: хто її виконує; на яких юридичних підставах; як планується проведення перевірок; методика аудиту окремих видів діяльності; стану та використання засобів, обліку і звітності; оформлення та використання результатів перевірки. У додатках до дипломної роботи бажано навести копію плану аудиту, аудиторського висновку тощо.

Розглядаючи питання вдосконалення необхідно обґрунтувати ефективність розроблених пропозицій.

У цих розділах дипломної роботи необхідно показати ефективність розробленого проекту, внесених пропозицій і правильність зроблених висновків. Студенту потрібно довести, що запропоновані заходи повинні спричинити позитивний вплив на збільшення таких кінцевих результатів виробництва, як: зростання валової і товарної продукції, чистого прибутку, підвищення продуктивності праці, фондовіддачі, окупності витрат і підвищення рівня рентабельності виробництва, зниження собівартості продукції, підвищення ефективності, використання кредиту і т. п.

Необхідно підкреслити, що поліпшення обліку впливає на економічні показники не тільки напряму, но і опосередковано. Наприклад, удосконалення аналітичного обліку має на меті вчасне забезпечення управління виробництвом необхідною інформацією; правильний економічно обґрунтований розподіл і віднесення витрат на окремі об'єкти обліку підвищують точність обчислення собівартості продукції; поліпшення контрольних функцій обліку сприяє зниженню дебіторської та кредиторської заборгованості і підвищенню ефективності використання оборотних коштів; впровадження передових способів і прийомів обробки економічної інформації здешевлює утримання апарату управління; впровадження типової первинної документації і правильне її заповнення сприяють більш широкому застосуванню комплексної автоматизації обліку, що відповідає вимогам сучасного виробництва.

Якщо економічне обґрунтування не можливе - необхідно наголошувати на соціальному ефекті, або на напрямах удосконалення нормативного забезпечення сучасного стану обліку.

За результати розрахунків та зроблені на цій підставі висновки відповідальність несе студент – автор дипломної роботи.

Однією з ознак високої якості дипломної роботи є застосування економіко-математичних методів та спеціального програмного забезпеченя як під час аналізу, так і при обґрунтуванні запропонованих заходів.

У висновках до розділу необхідно викласти підсумки всього зробленого під час виконання розділу. Вони мають бути сформульовані чітко, ясно і зрозуміло, відображати зміст розділу, його суть, теоретичне та практичне значення. Оформляються вони у вигляді окремих пунктів (абзаців). Спочатку формулюються висновки, що характеризують стан досліджуваного питання, а потім наводяться рекомендації, пропозиції про шляхи та конкретні заходи для покрашення постановки обліку, аналізу, аудиту, поліпшенню економічних показників діяльності тощо.

Консультанти по правовому забезпеченню і охороні праці та довкілля несуть відповідальність за структуру і якість 4 і 5 розділів роботи.

У висновках необхідно викласти підсумки всього зробленого під час виконання дипломної роботи. Вони мають бути сформульовані чітко, ясно і зрозуміло, відображати зміст усієї роботи, її суть, теоретичне та практичне значення. Оформляються вони у вигляді окремих пунктів (абзаців). Спочатку формулюються основні висновки, що характеризують стан досліджуваного питання, а потім наводяться рекомендації, пропозиції про шляхи та конкретні заходи для покращення постановки обліку, аналізу, аудиту, поліпшенню економічних показників діяльності тощо. Структура та зміст висновків мають відповідати змісту роботи та розкривати досягнуті результати поставлених завдань.

Список використаних джерел повинен містити 50−60 найменувань використаних літературних джерел, включати законодавчі акти, інструктивні матеріали, підручники та навчальні посібники, книги, монографії, статті вітчизняних і зарубіжних авторів, оформлені відповідно до бібліографічних вимог.

У додатках наводяться допоміжні матеріали з теми дослідження, про які мова йшла раніше. Всі наведені в додатках форми документів і облікових регістрів, таблиць, відомостей і т. п. повинні бути заповнені цифровими даними, взятими з матеріалів досліджуваного (базового) підприємства. На всі додатки повинні бути посилання у тексті дипломної роботи, а самі додатки розміщуються і нумеруються у послідовності посилань на них.

Загальний обсяг роботи має складати 90−110 сторінок, включно з останньою сторінкою списку використаних джерел.

Орієнтована структура дипломної роботи:

― вступ ― 3−5 сторінок;

― перший розділ ― 20−25 сторінок;

― другий розділ ― 25−33 сторінки;

― третій розділ ― 25−33 сторінки;

― четвертий і п`ятий розділи ― 20 сторінок;

― висновки 3−4 сторінки.

 







Дата добавления: 2015-10-18; просмотров: 685. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Принципы, критерии и методы оценки и аттестации персонала   Аттестация персонала является одной их важнейших функций управления персоналом...

Пункты решения командира взвода на организацию боя. уяснение полученной задачи; оценка обстановки; принятие решения; проведение рекогносцировки; отдача боевого приказа; организация взаимодействия...

Что такое пропорции? Это соотношение частей целого между собой. Что может являться частями в образе или в луке...

Принципы резекции желудка по типу Бильрот 1, Бильрот 2; операция Гофмейстера-Финстерера. Гастрэктомия Резекция желудка – удаление части желудка: а) дистальная – удаляют 2/3 желудка б) проксимальная – удаляют 95% желудка. Показания...

Ваготомия. Дренирующие операции Ваготомия – денервация зон желудка, секретирующих соляную кислоту, путем пересечения блуждающих нервов или их ветвей...

Билиодигестивные анастомозы Показания для наложения билиодигестивных анастомозов: 1. нарушения проходимости терминального отдела холедоха при доброкачественной патологии (стенозы и стриктуры холедоха) 2. опухоли большого дуоденального сосочка...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия