Студопедия — ФИЛОСОФСКО-ЭСТЕТИЧЕСКАЯ ПРОБЛЕМАТИКА
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ФИЛОСОФСКО-ЭСТЕТИЧЕСКАЯ ПРОБЛЕМАТИКА






Використовується для виробництва продуктів харчування:

  • борошняних виробів в якості структуроутворювача;
  • соусів, десертів як загусник;
  • у вигляді сировини для виготовлення глюкози, патоки, сиропів, сорбіту, модифікованих крохмалів і т.д.

У домашній кулінарії застосовується для приготування киселів, випічки, соусів, десертів. У поєднанні з борошном підвищує ламкість і жорсткість, підсилює «хрусткий ефект» смажених страв.

79. Замінник цукру — Сахарин

Сахарин солодше цукру в рази (точніше сказати в 300-500 разів). Його випускають у формі таблеток (добова норма споживання не повинна перевищувати 4 шт.). Багаторічні дослідження впливу сахарину на організм людини дозволили встановити, що він збільшує шанси розвитку пухлинних процесів. C7H5NO3S

Сахарин застосовують замість цукру при захворюванні на діабет, а також як сурогат цукру.

У харчовій промисловості сахарин зареєстрований в якості харчової добавки E954, як підсолоджувач. Як і інші підсолоджувачі, сахарин не володіє поживними властивостями і є типовим ксенобіотиком.

В даний час харчове використання сахарину сильно скорочено, хоча випускаються підсолоджувачі на сахарин (Сукразит), а в напоях і деяких інших продуктах використовують суміші підсолоджувачів, так як будучи використаний сам по собі дає не дуже приємний металевий присмак.

Також похідні іміди 2 - сульфобензойной кислоти використовуються як фунгіцидів, гербіцидів та антибактеріальних препаратів. Имид 2 - сульфобензойной кислоти, а також його кальцієві і цинкові солі входять до складу композицій, що використовуються для виготовлення тонерів лазерних принтерів і копіювальних апаратів. Відзначається, що невеликі добавки іміди 2 - сульфобензойной кислоти можуть впливати на протікання вулканізації гум за допомогою пероксидів.

Продукт взаємодії тетрагідрохіноліна і іміди 2 - сульфобензойной кислоти знаходить застосування у складі композицій на основі метакрилатів, що використовуються як клеї для металів.

 

Ксиліт[ред. • ред. код]

Докладніше: Ксиліт

Ксиліт — п'ятивуглецевий спирт, що використовується як замінник цукру, природнийпідсолоджувач. Біла кристалічна речовина, без запаху, добре розчиняється у воді, приблизно настільки ж солодка, як і цукроза, але містить лише дві третини їїенергетичної цінності. Енергетична цінність 4 ккал/г. В даний час одержують шляхомгідролізу кукурудзяних качанів[1].

Замінник цукру — Ксиліт CH2OH(CHOH)3CH2OH

Ксиліт (його позначають як Е 967) випускають у вигляді порошку. Калорійність 1 г продукту не перевищує 4 ккал. За солодощі ксиліт повністю аналогічний розчинній сахарозі, він швидко засвоюється організмом і у здорових людей не викликає коливань рівня цукру в крові. При діабеті ксиліт знижує рівень глюкози, тому він ідеально підходить групі людей з цим захворюванням. Серед побічних дій ксиліту варто виділити жовчогінний і послабляющий ефект. При нормальній переносимості препарату добова доза може досягати 40 м, а при наявності певного дискомфорту її варто знизити до 20 р. Ксиліт не втрачає свого смаку і при тепловій обробці.

 

 

СорбітC6H14O6

Сорбіт (від лат. Sorbitum — поглинаю) — оптично активний шестиатомний спирт. Солодкий на смак. Міститься в багатьох фруктах. Солодкість сорбіту – 0,48 від солодкості цукрози, енергетична цінність — 3,9 ккал/г. Застосовують як замінник цукру для хворих на цукровий діабет. Також використовується у виробництві аскорбінової кислоти.

Замінник цукру — Сорбіт

Сорбіт випускають у вигляді порошку. Він добре розчиняється у рідини і повністю засвоюється організмом. В натуральному вигляді він присутній у фруктах і ягодах (особливо багато в горобині). За солодощі він поступається глюкозі в 2 рази, а його калорійність досягає 3.5 ккал в 1 р. Добова доза сорбіту не повинна перевищувати 35 г. Побічні дії аналогічні тим, що притаманні ксилиту.

Застосування сорбіту.
Величезна кількість корисних властивостей та якостей дає можливість обширно застосовувати сорбіт у наступних сферах:
У харчовій промисловості: у якості харчової добавки E420 як підсолоджувач, стабілізатор, консервант, пластифікатор при виготовленні кондитерських виробів, дієтичних плодоовочевих консервів, безалкогольних напоїв, рибних фаршевих виробів, жувальних гумок.
У діабетичному та дієтичному харчуванні.
У фармацевтичній промисловості: у якості наповнювача та структуроутворювач при виготовленні вітамінних препаратів, капсул з желатину, мазей, кремів, паст, а також у багатьох сиропах від кашлю. Використовується у виробництві аскорбінової кислоти (вітамін С).
У медицині: при лікуванні хронічних холециститів, хронічних колітів та дискінезії жовчовивідних шляхів. Сорбітол має яскраво вираженим проносну дію.
У косметичній промисловості: як гігроскопічне речовина та загусник при виробництві кремів, масок, рідкої пудри, зубних паст, лосьйонів після гоління, дезодорантів, рум'ян, шампунів, гелів.
У шкіряної, текстильної, паперової, тютюнової, хімічній промисловості.

Замінники цукру - сахарин, ксиліт і сорбіт - органічні речовини, застосовувані для підсолоджування їжі при ожирінні (див.) та цукровому діабеті (див. цукровий Діабет).
Сахарин (ортосульфимид бензойної кислоти) являє собою білий кристалічний порошок без запаху, дуже солодкого смаку, добре розчинний у гарячій воді, має антимікробні та діуретичними властивостями. Сахарин приблизно в 500 разів солодше цукру, але харчової цінності не має, організмом не засвоюється і дуже швидко виводиться з організму в незміненому вигляді. Вживання 50 мг сахарину на склянку чаю або кави не чинить шкідливої дії на організм людини.
Сорбіт (шестиатомный спирт, одержуваний шляхом відновлення глюкози) являє собою кристалічний порошок білого кольору, солодкого смаку, без запаху, добре розчиняється у воді. Він міститься в ягодах горобини і багатьох фруктах. Крім того, невеликі кількості сорбіту містяться у відходах цукрового виробництва. Солодкість сорбіту в два рази менше, ніж цукру. Калорійність 1 г сорбіту дорівнює 3,4 ккал. Поступаючи в організм, він не викликає підйом рівня цукру в крові або викликає незначно. Застосування сорбіту протягом тривалого часу виявило його повну прийнятність і нешкідливість в харчуванні хворих на діабет. Крім того, сорбіт має жовчогінну дію. Сорбіт застосовується також в якості поживного середовища для деяких мікроорганізмів.
Ксиліт (багатоатомний спирт), так само як і сорбіт, застосовується як нешкідливого солодкого речовини. Його отримують з ксилана - вуглеводу, який разом з целюлозою міститься в здерев'янілих стінках рослинних клітин, а також в пшеничній соломі (в середньому 25%), соняшникового лушпиння і т. п. По своїм властивостям ксиліт близький до сорбиту і не робить якого-небудь негативного впливу на стан організму. Він у два рази солодше цукру, а за калорійністю не поступається йому. Ксиліт має жовчогінну і послаблюючу дію. Використовується до 50 г на добу.
Замінники цукру застосовуються у виробництві безалкогольних напоїв та кондитерських виробів. На етикетці цих виробів обов'язково вказується, що продукт виготовлений на сахарин, сорбіті або ксиліт.

Використання замінників цукру у харчовій промисловості для виробництва кондитерських виробів+­ напоїв+­ консервів+­ а в медицині­,­ для покращення смаку лікарських препаратів є перспективним напрямом зниження калорійного навантаження на організм людини-­ Прямими показаннями до вживання замінників цукру+­безперечно+­ є ряд захворювань+­ в т.ч-­цукровий діабет-­

ФИЛОСОФСКО-ЭСТЕТИЧЕСКАЯ ПРОБЛЕМАТИКА







Дата добавления: 2015-12-04; просмотров: 185. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Тема: Изучение приспособленности организмов к среде обитания Цель:выяснить механизм образования приспособлений к среде обитания и их относительный характер, сделать вывод о том, что приспособленность – результат действия естественного отбора...

Тема: Изучение фенотипов местных сортов растений Цель: расширить знания о задачах современной селекции. Оборудование:пакетики семян различных сортов томатов...

Тема: Составление цепи питания Цель: расширить знания о биотических факторах среды. Оборудование:гербарные растения...

Седалищно-прямокишечная ямка Седалищно-прямокишечная (анальная) ямка, fossa ischiorectalis (ischioanalis) – это парное углубление в области промежности, находящееся по бокам от конечного отдела прямой кишки и седалищных бугров, заполненное жировой клетчаткой, сосудами, нервами и...

Основные структурные физиотерапевтические подразделения Физиотерапевтическое подразделение является одним из структурных подразделений лечебно-профилактического учреждения, которое предназначено для оказания физиотерапевтической помощи...

Почему важны муниципальные выборы? Туристическая фирма оставляет за собой право, в случае причин непреодолимого характера, вносить некоторые изменения в программу тура без уменьшения общего объема и качества услуг, в том числе предоставлять замену отеля на равнозначный...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия