Студопедия — ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ І ТЕРМІНИ. Ануїтет –це серія рівновеликих платежів (внесків) протягом визначеної кількості періодів.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ І ТЕРМІНИ. Ануїтет –це серія рівновеликих платежів (внесків) протягом визначеної кількості періодів.






 

Ануїтет – це серія рівновеликих платежів (внесків) протягом визначеної кількості періодів.

Власний капітал – це частина активів підприємства, що залишається після вирахування його зобов’язань.

Грошовий потік – це сукупність розподілених у часі фактів надходження або вибуття грошових коштів та їх еквівалентів, що генеруються суб’єктом господарювання в результаті здійснення його операційної, інвестиційної та фінансової діяльності.

Дисконтування – це фінансово-математична модель визначення поточної (теперішньої) вартості грошових потоків, надходження яких, як очікується, матиме місце у майбутньому протягом певного планового періоду.

Довгострокові зобов’язання – це зобов’язання, що будуть погашені протягом строку, який перевищує 12 календарних місяців, або протягом строку, що перевищує операційний цикл, якщо він більший за 12 календарних місяців.

Доходи майбутніх періодів – це доходи, отримані протягом поточного або попередніх звітних періодів, які належать до наступних звітних періодів.

Ефективність інвестиційного проекту – це категорія, яка відображає відповідність проекту цілям та інтересам його учасників.

Інвестиційна діяльність – це сукупність однорідних господарських операцій суб’єкта господарювання щодо придбання та продажу довгострокових (необоротних) активів, а також короткострокових (поточних) фінансових інвестицій, які не є еквівалентом грошових коштів.

Леверидж – це фінансовий механізм управління формуванням прибутку підприємства, який базується на співвідношенні окремих видів капіталу або витрат.

Операційна (основна) діяльність – це сукупність господарських операцій, що реалізуються в межах основної діяльності (визначеної в установчих документах) суб’єкта господарювання, а також будь-які інші види діяльності, які не можуть бути віднесені до інвестиційної або фінансової діяльності.

Позиковий капітал, позикові фінансові кошти – це залучені для фінансового розвитку підприємства на поворотній основі грошові кошти й інше майно.

Поточні (короткострокові) зобов’язання – це зобов’язання, що будуть погашені протягом операційного циклу або повинні бути погашені протягом 12 місяців з дати складання балансу.

Резервний капітал – це одна з форм створення фонду, цільовим призначенням якого є покриття потенційних збитків від фінансово-господарської діяльності підприємства, викликаних дією об’єктивних факторів, величину та час настання яких важко визначити на поточний момент.

Фінанси підприємств – це система економічних відносин окремих суб’єктів господарювання – юридичних осіб, пов’язаних з формуванням, розподілом та використанням грошових коштів у процесі здійснення ними господарської діяльності.

Фінансова діяльність – це сукупність операцій, які ведуть до зміни величини і складу власного та позичкового капіталу, цілеспрямована система заходів щодо фінансового забезпечення виробничої або іншої діяльності підприємства за рахунок власних та позичкових коштів, формування необхідного обсягу капіталу підприємства для виконання ним передбаченої статутної діяльності.

Фінансова політика – це система заходів (адміністративних рішень) підприємства у сфері фінансів з метою цілеспрямованого впливу на його економічний та соціальний розвиток.

Фінансова тактика – це поточна політика, спрямована на вирішення конкретних завдань відповідного періоду, що випливають з розробленої фінансової стратегії.

Фінансовий контролінг – це контрольна система, яка забезпечує концентрацію контролю дій на найпріоритетніших напрямках фінансової діяльності підприємства, своєчасне виявлення відхилень фактичних її результатів від передбачених та ухвалення управлінських рішень, забезпечення її нормалізації.

Фінансовий менеджмент – це процес управління формуванням, розподілом і використанням фінансових ресурсів суб’єкта господарювання та оптимізації обороту його грошових коштів.

Фінансовий механізм – це система управління фінансовими відносинами підприємства через фінансові важелі за допомогою фінансових методів.

Фінансовий цикл – це період обертання грошових коштів, інвестованих до оборотних активів, починаючи з моменту погашення кредиторської заборгованості за сировину, матеріали і закінчуючи інкасацією дебіторської заборгованості за відвантажену готову продукцію.

Фінансові важелі – це набір фінансових показників, через які управлінська система може впливати на господарську діяльність підприємства.

 







Дата добавления: 2015-08-17; просмотров: 860. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Хронометражно-табличная методика определения суточного расхода энергии студента Цель: познакомиться с хронометражно-табличным методом опреде­ления суточного расхода энергии...

ОЧАГОВЫЕ ТЕНИ В ЛЕГКОМ Очаговыми легочными инфильтратами проявляют себя различные по этиологии заболевания, в основе которых лежит бронхо-нодулярный процесс, который при рентгенологическом исследовании дает очагового характера тень, размерами не более 1 см в диаметре...

Примеры решения типовых задач. Пример 1.Степень диссоциации уксусной кислоты в 0,1 М растворе равна 1,32∙10-2   Пример 1.Степень диссоциации уксусной кислоты в 0,1 М растворе равна 1,32∙10-2. Найдите константу диссоциации кислоты и значение рК. Решение. Подставим данные задачи в уравнение закона разбавления К = a2См/(1 –a) =...

Эффективность управления. Общие понятия о сущности и критериях эффективности. Эффективность управления – это экономическая категория, отражающая вклад управленческой деятельности в конечный результат работы организации...

Мотивационная сфера личности, ее структура. Потребности и мотивы. Потребности и мотивы, их роль в организации деятельности...

Классификация ИС по признаку структурированности задач Так как основное назначение ИС – автоматизировать информационные процессы для решения определенных задач, то одна из основных классификаций – это классификация ИС по степени структурированности задач...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия