Студопедия — Сервісні функції обслуговування файлів
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Сервісні функції обслуговування файлів






Більшість команд пункту меню Файл призначені для роботи з файлами та архівами.

Команда Изменить атрибуты призначена для встановлення та зняття атрибутів для виділених файлів та каталогів. Останні можна обробляти разом з підкаталогами.

За командою Свойства файла/каталога (або < Alt+Enter >) відкри вається стандартне вікно операційної оболонки Windows щодо властивостей об'єкта. Зокрема, у файловій системі NTFS можна встановити додаткові атрибути для файлів чи каталогів (зокрема, індексування та архівації, стискання та шифрування) або обмежити загальний доступ до виділеного каталогу.

За допомогою команди Подсчитать занимаемое место можна швидко оцінити загальний обсяг виділених файлів, а також розмір простору на диску, що займатимуть ці файли, з урахуванням розмірів кластерів.

За командою Групповое переименование (< Ctrl+T >) можна швидко перейменувати групу файлів за шаблонами, одночасно автоматично додаючи до імен виділених файлів додаткову інформацію, зокрема дату і час останньої модифікації, лічильник змінених файлів.

Команда Правка комментариев (< Ctrl+Z >) призначена для вставляння певної пояснювальної інформації про файл, яку потім можна буде швидко переглянути, використовуючи режим Комментарии (< Ctrl+Shift+F2 >) з пункту меню Вид.

Список файлів та каталогів можна надрукувати. Для цього їх спочатку слід виділити і виконати команду ФайлПечатьСписок файлов. Відкриється вікно, де буде показано, як цей список виглядатиме на аркушах паперу. У цьому вікні також можна змінити параметри шрифту, яким список буде надрукований, розмір аркушів, полів тощо. Можна роздрукувати список файлів з підкаталогами (команда ФайлПечатьСписок всех файлов с подкаталогами) і швидко надрукувати вміст текстового файлу або файлу іншого типу, аби тільки такий тип був пов'язаний з відповідною програмою (на приклад, файли *.ТХТ з Блокнот, *.DOC з Microsoft Word, *.XLS з Microsoft Excel).

Зазвичай зв'язок файлів певного типу з конкретною програмою визначається в операційній оболонці при встановленні програмного забезпечення. У програмі ТС можна змінити чи встановити новий зв'язок за допомогою команди ФайлОткрыть с помощью.

Програма-оболонка надає зручний інструмент порівняння змісту різних файлів. Якщо на одній панелі виділити файл, що підлягає порівнянню, а на другій відкрити каталог, що містить файл, з яким слід порівняти початковий файл, і виконати команду Файл → Сравнить по содержимому, відкриється вікно з двома панелями із вмістом цих файлів, в яких червоним кольором буде виділено рядки, що мають розбіжності. Натискаючи кнопки Следующее отличие і Предыдущее отличие, можна пересуватися вздовж документів. Якщо один з файлів завантажити у програму Блокнот, відредагувати його і зміни зберегти на диску, після активізації вікна Сравнение содержимого файлов у ньому з'явиться запит " Файл(ы) изменен(ы), сравнить снова? ", і файли знову можуть порівнюватись. Порівнювати можна як з урахуванням регістрів символів, так і без їх урахування. Крім того, можна порівнювати не тільки текстові файли, а й двійкові. В обох випадках слід увімкнути відповідні режими.

Виділені за допомогою ТС файли можуть бути упаковані. Для цього використовується команда Упаковать (< Alt+F5 >) пункту меню Файл. Програма ТС підтримує програми-архіватори для архівування файлів як внутрішні, так і зовнішні:

Для останніх необхідно встановити шляхи до відповідних програм за допомогою кнопки Настройка. Після визначення програми-архіватора в тому ж вікні слід визначитися з іншими параметрами: шлях до каталогу, де буде створено архівний файл, режими збереження інформації про структуру підкаталогів, створення багатотомних архівів, видалення початкових файлів після їх архівації, створення архівів, що саморозпаковуються, створення окремих архівів для кожного початкового файлу.

У програмі ТС із створеними архівами можна працювати як із каталогами: подвійним клацанням мишею (натисканням < Enter >) на екран виводиться вміст архіву як вміст підкаталогу.

За командою Файл → Распаковать (< Alt+F9 >) виконується протилежна дія архівації файлів. За допомогою команди Проверить архивы (< Alt+Shift+F9 >) можна перевірити цілісність архівів (відповідність контрольних сум файлу).

Великі за розміром файли програма-оболонка ТС може поділити на кілька файлів меншого розміру (команда Файл → Разбить файл). Розмір частин можна вибрати за обсягами стандартних гнучких дисків, ZIP чи CD-R дисків. Водночас можна вибрати інший довільний розмір. При цьому додатково створюється файл з розширенням.CRC, де зберігаються ім'я початкового файлу, його розмір і контрольна сума. Ці дані використовуються при складанні файлу з частин за командою Файл —> Собрать файл.

Команди Файл → Кодировать та Файл → Декодировать призначені для перетворення двійкових файлів (програм, архівів) на звичайні текстові файли (наприклад, для відправлення його електронною поштою) і зворотного перетворення їх на двійкові файли у комп'ютері призначення.

Команди ФайлСоздать SFV-файл контрольных сумм (CRC) та ФайлПроверить контрольные суммы (CRC) по SFV-файлам призначені для створення файлу з контрольною сумою, за допомогою якого можна перевірити, чи є файл, щоб був скопійований за допомогою Internet або перенесений за допомогою гнучких дисків, точною копією початкового файлу.







Дата добавления: 2015-08-30; просмотров: 428. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Краткая психологическая характеристика возрастных периодов.Первый критический период развития ребенка — период новорожденности Психоаналитики говорят, что это первая травма, которую переживает ребенок, и она настолько сильна, что вся последую­щая жизнь проходит под знаком этой травмы...

РЕВМАТИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ Ревматические болезни(или диффузные болезни соединительно ткани(ДБСТ))— это группа заболеваний, характеризующихся первичным системным поражением соединительной ткани в связи с нарушением иммунного гомеостаза...

Решение Постоянные издержки (FC) не зависят от изменения объёма производства, существуют постоянно...

Педагогическая структура процесса социализации Характеризуя социализацию как педагогический процессе, следует рассмотреть ее основные компоненты: цель, содержание, средства, функции субъекта и объекта...

Типовые ситуационные задачи. Задача 1. Больной К., 38 лет, шахтер по профессии, во время планового медицинского осмотра предъявил жалобы на появление одышки при значительной физической   Задача 1. Больной К., 38 лет, шахтер по профессии, во время планового медицинского осмотра предъявил жалобы на появление одышки при значительной физической нагрузке. Из медицинской книжки установлено, что он страдает врожденным пороком сердца....

Типовые ситуационные задачи. Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт Задача 1.У больного А., 20 лет, с детства отмечается повышенное АД, уровень которого в настоящее время составляет 180-200/110-120 мм рт. ст. Влияние психоэмоциональных факторов отсутствует. Колебаний АД практически нет. Головной боли нет. Нормализовать...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия