Студопедия — Створення поверхні відстаней і буферних зон
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Створення поверхні відстаней і буферних зон






 

Целевая установка на выполнение выпускной квалификационной работы

__________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________________________________________

(основа разработки, направления, объект и предмет исследования)

 

Перечень основных вопросов, подлежащих разработке

1. __________________________________________________________________

2. __________________________________________________________________

3. __________________________________________________________________

4. __________________________________________________________________

 

Перечень иллюстраций __________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

(таблицы, схемы, графики, диаграммы)

 

Основные источники информации, используемые для разработки темы

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

(названия источников информации)

 

Научный руководитель ______________ ______________

(подпись) (ФИО)

«___» _________ 20__ г.

 

«Задание к исполнению принял»

Студент ______________ ______________

(подпись) (ФИО)

«___» _________ 20__ г.


[1] http://www.gks.ru

[2] http://www.gks.ru

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

КАФЕДРА ГЕОІНФОРМАТИКИ І ГЕОДЕЗІЇ

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ДО виконання лабораторних РОБІТ СТУДЕНТІВ З ДІСЦИПЛІНИ

„Геоінформаційний аналіз”

на тему „Просторовий аналіз”

 

для студентів спеціальностей 7.070901 „Геодезія”,

7.070908 „Геоінформаційні системи і технології”,

7.070904 „Землевпорядкування і кадастр”

Напрям підготовки 0709 „Геодезія, картографія та

землевпорядкування”

 

Розглянуто на засіданні кафедри

Геоінформатики і геодезії протокол

№ 4 від 20 листопада 2008р.

 

 

Затверджено на засіданні навчально-

видавничної Ради ДонНТУ протокол

№ 6 від 15.12.2008р.

 

 


УДК 528.1

 

Методичні вказівки до самостійної роботи студентів з дисциплін „Геоінформаційний аналіз” на тему „Просторовий аналіз” для студентів з напрямом підготовки 0709 „Геодезія, картографія та землевпорядкування” спеціальностей 7.070901 „Геодезія”, 7.070908 „Геоінформаційні системи і технології”,7.070904 „Землевпорядкування і кадастр”. Склали: А.А. Шоломицький, А.О. Луньов, –Донецьк, ДонНТУ, 2008, –23с.

 

 

Розглянуто методику вводу просторової інформації у ГІС і виконання просторового аналізу. Наведені основні прийоми аналізу просторової інформації на прикладах. Наведено приклад виконання багатопараметричного аналізу просторових даних при рішенні задачі розташування складу промислових відходів підприємства.

 

Укладачі: Шоломицький А.А. проф.

Луньов А.О. доцент

.

 

 

Рецензент: Гавриленко Ю.М. проф. (ДонНТУ)

 

 

Відповідальний за випуск проф..Могильний С.Г.

 

Лабораторна робота № 1

Створення векторної основи ГІС

 

1.1 Мета роботи

Створення векторної основи ГІС- проекту, для чого необхідно виконати векторизацію ділянки карти з використанням ArcView.

 

1.2 Вихідні дані

Ділянка растрової карти видана викладачем.

 

1.3 Виконання завдання

Розвиток геоінформаційних систем надає великі можливості в області вирішення різних просторових задач. Але на практиці часто стикаються з проблемою перетворення просторових даних з паперових носіїв в цифрові. Даний процес називається векторизацією карти або створенням векторної основи ГІС.

У даній лабораторній роботі векторизацію пропонується виконати в ArcView. Цей процес складається з абстрагування, символізації і генералізації. У ГІС-проекті для векторизації вибрані наступні об'єкти:

- Населені пункти з виділенням кварталів і мікрорайонів;

- Залізниці;

- Автомобільні дороги;

- Лінії електричних мереж;

- Об'єкти гідрографії;

- Ліси та лісосмуги;

- Промислові підприємства;

- Характерні точки рельєфу.

Ім’я файлу проекту має містити не більше 8 символів, латиницею та називатися на прізвище студента.

Після створення нового проекту для кожного виду об'єктів необхідно створити нову тему. Теми можуть бути точковими, лінійними, полігональних. Вид теми повинен вибиратися в залежності від об'єкта. Так, для населених пунктів необхідно створити полігональну тему, для доріг - лінійну тему, для характерних точок рельєфу - точкову тему.

Векторизація повинна бути виконана уважно, тому що отримані результати будуть використовуватися для подальших лабораторних робіт.

 

 

Лабораторна робота № 2

Створення поверхні відстаней і буферних зон

 

2.1 Мета роботи

Виконати побудову та аналіз санітарних та природоохоронних зон по ділянці карти, для якої раніше була виконана векторизація об'єктів

 

2.2 Вихідні дані

Отримані в ході виконання лабораторної роботи № 1 результати векторизації

 

2.3 Виконання завдання

 

2.3.1 Побудова поверхні відстаней

Побудова поверхні відстаней ведеться за допомогою модуля «Spatial Analyst», який можна підключити в меню «Файл – Модули…».
Для побудови поверхні відстаней від обраної теми (наприклад, тема «Квартали») необхідно зробити тему активною. Після цього вибираємо пункт меню «Analysis - Find Distance». В результаті отримуємо нову тему - поверхню відстаней (мал. 2.1).

Подвійним клацанням на назві побудованої теми можна відкрити «Редактор легенды». У вікні, що відкриється, можна відредагувати діапазони значень відстаней, колірні схеми і т.д.

 

Малюнок 2.1 - Поверхня відстаней

 


Малюнок 2.2 - Легенда до поверхні відстаней.

2.3.2 Побудова буферних зон

ArcView дозволяє створювати буферні зони для графіки або об'єктів теми. Буферні зони - це полігональні об'єкти, які розташовуються на певній відстані від заданого об'єкта. Буферні зони можуть будуватися навколо точок, ліній і полігонів.

Для побудови буферних зон необхідно вибрати тему, навколо об'єктів якої будуть будуватися буферні зони. Після цього вибрати пункт меню «Тема – Создать буферные зоны…». У діалоговому вікні (мал. 2.3) необхідно вказати об'єкти, навколо яких будуть будуватися буферні зони (графіку або об'єкти теми). Тут же вказується число вибраних об'єктів, число графічних об'єктів.

Якщо в обраній темі є декілька вибраних об'єктів, то побудувати буферні зони можна тільки для них, встановивши прапорець навпроти «Использовать только выбранные объекты».

 


Малюнок 2.3 - Діалогове вікно для побудови буферних зон

 

У наступному вікні (мал. 2.4) необхідно вибрати метод створення буферних зон і одиниці виміру. Буферні зони можуть бути побудовані:

- На заданном расстоянии от объекта;

- На расстоянии по полю атрибута (відстань визначається для об`єкта залежно від відповідного йому значення у вказаному полі). Доступна тільки при побудові зон навколо об'єктів теми;

- В виде нескольких буферов (задається кількість буферів і ширина зон).


Малюнок 2.4 - Діалогове вікно для побудови буферних зон

 

В останньому діалоговому вікні для побудови буферних зон (мал. 2.5) вказується:

1) Убрать границы между буферами. При виборі «Нет» кожен буфер буде окремим геометричним об'єктом. При виборі «Да» у разі перетину буферних зон вони будуть об'єднуватися в один об'єкт.

2) Создать буферные зоны. Буферні зони можна побудувати всередині і поза полігонів, поза полігонів, всередині полігонів.

3) Сохранить буферные зоны. Можна як графіку у вигляді, додаванням в існуючу тему, або ж буферні зони можна винести в окрему тему.

В ході лабораторної роботи студентом повинні бути створені буферні зони для промислових підприємств, для залізниць, доріг, водних об'єктів.
Приклад побудованих буферних зон наведено на мал. 2.6.

 

Малюнок 2.5 - Діалогове вікно для побудови буферних зон

 

Малюнок 2.6 - Приклад буферних зон


Лабораторна робота № 3







Дата добавления: 2015-08-31; просмотров: 1277. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Тактические действия нарядов полиции по предупреждению и пресечению групповых нарушений общественного порядка и массовых беспорядков В целях предупреждения разрастания групповых нарушений общественного порядка (далееГНОП) в массовые беспорядки подразделения (наряды) полиции осуществляют следующие мероприятия...

Механизм действия гормонов а) Цитозольный механизм действия гормонов. По цитозольному механизму действуют гормоны 1 группы...

Алгоритм выполнения манипуляции Приемы наружного акушерского исследования. Приемы Леопольда – Левицкого. Цель...

Объект, субъект, предмет, цели и задачи управления персоналом Социальная система организации делится на две основные подсистемы: управляющую и управляемую...

Законы Генри, Дальтона, Сеченова. Применение этих законов при лечении кессонной болезни, лечении в барокамере и исследовании электролитного состава крови Закон Генри: Количество газа, растворенного при данной температуре в определенном объеме жидкости, при равновесии прямо пропорциональны давлению газа...

Ганглиоблокаторы. Классификация. Механизм действия. Фармакодинамика. Применение.Побочные эфффекты Никотинчувствительные холинорецепторы (н-холинорецепторы) в основном локализованы на постсинаптических мембранах в синапсах скелетной мускулатуры...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия