Студопедия — ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ І ТЕРИТОРІЙ ВІД НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ 6 страница
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ І ТЕРИТОРІЙ ВІД НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ 6 страница






Якщо потерпілий не може йти сам, можна посадити його до себе на спину або обхопити однією рукою тулуб, а другою — стегна (рис. 76). Легше перенести потерпілого, використовуючи для цьо-го носилочну лямку.

Носилочна лямка (рис. 77) робиться з брезенту довжиною 360 см і шириною 6,5 см. Вона має на кінці металеву пряжку. На відстані

 

 

 

100 см від пряжки на лямку нашита полоска — клапан. Щоб надіти лямку на себе, носильник протягує вільний кінець і застібає лямку в пряжці, після цього лямка набуває вигляду вісімки. Завдяки мета­левій пряжці можна подовжити або укоротити розмір петель лямки відповідно до зросту носильника. Укорочують або подовжують ці петлі для того, щоб лямка не зсувалася з плечей носильника при низькому розміщенні перехрестя і не здавлювала шию при його ви­сокому розміщенні. Перехрестя лямки має знаходитись на спині

носильника на рівні ниж­ніх кутів лопаток, а петлі лямок — спускатись уз­довж тулуба.

Рис. 78. Перенесення потерпілого на лямці одним носієм: а — продівання ніг потерпілого через лямку; б — перенесення

Якщо немає спеціаль­но виготовленої лямки, з'єднують три пояси дво­ма пряжками, а третю за­лишають для застібання вільного кінця поясу. Потім зі з'єднаних поясів роблять "вісімку". Кожна петля "вісімки" надіваєть­ся на ноги потерпілого з упором у сідниці. Ставши спиною до нього і нагнув­шись, носильник просовує свої руки в праву і ліву петлі лямки, кладе руки потерпіло­го до себе на груди і, тримаючи їх своїми руками,піднімається для пе­ренесення (рис. 78).

Рис. 79. Перенесення потер­пілого двома носіями без лям­ки за способом "один за одним"

Перенесення на руках двома носіями. Найпростіше перенесен­ня потерпілого на руках двома но­сіями, які йдуть один за одним (рис. 79). Поширене перенесення на руках методом "замка". Для утворення сидіння — "замка" — кожний з носіїв береться лівою ру­кою за своє праве передпліччя, а правою кистю — за ліве передплі­ччя товариша (рис. 80). Але при цьому обидві руки кожного носія

 

 

 


зайняті й неможливо зробити опори для спини потерпілого. Через це "замок" по­трібно робити з трьох рук: один носій береться правою рукою за своє ліве пе­редпліччя; другий носій береться правою рукою за ліве плече першого і вільною кистю лівої руки замикає трикутник (рис. 81, а). Тут другий носій правою ру­кою підтримує потерпілого за спину.

Вдвох можна перенести потерпілого і більш простим способом. Кожний з них береться пальцями за передпліччя друго­го біля кисті. На ці з'єднані руки садять потерпілого. З'єднавши вільні руки (рис. 81, б) за спиною потерпілого, носії підтримують його, а він також тримаєть­ся руками за їхні плечі.

Можна нести потерпілого вдвох і з допомогою лямок, складених для цього у вигляді вісімки. Потерпілого садов­лять верхи на перехрестя лямок, надітих через плечі двох носіїв. Під час перене­сення носії ідуть у потилицю один в один; задній підтримує руками за пах­ви потерпілого, який схиляється голо­вою йому на плече, й тулубом — на гру­ди і смуги лямок (рис. 82, а). Носії мо­жуть іти і поряд, підтримуючи руками потерпілого, який сидить на перехресті лямок; потерпілий при цьому схиляє тулуб і голову на плече і груди одного з носіїв (рис. 82, б).

Перенесення на ношах. Будь-який спосіб перенесення на руках розрахова­ний на коротку відстань, оскільки це важ­ко для носіїв. Значно легше перенесен­ня на ношах, що дає можливість робити зупинки для відпочинку, не турбуючи по­терпілого. Складні стандартні ноші — брезентове або парусинове полотнище, натягнуте на два дерев'яних бруси, які закінчуються чотирма ручками.

 

391

Рис. 80. "Замок" із чоти­рьох рук

Рис. 81. Перенесення по­терпілого на руках двома но­сіями на "замку" з двох рук

 

 


Рис. 82. Перенесення потерпілого на лямці двома носіями:

а — спосіб "один за одним"; б — другий спосіб

 

 

 

Рис. 82. Перенесення потерпілого на лямці двома носіями:

а — спосіб "один за одним"; б — другий спосіб

 


 

Рис. 83. Ноші з підручних матеріалів

Імпровізовані ноші можна зробити з підручного матеріалу. Для перенесення потерпілого можна обладнати прості ноші, прив'язав­ши до жердини будь-яку матерію (одіяло, плащ-палатку, полотни­ще) у вигляді гамака; кінці жердини при перенесенні потерпілого носії кладуть собі на плечі (рис. 83). Як ноші можна використати пальто, через рукава якого просовують жердини. Саморобні носил­ки можна зробити з двох мішків, обрізавши гузирі (кути) і просу­нувши в утворені дірки жердини. Можна дві паралельно покладені жердини перев'язати поясами, вірьовками і використати для пере­несення потерпілого.

 

 

Якщо ноші зробити немає з чого, то потрібно знайти, що може їх замінити: драбину, двері, широку дошку, на яку потрібно накласти підстилку із сіна, соломи, одягу. Для перенесення в сидячому поло­женні можна використати стілець, просунувши під його сидіння дві довгі палиці й прикріпивши їх до ніжок вірьовкою.

Правила укладання і перенесення потерпілих. Два чоловіки роз­вертають і встановлюють ноші з тієї сторони потерпілого, де пошко­дження (рана, опіки, перелом). Троє за командою "Берись!" стають на одне або обидва коліна зі здорової сторони потерпілого і підклада-

 

Рис. 84. Укладення потерпілого на ноші

ють під нього руки: перший із них підтримує однією рукою голову потерпілого, а другою рукою — спину в області лопаток; другий підтримує однією рукою поперек, а другий — сідничну область; тре­тій підводить одну руку під стегна, а другу — під гомілку (рис. 84). За командою "Піднімай!" вони обережно піднімають потерпілого, на­магаючись як найдалі підвести під нього, руки трохи нахиливши його на себе, а четвертий підсовує до них ноші. За командою "Опус­кай!" вони опускають потерпілого на ноші.

Покласти потерпілого на ноші можуть і два чоловіки. Для цього вони обидва стають на одне і те ж коліно, перший підкладає одну руку під голову і плечевий пояс потерпілого, а другу — під поперек; другий підтримує таз і кінцівки потерпілого. Потерпілий, якщо може, обнімає першого за шию. Носії піднімаються одночасно й опуска­ють на ноші потерпілого.

На ноші потерпілого укладають, враховуючи місце пошкодження та характер цього пошкодження. Якщо ноші без узголів'я, то необ­хідно покласти що-небудь під голову потерпілого (одяг чи солому, траву). Але якщо у людини, яка втратила свідомість, починається блювота, потрібно прийняти подушку, повернути голову на бік і при­тримувати в такому положенні. Це робиться для того, щоб блювотні маси не потрапили в дихальні шляхи.

 

 

 

При пораненні в груди з переломами або з іншими пошкоджен нями необхідно підняти верхню половину тіла.

При пораненнях у живіт потерпілого укладають на спину, підняв­ши йому тулуб і зігнувши ноги в колінах. Таке положення розслаб­ляє м'язи живота, зменшує біль і поліпшує дихання.

При пошкодженнях хребта, укладаючи потерпілого на ноші, не можна не допускати згинання тіла і тим самим зміщення тіл хребців і стискання або пошкодження стиснутого мозку. Людину з пошко­дженням хребта або таза без потреби не садити і не перекладати. Потерпілого обережно укладають у випрямленому положенні спи­ною на ноші, на які покладений дикт, або дошки, накриті м'якою підстилкою. Під коліна, щоб ноги були в зігнутому положенні, підкла­дають який-небудь валик.

При переломах і пораненнях щелепи у потерпілого в роті збира­ються кров, слина, слиз і западає язик. Через це, якщо можна, потер­пілого переносять на ношах у напівсидячому положенні або уклада­ють на живіт. При укладанні на живіт під лоб підстеляють одяг і повертають голову потерпілого в сторону.

При перенесенні на ношах людей з пошкодженими кінцівками роблять так: поламану руку прибинтовують до грудей, а при травмі ноги під коліна кладуть валик з одягу. Переносячи потерпілого, носії повинні намагатися зберігати горизонтальне положення нош на спус­ках, при подоланні перепон.

Законом України "Про захист населення і територій від надзви­чайних ситуацій техногенного та природного характеру" (стаття 34) громадяни України у сфері захисту населення і територій від над­звичайних ситуацій техногенного та природного характеру зобов'я­зані: дотримуватися заходів безпеки, не допускати порушень вироб­ничої дисципліни, вимог екологічної безпеки; вивчати основні спо­соби захисту населення і територій від наслідків надзвичайних си­туацій техногенного та природного характеру, надання першої ме­дичної допомоги потерпілим, правила користування засобами захис­ту; при виникненні надзвичайних ситуацій дотримуватись відповід­них вимог.

 

 

 







Дата добавления: 2015-08-12; просмотров: 676. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Условия, необходимые для появления жизни История жизни и история Земли неотделимы друг от друга, так как именно в процессах развития нашей планеты как космического тела закладывались определенные физические и химические условия, необходимые для появления и развития жизни...

Метод архитекторов Этот метод является наиболее часто используемым и может применяться в трех модификациях: способ с двумя точками схода, способ с одной точкой схода, способ вертикальной плоскости и опущенного плана...

Примеры задач для самостоятельного решения. 1.Спрос и предложение на обеды в студенческой столовой описываются уравнениями: QD = 2400 – 100P; QS = 1000 + 250P   1.Спрос и предложение на обеды в студенческой столовой описываются уравнениями: QD = 2400 – 100P; QS = 1000 + 250P...

Лечебно-охранительный режим, его элементы и значение.   Терапевтическое воздействие на пациента подразумевает не только использование всех видов лечения, но и применение лечебно-охранительного режима – соблюдение условий поведения, способствующих выздоровлению...

Тема: Кинематика поступательного и вращательного движения. 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью, проекция которой изменяется со временем 1. Твердое тело начинает вращаться вокруг оси Z с угловой скоростью...

Условия приобретения статуса индивидуального предпринимателя. В соответствии с п. 1 ст. 23 ГК РФ гражданин вправе заниматься предпринимательской деятельностью без образования юридического лица с момента государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя. Каковы же условия такой регистрации и...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия