Студопедия — Науково-правові засади договорів в екологічному праві України
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Науково-правові засади договорів в екологічному праві України






 

Тема 1. Поняття договорів в екологічному праві (7 год)

Актуальність правового регулювання договорів в екологічному праві за умов реалізації Україною положень Концепції сталого розвитку. Розвиток наукових положень про договірне регулювання екологічних правовідносин. Публічно-правовий характер договорів в екологічному праві. Еколого-економічне спрямування договорів в екологічному праві. Поняття, ознаки, мета, принципи та функції договорів в екологічному праві. Співвідношення еколого-правових договорів з цивільно-правовими, господарсько-правовими, адміністративно-правовими та іншими видами договорів.

Предмет еколого-правових договорів. Генеза формування договірних екологічних правовідносин та їх класифікація. Договірні відносини у сфері раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів. Договірні відносини у галузі здійснення природоохоронних заходів та заходів забезпечення екологічної безпеки: еколого-пошукувальні; еколого-проектні; еколого-технічні; еколого-наукові; еколого-будівельні; еколого-відновлювальні; еколого-експертні; еколого-інформаційні, еколого-економічні (фінансово-кредитні), страхові та інші.

Договірні відносини в галузі регулювання діяльності природоохоронних організацій та громадських екологічних рухів. Перспективи правового регулювання договірних екологічних правовідносин в Україні.

 

Тема 2. Юридичні засади та класифікація договорів в екологічному праві (7 год.)

Конституційні, міжнародно-правові, законодавчі та інші юридичні засади здійснення еколого-правових договорів. Державні, міждержавні, регіональні та місцеві комплексні та інші екологічні програми як правові засади реалізації договорів в екологічному праві.

Правові засади оренди, концесії природних ресурсів, угод про розподіл продукції, угод на здійснення природоохоронних заходів. Правові аспекти здійснення страхових, аудиторських, експертних, інформаційних та інших робіт (послуг) і галузі екології. Правові засади продажу квот на викиди забруднюючих речовин в навколишнє природне середовище.

Критерії здійснення наукової класифікації еколого-правових договорів. Поділ еколого-правових договорів по зовнішніх та внутрішніх еколого-правових ознаках: за галузевою належністю; за підставами виникнення; за характером виконуваних робіт; за строками виконання робіт та ін.

Класифікація еколого-правових договорів за об’єктно-суб’єктним складом. Охоронні договори в екологічному праві. Басейнові (глобальні) еколого-правові договори.

Тема 3. Умови та підстави виникнення, зміни та припинення договорів в екологічному праві (6 год.)

Юридичні факти як умови виникнення еколого-правових договорів. Державно-правові, адміністративні та інші акти як умови виникнення еколого-правових договорів. Аукціони, тендери (конкурси) як умови укладання окремих договорів в екологічному праві.

Юридичні склади як підстави виникнення еколого-правових договорів. Дозволи (ліцензії) на спеціальне використання природних ресурсів та їх вплив на виникнення договірних форм використання природних ресурсів, охорони навколишнього природного середовища та забезпечення екологічної безпеки. Делікти як підстави виникнення еколого-правових договорів.

Еколого-правові договори як підстави проведення проектних, вишукувальних, експертних, аудиторських та інших природоохоронних робіт (послуг).

Зміни та припинення еколого-правових договорів.

Організація укладення договорів в екологічному праві як необхідна умова їх належного виконання.

Тема 4. Форма, об’єкти, суб’єкти та зміст договорів в екологічному праві (6 год.)

Форма еколого-правових договорів як необхідна умова їх виконання.

Поняття та види об’єктів еколого-правових договорів та їх співвідношення з предметом таких договорів.

Природні ресурси, природно-соціальні умови, природні комплекси та ландшафти, екологічні системи як об’єкти еколого-правових договорів.

Об’єкти підвищеної екологічної небезпеки як об’єкти еколого-правових договорів. Життя та здоров’я громадян як об’єкти еколого-правових договорів.

Користувачі природних ресурсів та володільці джерел підвищеної екологічної небезпеки як суб’єкти еколого-правових договорів. Еколого-експертні, еколого-аудиторські, страхові та інші організації як сторони еколого-правових договорів. Підрядні та інші організації як суб’єкти еколого-правових договорів. Органи держави як суб’єкти еколого-правових договорів.

Правосуб’єктність сторін еколого-правових договорів. Права та обов’язки сторін еколого-правових договорів.

Поняття змісту еколого-правових договорів.

Істотні умови еколого-правових договорів як засіб їх належного виконання. Особливості ціни, строків в еколого-правових договорах.

Додаткові та випадкові умови еколого-правових договорів. Особливості додержання екологічних стандартів, норм, нормативів, вимог, лімітів (обсягів, квот) при виконанні еколого-правових договорів. Поліпшення якості природних ресурсів, виконання природоохоронних заходів як умови еколого-правових відносин.

Заходи стимулювання та відповідальності як необхідні елементи змісту еколого-правових договорів.

 







Дата добавления: 2015-10-02; просмотров: 606. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Примеры задач для самостоятельного решения. 1.Спрос и предложение на обеды в студенческой столовой описываются уравнениями: QD = 2400 – 100P; QS = 1000 + 250P   1.Спрос и предложение на обеды в студенческой столовой описываются уравнениями: QD = 2400 – 100P; QS = 1000 + 250P...

Дизартрии у детей Выделение клинических форм дизартрии у детей является в большой степени условным, так как у них крайне редко бывают локальные поражения мозга, с которыми связаны четко определенные синдромы двигательных нарушений...

Педагогическая структура процесса социализации Характеризуя социализацию как педагогический процессе, следует рассмотреть ее основные компоненты: цель, содержание, средства, функции субъекта и объекта...

Примеры решения типовых задач. Пример 1.Степень диссоциации уксусной кислоты в 0,1 М растворе равна 1,32∙10-2   Пример 1.Степень диссоциации уксусной кислоты в 0,1 М растворе равна 1,32∙10-2. Найдите константу диссоциации кислоты и значение рК. Решение. Подставим данные задачи в уравнение закона разбавления К = a2См/(1 –a) =...

Экспертная оценка как метод психологического исследования Экспертная оценка – диагностический метод измерения, с помощью которого качественные особенности психических явлений получают свое числовое выражение в форме количественных оценок...

В теории государства и права выделяют два пути возникновения государства: восточный и западный Восточный путь возникновения государства представляет собой плавный переход, перерастание первобытного общества в государство...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия