Студопедия — ВИРІШИТИ ЗАДАЧІ. 1.Начальник цеху автомобільного заводу (м
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ВИРІШИТИ ЗАДАЧІ. 1.Начальник цеху автомобільного заводу (м






1. Начальник цеху автомобільного заводу (м. Луцьк) оголосив сувору догану чотирьом працівникам за те, що вони не відвідують організованих для них курсів підвищення кваліфікації та погано вивчають рекомендований матеріал. Обов’язковість навчання начальник цеху мотивував тим, що завод отримує нове устаткування, а працівники з ним мало знайомі.

В КТС, куди звернулися працівники із заявою про зняття дисциплінарного стягнення, з’ясувалося, що у цеху, де вони працюють відбуваються ремонтні роботи, а тому більшість робітників, у т.ч. і вони перебувають у відпустках без збереження заробітної плати. Оскільки ніхто з ними не узгоджував необхідність навчання на курсах, матеріал, що там подають, їм знайомий та беручи до уваги, що відвідування курсів не оплачується, вони просили зняти дисциплінарні стягнення і зобов’язати начальника цеху вибачитися перед ними.

Обґрунтуйте рішення КТС.

 

2. Працівник Бузької райспоживспілки Андрущак 19 травня 2001 р. був звільнений з роботи за п.3 ст.40 КЗпП України з формулюванням у трудовій книжці “за неналежне ставлення до своїх службових обов’язків”.

При розгляді справи судом було встановлено, що за період роботи позивача у Бузькій райспоживспілці до нього тричі застосовувалися дисциплінарні стягнення: зокрема, 7 травня 1999 р. оголошено сувору догану, 19 листопада 2000 р. він був переведений на нижче оплачувану посаду без зазначення терміну переведення, а 29 березня 2001 р. його суворо попередили. Причиною, що стала підставою для звільнення Андрущака 19 травня стала відмова останнього відвезти голову райспоживспілки на семінар до Львова. Службова машина, голови напередодні поламалася, а власна машина Андрущака знаходилась на подвір’ї райспоживспілки. У суді також з’ясувалося, що членом профспілки Андрущак не був, а за використання власного автомобіля у службових цілях йому виплачували щомісячну компенсацію.

Напишіть проект рішення суду по цій справі.

 

3. Генеральний директор автобази звернувся 15.03.2001 р. з поданням до профкому дати санкцію на звільнення за п.8 ст. 40 КЗпП України водія Павліва за крадіжку з гаражу однотумбового письмового стола.

На засіданні профкому з’ясувалося, що 18.02.2001 р. Павлів взяв стіл з дозволу старшого механіка Мозіля та інженера Лося. Зникнення стола було виявлено після того, як начальник гаража Коваль повернувся 03.03.2001 р. з відпустки. Оскільки стіл Павлів повернув, а до справи було долучено висновок медичної служби гаража про те, що саме 18.02.2001 р. Павлів з’явився на роботу у нетверезому стані профком більшістю в один голос дав санкцію на звільнення його за п.7 ст.40 КЗпП України.

Генеральний директор автобази наказом від 20.03.2001 р. звільнив Павліва за появу на роботі у нетверезому стані, а Мозілю та Лосю оголосив догану за сприяння в крадіжці державного майна. Начальника гаража Коваля було суворо попереджено і позбавлено надбавки за високі досягнення в праці “через слабку виховну роботу в колективі”.

Дайте правовий аналіз наведеної справи.

 

4. Вчитель - методист Гулак 18 вересня під час футбольного матчу перебував на трибуні стадіону і при кожній невдалій атаці улюбленої команди привселюдно лаявся нецензурними словами. Про цей факт стало відомо дирекції школи, де він працював, і 25 вересня йому було оголошено догану “за аморальну поведінку у громадському місці”.

Вважаючи, що з ним повелися незаконно Гулак 30 вересня написав скаргу до голови райвідділу освіти і просив зняти догану оскільки трудової дисципліни він не порушував.

У результаті тривалої перевірки фактів за скаргою Гулака з’ясувалося, що останній неодноразово з’являвся на уроках у нетверезому стані, з дружиною своєю не проживає, сплачує аліменти на двох дітей, нерідко пристає до старшокласниць із залицяннями і т.п. Все це підтверджувалося поясненнями учнів, вчителів школи та деякими документами.

Після того, як Гулак відмовився дати письмове пояснення щодо зібраних матеріалів голова райвідділу освіти 4 листопада видав наказ про звільнення його з роботи згідно з п.3 ст.41 КЗпП України «за систематичне вчинення аморальних проступків у побуті і на роботі, що несумісні з виконанням ним виховних функцій».

Проаналізуйте наведену ситуацію та спробуйте розібратися в термінах і правильності застосування заходів стягнення.

 

5. Через сильні снігопади 4-7 листопада 1995 р., значної шкоди було завдано міській комунальній системі та транспортним комунікаціям.

У зв’язку з цим міський голова м. Львова підписав розпорядження “Про незадовільну роботу служб міського господарства та районних адміністрацій”, яким було суворо попереджено та позбавлено премій за листопад керівника управління комунального господарства міської ради та секретаря виконкому, головам Залізничної та Шевченківської районних адміністрацій оголошено догану.

Цим же розпорядженням міський голова зобов’язав фінансово-бухгалтерські служби відрахувати до 50% посадових окладів працівників, які винні у незадовільній роботі з прибирання снігу для покриття збитків лікувальних установ та жителів міста, які отримали травми у дні снігопаду. (див. “Високий замок” від 14 листопада 1995 р. № 153).

Дайте правовий аналіз наведеної в газеті ситуації.

 







Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1228. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Метод Фольгарда (роданометрия или тиоцианатометрия) Метод Фольгарда основан на применении в качестве осадителя титрованного раствора, содержащего роданид-ионы SCN...

Потенциометрия. Потенциометрическое определение рН растворов Потенциометрия - это электрохимический метод иссле­дования и анализа веществ, основанный на зависимости равновесного электродного потенциала Е от активности (концентрации) определяемого вещества в исследуемом рас­творе...

Гальванического элемента При контакте двух любых фаз на границе их раздела возникает двойной электрический слой (ДЭС), состоящий из равных по величине, но противоположных по знаку электрических зарядов...

Этапы творческого процесса в изобразительной деятельности По мнению многих авторов, возникновение творческого начала в детской художественной практике носит такой же поэтапный характер, как и процесс творчества у мастеров искусства...

Тема 5. Анализ количественного и качественного состава персонала Персонал является одним из важнейших факторов в организации. Его состояние и эффективное использование прямо влияет на конечные результаты хозяйственной деятельности организации.

Билет №7 (1 вопрос) Язык как средство общения и форма существования национальной культуры. Русский литературный язык как нормированная и обработанная форма общенародного языка Важнейшая функция языка - коммуникативная функция, т.е. функция общения Язык представлен в двух своих разновидностях...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия