Студопедия — Теорії навчання. Модель Д. Колба. Такскономія Блума
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Теорії навчання. Модель Д. Колба. Такскономія Блума






Ознаки класифікації інвестиції Типи інвестицій
За суб’єктами вкладень Реальні інвестиції (real investment)
Фінансові (портфельні) інвестиції (financial investment)
За характером участі Прямі інвестиції
Непрямі інвестиції
За формою власності Інвестиції фізичних осіб
Інвестиції юридичних осіб
Державні інвестиції
Іноземні інвестиції (фізичних або юридич- них осіб)
Інвестиції спільних організацій зі змішаним капіталом
За спрямованістю дії Початкові інвестиції (нетто-інвестиції)
Екстенсивні інвестиції
Реінвестиції
Брутто-інвестиції
За терміном дії Короткострокові
Середньострокові
Довгострокові
За ступенем імовірності ризику З низьким ступенем ймовірності ризику
З високим ступенем ймовірності ризику

Фінансові інвестиції – це вкладення коштів у фінансові інструменти (активи) – цінні папери, паї та пайову участь, банківські депозити та інші, з метою одержання доходу.

За характером участі інвестиції поділяють на прямі і непрямі.

Прямі інвестиції передбачають пряму участь інвестора у виборі об’єктів інвестування та вкладенні капіталу. Пряме інвестування здійснюють здебільшого підготовлені інвестори, які мають точну інформацію про об’єкт інвестування і добре ознайомлені з його механізмом.

Під непрямими інвестиціями розуміють як опосередковане ін-вестування інвестиційними або фінансовими посередниками.

Інвестиції за формою власності поділяють на такі групи (табл. 1.3):

– інвестиції фізичних осіб;

– інвестиції юридичних осіб;

– державні інвестиції;

– іноземні інвестиції (фізичних або юридичних осіб);

– інвестиції спільних організацій зі змішаним капіталом.

За спрямованістю дії визначають:

– початкові інвестиції (нетто-інвестиції);

– екстенсивні інвестиції;

– реінвестиції;

– брутто-інвестиції.

Початкові інвестиції (нетто-інвестиції) здійснюються під час заснування будь-якої справи, у тому числі придбання майна. Наприклад, під час організації виробництва мобільних телефонів, нових машин, транспортних засобів тощо.

Екстенсивні інвестиції, як правило, спрямовуються залежно від конкретної ситуації на розширення потенціалу об’єкта. Вкладення інвестицій у цьому випадку дозволяє збільшити обсяги продукції і відповідно збільшити доходи від реалізації цієї продукції.

Реінвестиції залежать від наявності вільних коштів, які спрямовуються на придбання або виготовлення нових засобів виробництва для підтримання існуючого виробництва певної продукції. Також вони спрямовуються на заміну, раціоналізацію, диверсифікацію і перспективу розвитку для виживання підприємства в ринкових умовах.

Брутто-інвестиції складаються з нетто-інвестицій і реінвестицій. Стратегічне рішення про застосування брутто-інвестицій є одним із найбільш важливих і складних завдань управління. Вирішення такого завдання ставить особливі вимоги до достовірності вихідної інформації, яка використовується для розрахунків, методів їх проведення і рівня підготовленості персоналу, який приймає рішення про введення брутто-інвестицій.

За терміном дії інвестиції класифікують на короткострокові, середньострокові та довгострокові. Термін дії короткострокових інвестицій звичайно минає протягом року.

Середньострокові інвестиції розраховані на період від 1до 3 років, довгострокові – на термін понад трьох років.

За ступенем імовірності ризику розрізняють інвестиції з низьким і високим ступенями ймовірності ризику. Інвестиції з низьким ступенем імовірності ризику є безпечним засобом для одержання певної величини доходу (прибутку), інвестиції з високим ступенем ризику вважаються спекулятивними. Це здійснення операцій з активами, але в ситуаціях, коли їхня майбутня вартість і рівень запланованого доходу є ненадійними і недостатньо прогнозованими.

 

Теорії навчання. Модель Д. Колба. Такскономія Блума

У світлі проблем навчання дорослих людей, особливої ​​популярності набула циклічна чотириступінчаста емпірична модель процесу навчання і засвоєння людиною нової інформації (Experiential Learning Model), запропонована Девідом А. Колбом (David A. Kolb) і його колегами з Case Western Reserve University.

Дослідники виявили, що люди навчаються одним з чотирьох способів: 1) через досвід; 2) через спостереження і рефлексію, 3) за допомогою абстрактної концептуалізації, 4) шляхом активного експериментування - віддаючи одному з них перевагу перед іншими.

Згідно з уявленнями авторів навчання складається з повторюваних етапів «виконання» і «мислення». Це означає, що неможливо ефективно навчитися чогось, просто читаючи про цей предмет, вивчаючи теорію або слухаючи лекції. Однак не може бути ефективним і навчання, в ході якого нові дії виконуються бездумно, без аналізу та підведення підсумків.

Стадії моделі (або циклу) Колба можуть бути представлені таким чином (рис. 2):

 

 

 


Рис. 2. Цикл навчання Д. Колба

ÌОтримання безпосереднього досвіду.

Ì Спостереження, в ході якого навчається обмірковує те, що він тільки що дізнався.

Ì Осмислення нових знань, їх теоретичне узагальнення.

Ì Експериментальна перевірка нових знань і самостійне застосування їх на практиці.

Відправним моментом природного навчання є придбання конкретного досвіду, який дає матеріал для рефлексивного спостереження. Узагальнивши нові дані і інтегрувавши їх у систему наявних знань, людина приходить до абстрактних уявлень і понять (відстороненим від безпосереднього досвіду).

Ці нові знання представляють собою гіпотези, що перевіряються в ході активного експериментування в різноманітних ситуаціях – уявних, модельованих та реальних. Процес навчання може початися з будь-якій стадії. Він протікає циклічно – до тих пір, поки не сформується необхідний навик; як тільки один навик освоєний, мозок готовий до навчання наступного. Багато практики і теоретики використовують цикл Колба як основу при розробці моделей навчання.

Виходячи з власного досвіду проведення бізнес-тренінгів, ми пропонуємо використовувати два варіанти циклу (розрізняються цілями, які ставляться перед учасниками тренінгів), кожен з яких складається з п’яти етапів:

особистий досвід " осмислення досвіду"теоретичні концепції "застосуванні на практиці "рефлексивний аналіз;

практика " рефлексивний аналіз " теоретичні концепції " експериментування " осмислення.

Закладені в моделі навчання Д. Колба ідеї про зв’язок осмислення досвіду, аналізу насущних проблем, засвоєння теорії та її перевірки практикою отримали широке практичне застосування. Виявилося, що люди віддають явну перевагу поведінці, відповідному якоюсь однією із стадій циклу: практичних дій або теоретизування (причому це стосується як до студентів, так і до самих викладачам або тренерам).

Розвиваючи ідеї Д. Колба, англійські психологи П. Хоней і А. Мамфо рд (P. Honey & A. Mumford) описали різні стилі навчання, а також розробили тест для виявлення предпочитаемого стилю навчання (Honey Mumford Preferred Learning Style Test). Як правило, в загальному циклі емпіричного навчання люди починають навчання з уподобаного ними стилю.







Дата добавления: 2015-09-19; просмотров: 1195. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Схема рефлекторной дуги условного слюноотделительного рефлекса При неоднократном сочетании действия предупреждающего сигнала и безусловного пищевого раздражителя формируются...

Уравнение волны. Уравнение плоской гармонической волны. Волновое уравнение. Уравнение сферической волны Уравнением упругой волны называют функцию , которая определяет смещение любой частицы среды с координатами относительно своего положения равновесия в произвольный момент времени t...

Медицинская документация родильного дома Учетные формы родильного дома № 111/у Индивидуальная карта беременной и родильницы № 113/у Обменная карта родильного дома...

Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...

Краткая психологическая характеристика возрастных периодов.Первый критический период развития ребенка — период новорожденности Психоаналитики говорят, что это первая травма, которую переживает ребенок, и она настолько сильна, что вся последую­щая жизнь проходит под знаком этой травмы...

РЕВМАТИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ Ревматические болезни(или диффузные болезни соединительно ткани(ДБСТ))— это группа заболеваний, характеризующихся первичным системным поражением соединительной ткани в связи с нарушением иммунного гомеостаза...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия