Студопедия — Лютий 4 тиждень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Лютий 4 тиждень






Тема. Узгодження іменників. Весна.

Мета: учити розуміти віршований текст, відповідати на запи-

тання, домовляти слова за змістом; збагачувати словни-

ковий запас іменниками, прикметниками, продовжувати

вчити переносити засвоєні лексичні навички у зв’язне

мовлення; учити добирати ознакиприкметники до імен-

ників, учити узгоджувати іменники із порядковими чис-

лівниками; виховувати спостережливість.

Матеріали: демонстраційний: предметні картки із зображеннями

сніжинки, струмка, двох мишей, кораблика, галявини,

проліска, весняного пейзажу, тканина блакитного кольору,

м’яч;

роздавальний: різнокольорові квіти.

Хід заняття

1 Психогімнастика.

2. Р обота над віршем.

Вихователь пропонує дітям послухати вірш.

Кораблик

Колись навесні

Розтанув сніжок,

З нього народився

Веселий струмок.

Хоробрі дві миші

Кораблик знайшли,

Щоб миттю дістатися

Краю землі.

І швидкії хвилі

Принесли їх вмить

На землю чудову —

В квітучу блакить!

Там проліски ніжні

Так рясно цвіли!

Весна дивовижна,

Де б ви не були!

Ю. Бардаков

— Про кого вірш?

— Що знайшли миші?

— По чому вони пливли у кораблику?

— Звідки взявся струмок?

— Коли тане сніжок?

— Що побачили миші на березі?

Якщо в цьому є потреба, вихователь зачитує необхідні урив-

ки з вірша, після цього пропонує дітям розказати вірш разом.

Замість слів, які виділені у тексті, вихователь використовує

малюнки, і діти, дивлячись на них, промовляють пропущені

слова.

3. В права «Весняні зміни».

Вихователь виставляє на дошці ілюстрацію із зображенням

весни і загадує дітям загадку.

Була біла, снігова,

Прийшла зелена, трав’яна.

(Зима і весна.)

Якщо дітям важко відгадати, вихователь пояснює, ставить

запитання.

— Це загадка про пори року.

— Яка пора року асоціюється у вас із білим кольором та

снігом?

— Яка пора року змінює зиму?

— Чому весну називають зеленою і трав’яною?

Після цього дітям пропонується послухати казку про те, як

зайчик білочку не впізнав:

Потоваришували колись білочка та зайчик. А невдовзі на-

стала зима. Випав сніг. Білка зробила собі хатку в дуплі високо

на дереві. А зайчик улаштувався під кущем. Дивиться білочка

на свого друга і не впізнає: був сірий — став білий. «Мабуть,

це хтось інший»,— подумала білочка. А заєць теж не впізнав

білочку: та була руденька, а ця — в сіренькій шубі.

І тільки тоді друзі впізнали одне одного, коли весна при-

йшла. Заєць знову став сірим, а білочка — рудою.

— Чи сподобалася вам казка?

— Чому білочка не впізнала зайчика і навпаки?

— А коли білочка змогла впізнати зайчика? Поясніть, чому?

— Розкажіть, які ще зміни відбуваються у природі, коли

приходить зима.

Вихователь звертає увагу дітей на ілюстрацію. Якщо ді-

тям важко відповісти, ставить запитання або починає речення,

а діти продовжують.

Узимку сонце світить і не гріє, а навесні…

Узимку дерева стоять голі, а навесні…

Узимку на землі лежить сніг, а навесні… тощо.

4. Фізкультхвилинка.

Раз — промінчик,

Два — промінчик,

Три — у небі ясний вінчик,

А чотири — ясне сонце.

П’ять — освітлене віконце,

Шість — он пташка прилетіла,

«Ців, ців, ців!» — загомоніла.

Сім — то квіти розквітають.

Вісім — дощик накрапає.

Дев’ять — вітер повіває.

Десять — зайчики стрибають,

На пеньочки всі сідають.

(Діти імітують руками рухи вітру, стрибають.)

5. Г ра «Весняний струмок».

— Чи бажаєте ви погратися на квітучому лузі?

— Щоб туди потрапити, необхідно подолати перешкоду —

струмочок. Подивіться, як широко він розлився.

Діти одне за одним підходять до тканини блакитного ко-

льору — уявного струмочка — і називають ознаку до запро-

понованого вихователем слова, наприклад: весна — тепла, за-

єць — сірий, струмок — блакитний. (Слова: квітка, листочок,

сонце, хмара, краплинка, білка, ведмідь тощо.)

6. Г ра «Квіткова галявина».

На килимі лежать паперові квіти різного кольору.

Вихователь звертається до дітей.

— Ось ми і на галявині. Погляньте, які чудові квіти тут

ростуть.

— Зібрати їх ми зможемо тільки тоді, коли виконаємо на-

ступне завдання.

Дітям пропонується стати у коло. Вихователь називає імен-

ник і кидає м’яч. Дитина узгоджує іменник зі словом «перший»

і повертає м’яч вихователю.

(Квітка — перша квітка, листочок — перший листочок,

шпак — перший шпак, квіти — перші квіти, ластівка — пер-

ша ластівка і т. ін.)

Після цього дітям пропонується взяти по одній квітці та

покласти на стіл зі словами: «У мене червона… (синя і т. ін.)

квітка».

7. Підсумок заняття.

— Про яку пору року ми сьогодні розмовляли?

— Що відмінного між зимою та весною? Чим вам подо-

бається весна?

— Які ознаки весни ви можете назвати?

 

 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 580. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Примеры решения типовых задач. Пример 1.Степень диссоциации уксусной кислоты в 0,1 М растворе равна 1,32∙10-2   Пример 1.Степень диссоциации уксусной кислоты в 0,1 М растворе равна 1,32∙10-2. Найдите константу диссоциации кислоты и значение рК. Решение. Подставим данные задачи в уравнение закона разбавления К = a2См/(1 –a) =...

Экспертная оценка как метод психологического исследования Экспертная оценка – диагностический метод измерения, с помощью которого качественные особенности психических явлений получают свое числовое выражение в форме количественных оценок...

В теории государства и права выделяют два пути возникновения государства: восточный и западный Восточный путь возникновения государства представляет собой плавный переход, перерастание первобытного общества в государство...

Различия в философии античности, средневековья и Возрождения ♦Венцом античной философии было: Единое Благо, Мировой Ум, Мировая Душа, Космос...

Характерные черты немецкой классической философии 1. Особое понимание роли философии в истории человечества, в развитии мировой культуры. Классические немецкие философы полагали, что философия призвана быть критической совестью культуры, «душой» культуры. 2. Исследовались не только человеческая...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия