Студопедия — Артилерійський дивізіон (батарея) в зустрічному бою
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Артилерійський дивізіон (батарея) в зустрічному бою






Дивізіон в зустрічному бою може діяти у складі передового загону, авангарду (бічного загону) або у складі головних сил, батарея — в складі головної (бічної) похідної застави головних сил батальйону або у складі дивізіону.

Однією з найважливіших умов, що забезпечують досягнення успіху в зустрічному бою, є випередження противника у відкритті артилерійського вогню. Тому дії дивізіону і батареї в зустрічному бою повинні відрізнятися максимальною швидкістю розгортання в бойовий порядок, максимальним скороченням часу на підготовку вогню, широкою ініціативою, сміливістю і рішучістю всіх командирів. Це досягається підтримкою постійної готовності дивізіону (батареї) до виконання вогневих задач і правильним розміщенням його в похідному порядку загальновійськової частини або підрозділу.

Основними задачами дивізіону і батареї в зустрічному бою є: перешкода висуненню противника і розгортанню його танків і піхоти в бойовий порядок, прикриття висунення і розгортання загальновійськових підрозділів, підтримка атаки загальновійськових підрозділів, прикриття відкритих флангів підрозділів, віддзеркалення атак танків і піхоти противника, перешкода відходу противника і його закріпленню на вигідних рубежах.

Виконуючи ці задачі, дивізіон (батарея) вражає засоби ядерного і хімічного нападу, артилерію, танки, живу силу, протитанкові і інші вогневі засоби противника. З ухваленням рішення командиром загальновійськового підрозділу, якому приданий дивізіон, на зустрічний бій або з отриманням задачі від старшого артилерійського командира (начальника) командир дивізіону уточнює задачі по розвідці противника, ставить або уточнює бойові задачі підрозділам, організовує висування і розгортання дивізіону в бойовий порядок, уточнює порядок взаємодії із загальновійськовими підрозділами і управляє вогнем дивізіону.

При постановці задач командир дивізіону вказує: задачі по підтримці підрозділів передового загону (авангарду, бічного загону); вогневі задачі по ураженню засобів хімічного і ядерного нападу противника, його відповідних колон і по забороні їх розгортання; задачі по прикриттю розгортання і підтримці атаки головних сил, початок і тривалість вогневого нальоту перед атакою; райони вогневих позицій і командно-наглядових пунктів батарей, основний напрям стрільби; час готовності до відкриття вогню; місце командно-наглядового пункту і пункту управління вогнем дивізіону.

Командир дивізіону (батареї), одержавши бойову задачу, розгортає дивізіон (батарею), висувається в призначений район командно-спостережного пункту і встановлює особистий зв'язок з командиром підтримуваного загальновійськового підрозділу, ставить (уточнює) задачі по розвідці противника, по готовності вогневих взводів, відкриває вогонь по розвіданих цілях.

Із зав’язкою бою батарея, яка діє у складі головної похідної застави, по сигналу (команді) командира застави швидко розгортається в бойовий порядок і відкриває вогонь по противнику.

При зустрічі з підрозділами розвідки і охороною противника залежно від умов місцевості батарея розгортається на відкритій вогневій позиції і знищує цілі вогнем прямим наведенням. Найважливіші цілі (танки, бронетранспортери, бойові машини піхоти, протитанкові засоби) знищуються вогнем декількох гармат. Після розгрому головною похідною заставою протидіючого противника батарея звертається в колону, займає своє місце в колоні головної похідної застави і продовжує рух.

При зустрічі з перевершуючим по силі противником і занятті головною похідною заставою вигідного рубежу батарея, як правило, розгортається на закритій вогневій позиції, завдає поразки танкам, що висуваються, і піхоті противника, спільно з іншими засобами відбиває його атаку, прикриває фланги головної похідної застави.

Дивізіон, який діє у складі передового загону (авангарду), за рішенням командира загону (авангарду) розгортається в бойовий порядок, відкриває вогонь по противнику і його відповідним колонам, підтримує дії головної похідної застави, прикриває висунення, розгортання і підтримує атаку головних сил передового загону (авангарду). З метою забезпечення швидкості відкриття вогню батареї займають вогневі позиції, не зважаючи на незручності місцевості, топогеодезична прив'язка здійснюється по карті. Батареї у міру готовності, не чекаючи команд командира дивізіону і розпоряджень (сигналів) командирів загальновійськових підрозділів, самостійно відкривають вогонь по розвіданих цілях і відбивають атаки противника на головну похідну заставу.

В окремих випадках частина батареї (гармат) висувається на відкриті вогневі позиції для стрільби прямим наведенням. Прикриваючи висунення і розгортання головних сил передового загону (авангарду), дивізіон вражає артилерійські і мінометні батареї, протитанкові засоби противника, не допускає виходу його танків і піхоти у фланг головним силам. Перед атакою головних сил передового загону (авангарду) дивізіон коротким, але могутнім вогневим нальотом вражає противника в намічених об'єктах.

Після захоплення передовим загоном вказаного йому рубежу дивізіон виконує вогневі задачі по закріпленню цього рубежу, зосереджує зусилля розвідки на флангах, виробляє зміну вогневих позицій батарей.

Дивізіон, діючий у складі авангарду, після знищення похідної охорони противника побатарейно переміщається у вказаному напрямі, підтримує прорив підрозділів авангарду до головних сил противника, наносить їм поразка, сковує їх маневр, прикриває розгортання і введення в бій головних сил полку.

У разі випередження противником передового загону у виході на вказаний рубіж, а авангарду в розгортанні і веденні наступу дивізіон у взаємодії з іншими вогневими засобами відбиває атаки противника, не допускає його проникнення в проміжки між загальновійськовими підрозділами, прикриває відкриті фланги передового загону (авангарду), вогнем прямим наведенням знищує танки і піхоту противника, що прорвалися в район вогневих позицій, в подальшому виконує задачі по прикриттю розгортання і вступу до бою головних сил.

Батареї займають вогневі позиції на танконебезпечному напрямі, по можливості ближче до бойових порядків рот першого ешелону. Для ведення розвідки противника на широкому фронті в дивізіоні і в батареях розгортаються бічні пункти спостереження.

Дивізіон (батарея), діючий у складі бічного загону (бічної похідної застави), при зустрічі з противником за рішенням командира загону (застави) розгортається в бойовий порядок, вражає колони противника, що висуваються, прикриває розгортання головних сил загону, у взаємодії з іншими вогневими засобами відображає атаки танків і піхоти, прикриває проміжки між підрозділами і підтримує дії загальновійськових підрозділів на широкому фронті.

Дивізіон, діючий у складі артилерійської групи, може одержати задачу для підтримки батальйону з складу головних сил. В цьому випадку командир дивізіону призначає батареї для підтримки рот і встановлює особистий зв'язок з командиром батальйону ще до виходу батальйону на рубіж введення в бій головних сил. У цих умовах дивізіон (батарея) на максимально допустимій швидкості виходить в призначений район вогневих позицій, розгортається в бойовий порядок і у міру готовності відкриває вогонь по відповідних колонах противника, по команді командира групи вражає засоби ядерного і хімічного нападу, артилерійські і мінометні батареї, протитанкові засоби, танки і піхоту, підтримує атаку підрозділів головних сил полку.

При спробі противника перейти до оборони на вигідному рубежі дивізіон (батарея) забороняє підхід (відхід) його підрозділів до вигідного рубежу, пригнічує живу силу і вогневі засоби під час занять ними позицій, підтримує атаку загальновійськових підрозділів в цілях захоплення вигідного рубежу.

При відході противника, потерпілого поразку в зустрічному бою, дивізіон (батарея) переміщається (слідує) в передбойовому (похідному) порядку загальновійськових підрозділів в готовності з маршу розвернутися в бойовий порядок і підтримати дії загальновійськових підрозділів по знищенню підрозділів прикриття противника і прориву до його головних сил, вражає колони головних сил, в першу чергу танки і інші броньовані машини.

 







Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1470. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Оценка качества Анализ документации. Имеющийся рецепт, паспорт письменного контроля и номер лекарственной формы соответствуют друг другу. Ингредиенты совместимы, расчеты сделаны верно, паспорт письменного контроля выписан верно. Правильность упаковки и оформления....

БИОХИМИЯ ТКАНЕЙ ЗУБА В составе зуба выделяют минерализованные и неминерализованные ткани...

Типология суицида. Феномен суицида (самоубийство или попытка самоубийства) чаще всего связывается с представлением о психологическом кризисе личности...

Вопрос 1. Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации Коллективные средства защиты: вентиляция, освещение, защита от шума и вибрации К коллективным средствам защиты относятся: вентиляция, отопление, освещение, защита от шума и вибрации...

Задержки и неисправности пистолета Макарова 1.Что может произойти при стрельбе из пистолета, если загрязнятся пазы на рамке...

Вопрос. Отличие деятельности человека от поведения животных главные отличия деятельности человека от активности животных сводятся к следующему: 1...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия