Студопедия — КОСТЕЦЬКА ТЛ.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

КОСТЕЦЬКА ТЛ.






До статистичної інформації прирівнюються також дані банківської і фінансової статистики, статистики платіжного балансу тощо, які складаються на підставі адміністративних даних, отриманих Національним банком України та спеціально уповноваженими органами державної влади (крім органів державної статистики) відповідно до їх компетенції, визначеної законодавством.

Джерелами такої інформації є первинні та статистичні дані щодо респондентів, які підлягають відповідним спостереженням; адміністративні дані органів державної влади (за винятком органів держ-статистики), органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб; дані банківської і фінансової статистики, статистики платіжного балансу тощо; статистична інформація міжнародних організацій та статистичних служб інших країн та ін.; оцінки та розрахунки, що здійснюються на основі зазначених даних.

Рішення щодо вибору джерела статистичної інформації приймають органи державної статистики самостійно, з урахуванням якості і своєчасності подання інформації, витрат, а також обов'язків, які виникають у зв'язку з цим у респондентів.

Статистичні спостереження проводяться органами державної статистики шляхом збирання статистичної звітності, здійснення одноразових обліків, переписів (опитувань), вибіркових та інших обстежень.

За видами вони поділяються на суцільні і несу цільні, а також на державні та інші статистичні спостереження.

Така інформація, отримана у результаті державних статистичних спостережень, а також первинні дані, отримані в процесі інших спостережень, є державною власністю, що знаходиться в оперативному управлінні органів державної статистики, які володіють, використовують і розпоряджаються нею, визначають правила її збирання, опрацювання, поширення, зберігання, захисту та використання.

Первинні дані, отримані органами державної статистики від респондентів під час проведення статспостережень, адміністративні дані щодо респондентів, отримані цими органами від органів, що здійснюють діяльність, пов'язану із збиранням та використанням таких даних, є конфіденційною інформацією, яка охороняється законом і використовується виключно для статистичних цілей у зведеному знеособленому вигляді.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

Забороняється, зокрема, поширення статистичної інформації, на підставі якої можна прямо або опосередковано визначити конфіденційну статистичну інформацію щодо конкретного респондента. Така інформація може бути поширена лише за його згодою і відповідно до погоджених з ним умов, або якщо вона отримана із загальнодоступних джерел.

Заборона стосовно поширення інформації не розповсюджується на знеособлену статистичну інформацію у незведєному вигляді, яка не дозволяє визначити конфіденційну інформацію щодо конкретного респондента, та інформацію щодо назв, адрес, номерів телефонів і видів діяльності підприємств, установ і організацій, якщо інше не передбачено законодавством.

У випадку, коли надання статистичної інформації здійснюється на договірній основі, порядок і умови визначаються відповідними договорами. Запитувачі відшкодовують витрати, пов'язані з виконанням запитів щодо доступу до інформації та її наданням1.

Адміністративна інформація (дані) - це офіційні документовані дані, що дають кількісну характеристику явищ та процесів, які відбуваються в економічній, соціальній, культурній, інших сферах життя і збираються, використовуються, поширюються та зберігаються органами державної влади (за винятком органів державної статистики), органами місцевого самоврядування, юридичними особами відповідно до законодавства з метою виконання адміністративних обов'язків та завдань, що належать до їх компетенції.

Система адміністративної інформації (даних), повноваження органів, які здійснюють діяльність, пов'язану із збиранням та використанням адміністративних даних, їх джерела та режим встановлюються відповідно до законодавства.

Масова інформація - це публічно поширювана друкована та аудіовізуальна інформація^

1 Виконання та оплата робіт, пов'язаних із цими запитами, здійснюється відповідно до Положення про проведення статистичних спостережень та на-дання органами державної статистики послуг на платній основі, яке затверджується Кабінетом Міністрів України (03.08.98 p.).

"Правове регулювання відносин, пов'язаних із поширенням масової інформації, розглядаються в 10 розділі цього посібника.

КОСТЕЦЬКА Т.Л.

Поняття друкованої інформації законодавство не містить, тому логічно, що такою є відомості, пов'язані з діяльності друкованих засобів масової інформації.

Аудіовізуальна інформація за Законом України «Про телебачення і радіомовлення» - це будь-які сигнали, що сприймаються зоровими і слуховими рецепторами людини та ідентифікуються як повідомлення про події, факти, явища, процеси, відомості про осіб, а також коментарі (думки) про них, що передаються за допомогою зображень та звуків.

Характерними ознаками масової інформації можна назвати:

1) масовість її поширення;

2) публічність;

3) вона збирається, створюється, поширюється спеціальними суб'єктами інформаційної діяльності - засобами масової інформації (ЗМ1).

Інформація державних органів та органів місцевого (за законом також регіонального самоврядування, що на сьогодні не відповідає існуючій конституційно-правовій моделі місцевого самоврядування в Україні) самоврядування (надалі - офіційна інформація) -офіційна документована інформація, яка створюється в процесі поточної діяльності законодавчої, виконавчої та судової влади, органів місцевого самоврядування.

Офіційна інформація за режимом доступу переважно відкрита.

Правовими формами доведення офіційної інформації до відома заінтересованих осіб є:

> поширення її через друковані або аудіовізуальні ЗМІ;

> опублікування в офіційних друкованих виданнях;

> поширення інформаційними службами;

> безпосереднє доведення до заінтересованих осіб (усно, письмово) чи іншими способами.

Оприлюднення офіційної інформації через ЗМІ здійснюється відповідно до законодавства.

Закон України «Про порядок висвітлення діяльності органів влади та органів місцевого самоврядування в Украші засобами масової інформації» від 23 вересня 1997 р. уточнює поняття офіційної інформації, вказуючи, що це інформація, створена в процесі діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування і яка доводиться до відома населення в порядку.

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

встановленому Конституцією України, Законом «Про інформацію» і вищеназваним законом.

Закон визначає форми і порядок висвітлення діяльності Президента України, Кабінету Міністрів, центральних та місцевих органів виконавчої влади, судів загальної юрисдикції, Конституційного суду України та інших органів. Регламентує функції та повноваження інформаційних служб відповідних органів, зокрема закріплює обов'язок органів державної влади та місцевого самоврядування надавати ЗМІ повну інформацію про свою діяльність через відповідні інформаційні служби, забезпечувати журналістам вільний доступ до неї, крім випадків, передбачених Законом України «Про державну таємницю», не чинити на них будь-якого тиску і не втручатися в їхній виробничий процес.

За законом ЗМІ можуть проводити власне дослідження й аналіз діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, їх посадових осіб, давати їй оцінку, коментувати. Право висвітлення і коментування діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, подій державного життя в Україні гарантується Конституцією України, іншими законами.

Закріплено також обов'язок органів державної влади та місцевого самоврядування в межах коштів, передбачених у державному або місцевих бюджетах, на висвітлення їх діяльності, формувати замошіення засобам масової інформації на; створення спеціальних звітів і репортажів про важливі події, що відбуваються в державі, про діяльність органів державної влада та місцевого самоврядування; проведення прямих теле- і радіотрансляцій про їхню діяльність; організацію систематичних (проблемних, тематичних) теле- і радіопередач та сторінок (рубрик) у друкованих засобах масової інформації.

Встановлено порядок опублікування офіційних документів органами державної влади та місцевого самоврядування тощо. Нормативно-правові акти публікуються в офіційних виданнях (відомостях, бюлетенях, збірниках, інформаційних листках тощо) та друкованих ЗМІ відповідних органів державної влади та місцевого самоврядування.

Недержавні друковані ЗМІ мають право оприлюднити офіційні документи відповідно до законодавства України і на засадах, передбачених угодою, укладеною між органами державної влади, місцевого самоврядування та редакціями друкованих ЗМІ.







Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 505. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Типовые примеры и методы их решения. Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно. Какова должна быть годовая номинальная процентная ставка...

Выработка навыка зеркального письма (динамический стереотип) Цель работы: Проследить особенности образования любого навыка (динамического стереотипа) на примере выработки навыка зеркального письма...

Словарная работа в детском саду Словарная работа в детском саду — это планомерное расширение активного словаря детей за счет незнакомых или трудных слов, которое идет одновременно с ознакомлением с окружающей действительностью, воспитанием правильного отношения к окружающему...

Билет №7 (1 вопрос) Язык как средство общения и форма существования национальной культуры. Русский литературный язык как нормированная и обработанная форма общенародного языка Важнейшая функция языка - коммуникативная функция, т.е. функция общения Язык представлен в двух своих разновидностях...

Патристика и схоластика как этап в средневековой философии Основной задачей теологии является толкование Священного писания, доказательство существования Бога и формулировка догматов Церкви...

Основные симптомы при заболеваниях органов кровообращения При болезнях органов кровообращения больные могут предъявлять различные жалобы: боли в области сердца и за грудиной, одышка, сердцебиение, перебои в сердце, удушье, отеки, цианоз головная боль, увеличение печени, слабость...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия