Студопедия — Перевірка правопису
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Перевірка правопису






Сучасна комп'ютерна лінгвістика активно провадить розробки у галузі т.зв. лінгвістичного забезпечення — створення автокоректорів та авто редакторів, комп’ютерних словників, автоматизованих правописних і стилістичних довідників, формалізованих граматик, що входять у підсистеми для машинного аналізу й синтезу текстів. Такі програмні засоби перевірки тексту постійно вдосконалюються і дають можливість усувати орфографічні та пунктуаційні помилки, огріхи складання, повтори слів, перевіряти уніфікованість написання певних імен, назв, чисел тощо.

Текстовий редактор Windows Word володіє потужними засобами контролю правопису, спрямованого на виявлення та виправлення огріхів у тексті.

Відомо, чим коротший документ, тим менше в ньому помилок. Але грамотно оформлений документ — показник професійного рівня спеціаліста. Не можна допускати ніяких помилок у текстах документів: ні граматичних, ні орфографічних, ні описок.

Важливою умовою контролю правопису є заданість мови для Word: вона має відповідати мові опрацьованого тексту. Перевірка здійснюється тільки в тому випадку, якщо мова внесена в операційну систему Windows.

У редакторі Word є декілька способів перевірки грамотності документа: автоматична перевірка правопису, автоматична перевірка правопису при введенні, одночасна пе­ревірка орфографії та граматики.

Для перевірки правопису потрібно вибрати мову пере­вірки: або всього тексту документа, або його фрагмента, для чого викликається пункт меню Сервис/Язык/Выбрать язык. Якщо документ містить текст, написаний різними мовами, виділяється кожний із фрагментів і для нього ви­бирається відповідна мова перевірки.

Для того, щоб включити автоматичну перевірку право­пису, потрібно викликати вікно настройки параметрів: Сервис/Параметры/Правописание і задати такі команди: Автоматически проверять орфографию і Автоматиче ки проверять грамматику. Це дозволить друкувати текст з помилками. Неправильно набрані слова будуть підкрес­лені червоною лінією, що при роздрукуванні не відтворю­ватиметься.

Система вбудованої перевірки орфографії дає змогу:

· знаходити непевно набрані слова (слова, у яких є не­правильні символи);

· знаходити орфографічні помилки (неправильно напи­сані слова);

· автоматично їх виправляти;

· знаходити словоформи або її залишок у списку морфем; вибирати потрібний елемент з кількох можливих; робити вибірку інформації за окремими морфемами та об'єднувати їх у загальну інформацію про словоформу; враховувати індивідуальні особливості морфем та їх вплив на загальну інформацію про словоформу.

Помилки в тексті можна виправити. Для цього потріб­но навести курсор на виділене слово і нажати праву кноп­ку миші. На екрані з'явиться контекстне меню, і з запро­понованих слів можна вибрати необхідне, правильне.

У тексті досить часто трапляються описки, тобто по­милки, які виникають внаслідок швидкого набору. Вони можуть виправлятися автоматично, за допомогою Автозаміни.

Питання для самоперевірки:

 

1. Як створити новий текстовий документ?

2. ІЦо таке форматування тексту?

3. Як зробити перевірку правопису в тексті українською мовою в текстовому процесорі?

4. Назвіть параметри сторінки, що зазвичай використовуються для текстів документів.

5. Як здійснити автоматичну перевірку правопису?

 

 

Лекція 13. Робота з таблицями у Word-документі.

13.1. Поняття «таблиця».

13.2. Структура таблиці.

13.1. Поняття «таблиця»

Таблиці - невід'ємний елементнауково-технічної, виробничо-масової, сільськогосподарської, управлінської та інших документацій. Табличний матеріал надзвичайно трудомісткий.

Таблиця — цифрові, текстові або мішані дані, зведені у колонки (графи), що розділяються лінійками. Таблиці у тексті розміщуються якнайближче до того місця, де про них ідеться в тексті. У зв'язку з цим на кожну таблицю має бути посилання в тексті. Наприклад: як випливає з Таблиці 5; у Таблиці 4 наведено... тощо.

Якщо у тексті більше ніж одна таблиця, усі таблиці мають бути пронумеровані наскрізною нумерацією в межах тексту (при великому обсязі тексту допускається нумерація за розділами).

У нумераційному заголовку пишемо слово Таблиця та її номер; при цьому знак № не ставимо, цифра лише арабська: Таблиця 7. Після цифри крапку не ставимо, слово Таблиця не скорочуємо і виділяємо у тексті курсивом (Таблиця 6). Якщо в тексті тільки одна таблиця, нумераційний заголо­вок до неї не ставиться.

 







Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 947. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Плейотропное действие генов. Примеры. Плейотропное действие генов - это зависимость нескольких признаков от одного гена, то есть множественное действие одного гена...

Методика обучения письму и письменной речи на иностранном языке в средней школе. Различают письмо и письменную речь. Письмо – объект овладения графической и орфографической системами иностранного языка для фиксации языкового и речевого материала...

Классификация холодных блюд и закусок. Урок №2 Тема: Холодные блюда и закуски. Значение холодных блюд и закусок. Классификация холодных блюд и закусок. Кулинарная обработка продуктов...

Решение Постоянные издержки (FC) не зависят от изменения объёма производства, существуют постоянно...

ТРАНСПОРТНАЯ ИММОБИЛИЗАЦИЯ   Под транспортной иммобилизацией понимают мероприятия, направленные на обеспечение покоя в поврежденном участке тела и близлежащих к нему суставах на период перевозки пострадавшего в лечебное учреждение...

Кишечный шов (Ламбера, Альберта, Шмидена, Матешука) Кишечный шов– это способ соединения кишечной стенки. В основе кишечного шва лежит принцип футлярного строения кишечной стенки...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия