Студопедия — Розділ ІV. Психологічна і духовна складові здоров’я людини
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Розділ ІV. Психологічна і духовна складові здоров’я людини






Тема: Спілкування і здоров’я.

Тема уроку 33: Протидія виявам насильства в учнівському середовищі.

Мета: розширювати знання учнів про правила поведінки в школі; ознайомити учнів зі значенням формування корисних звичок у спілкуванні, протидія виявам насильства в учнівському середовищі; пояснити дітям, як важливо в житті бути ввічливим, поступатися один одному; повторити й закріпити знання про мовний етикет спілкування; прищеплювати відповідальність за свої вчинки перед собою і перед іншими.

Обладнання: підручник та робочий зошит “Основи здоров’я” Т.В. Воронцова, В.С. Пономаренко, І. А. Репік, фішки для оцінювання, папір і завдання для роботи в групах, ватман, таблиця "Прояви насильства", кружечки та фломастери для гри "Твій врожай";

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

А цікаво вам дізнатись,

Що сьогодні може статись?

Ну то всядьтеся зручніше,

Й попрацюємо скоріше!

ІІ. Актуалізація опорних знань.

üЯких правил необхідно дотримуватися, спілкуючись з дорослими?

üЯк ви допомагаєте батькам вдома? А бабусям і дідусям?

üА як ви можете допомогти вчителям?

üЧи потребує ще хтось нашої уваги?

üЯк ви виконали домашнє завдання? (учні на вибір вчителя зачитують виконане домашнє завдання)

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Людина формується як особистість не тільки завдяки власній індивідуальності, але й спілкуванню та взаємодії з іншими людьми. Проте вплив суспільства на людину має як позитивні, так і негативні вияви. Одним з негативних є насильство над людиною. Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як протидіяти насильству.

 

ІV.Вивчення нового матеріалу.

Ви вже знаєте, що кожна дитина має право на самовизначення, свободу самовираження, захист особистості від будь-якого виду насильства. Але учні не завжди вміють мирно розв’язувати свої проблеми. Тому серед вас трапляються сварки, бійки, знущання над слабшими (прізвиська, обзивання, кривляння, штовхання). Буває й таке, що "сильніші" учні вимагають гроші у інших дітей. Це найнебезпечніші прояви насильства. У таких випадках винуватці та їхні батьки несуть відповідальність за законом.

Зазвичай у подібних конфліктах беруть участь кілька осіб. Серед них:

· Агресор – той, хто здійснює насилля.

· Спільники – ті, хто підтримує агресора.

· Жертва – той, з кого сміються, кого ображають.

· Байдужі спостерігачі – ті, хто нічого не робить, щоб припинити насилля.

· Захисник – той, хто стає на захист жертви.

Насильством над дітьми може відбуватися в родині (дії старших братів або сестер, батьків), на вулиці (дії незнайомих людей), а також у школі (дії старших школярів та однокласників).

Розгляньте вчинки школярів і визначте, чи є вони насильством над людиною чи діями, які можна дозволити (з’єднайте стрілками).

 

 

    Сховав пенал    
         
    Підставив підніжку    
         
    Не дав ударити однокласника    
         
    Забрав у кривдника портфель    
Насильство       Вчинки, які дозволяються
    Забрав гроші у малят    
         
    Погрозив не дружити з тим, хто піде на урок    
         
    Не поступився місцем старшокласникові в буфеті    

 

Мозковий штурм

Як протидіяти насильству в шкільному колективі?

Вчитель записує основні пункти:

– У разі морального тиску не поступайтеся і нічого не бійтеся – ви праві.

– Коли вам погрожують однокласники або старшокласники, не показуйте, що вам страшно, наполягайте на своїх правах – іноді достатньо однієї впевненості у своїй правоті.

– Якщо ваші прохання не діють на кривдників, зверніться по допомогу до друзів, учителів або класного керівника, розкажіть про ситуацію батькам.

– Якщо у вас забирають гроші, вас б’ють і принижують, не мовчіть, відразу розкажіть про це дорослим. Що раніше ви попросите про допомогу, то швидше її отримаєте.

– Не слухайте тих, хто каже, що ви нашіптуєте, ябедничаєте; якщо це говорить твій кривдник, то смішно зважати на нього, а якщо ваші приятелі, то нехай краще запропонують свою допомогу.







Дата добавления: 2015-08-27; просмотров: 458. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Понятие о синдроме нарушения бронхиальной проходимости и его клинические проявления Синдром нарушения бронхиальной проходимости (бронхообструктивный синдром) – это патологическое состояние...

Опухоли яичников в детском и подростковом возрасте Опухоли яичников занимают первое место в структуре опухолей половой системы у девочек и встречаются в возрасте 10 – 16 лет и в период полового созревания...

Способы тактических действий при проведении специальных операций Специальные операции проводятся с применением следующих основных тактических способов действий: охрана...

Меры безопасности при обращении с оружием и боеприпасами 64. Получение (сдача) оружия и боеприпасов для проведения стрельб осуществляется в установленном порядке[1]. 65. Безопасность при проведении стрельб обеспечивается...

Весы настольные циферблатные Весы настольные циферблатные РН-10Ц13 (рис.3.1) выпускаются с наибольшими пределами взвешивания 2...

Хронометражно-табличная методика определения суточного расхода энергии студента Цель: познакомиться с хронометражно-табличным методом опреде­ления суточного расхода энергии...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия