Студопедия — Практичне заняття № 7
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Практичне заняття № 7






 

Модуль І

Змістовий модуль ІІ

Тема заняття: Управління командами

 

Кількість годин: 2

 

Мета заняття: формування вмінь та навичок з:

- застосовувати на практиці принципи командної роботи, володіти методами вирішення проблем із використанням інструментарію організаційної поведінки (опитувальники);

- з’ясування і оцінки ефективності команди, формування вмінь і навичок складання плану з удосконалення команди.

 

Обладнання: копія тесту «Характеристики ефективної робочої команди: тренінг оцінки» для кожного учасника

 

План заняття:

 

1. Сутність поняття «команда».

2. Характеристики ефективної команди.

2.1. Чіткі цілі.

2.2. Навички та вміння, які необхідні для досягнення мети.

2.3. Взаємна довіра.

2.4. Загальна прихильність.

2.5. Високий рівень спілкування.

2.6. Вміння домовлятися.

2.7. Ефективне керівництво.

2.8. Внутрішня та зовнішня підтримка.

Методичні рекомендації:

 

Для ефективної роботи під час заняття студентам необхідно усвідомити характеристики ефективної команди.

Для підготовки до практичного заняття студентам необхідно самостійно ознайомитись з основними характеристиками ефективної команди, наприклад по книзі С. Роббінсона і М. Коултер „Менеджмент” (стор. 595-600) або підручнику Редіної Н.І., Комарової К.В., Гавяди В.В., Шмельової С.А. „Управління групами”.

 

Хід заняття

 

1. Тест заповнює кожний учасник. Ведучий повинен підвести підсумки результатів тестування і підготувати звіт для команди.

2. Учасники повинні виділити найбільш значимі сильні і слабкі якості команди. Сильні сторони будуть мати високий бал за шкалою „ступінь виявлення” і високий бал за шкалою „ступінь важності”. Характеристики, які необхідно вдосконалювати, будуть мати низькі показники за шкалою „ступінь виявлення” і високі показники за шкалою „ступінь важливості”.

3. Слід виділити три основні характеристики, які команда обговорює.

4. По закінченню заняття складається план подальших кроків, які спрямовані на роботу з удосконалення необхідних якостей.

5. Команді слід спланувати повторні дослідження своїх характеристик для виявлення прогресу.

 

Характеристики ефективної робочої команди

 

Будь ласка, обведіть цифру, яка, на ваш погляд, відбиває ступінь прояву тієї чи іншої характеристики у вашій команді, а також цифру, яка, як вам здається, відповідає ступеню важливості тієї чи іншої характеристики для діяльності команди.

 

№ п/п Характеристика Ступінь виявлення Ступінь важливості
Ніколи Рідко Інколи Часто Завжди Неважливо Важливо частково Важливо Дуже важливо Вкрай важливо
1. Ясне завдання. Завдання або задача групи зрозуміла і приймається її членами.                    
2. Невимушеність. Атмосфера у групі скоріше невимушена, комфортна, спокійна. Нема явних при знаків напруги або нудьги.                    
3. Спільна участь. Фактично кожний бере участь у різних дискусіях, які мають відношення до задач групи.                    
4. Слухання. Члени команди терпляче слухають один одного.                    
5. Розбіжність у думках. Не дивлячись на розбіжність у думках, команда відчуває себе комфортно і не намагається уникнути конфліктів заради безтурботного існування.                    
6. Консенсус. Більшість рішень приймається за загальною згодою; кількість формальних голосувань зведено до мінімуму.                    
7. Відкрите спілкування. Члени команди вільно виражають свої почуття з приводу поставленого завдання і про роботу групи у цілому. Таємниці і скриті мотиви грають незначну роль у діяльності групи.                    
8. Розмежування повноважень. Виконання задач командою починається з розробки конкретних кроків, які чітко сформульовані для кожного її члена.                    
9. Спільне керівництво. Формальний керівник час від часу і в залежності від обставин, необхідності і кваліфікації членів команди може передавати свої функції іншим.                    
10. Самооцінка. Періодично команда перевіряє, наскільки успішно вона функціонує і які фактори заважають підвищенню її ефективності.                    

 

Питання для самоконтролю

 

1. Чому команди здобувають усе більшу популярність?

2. Як створюються команди?

3. Яким критеріям повинна відповідати команда?

4. Чим відрізняються команди від функціональних груп?

5. Яке значення мають команди?

6. Які типи команд ви знаєте і в чому полягає їх відмінність?

7. Чим характеризуються ефективні команди?

8. Які фактори впливають на ефективність команд?

 

Тестові завдання

 

1. Команда – це:

а) сукупність міжособистісних відношень, створюваних для досягнення поставлених цілей;

б) дві або більше особи, які тісно взаємодіють одна з одною, усвідомлюють своє членство в групі, приналежність до неї інших, свою позитивну залежність одна від одної для досягнення загальних цілей;

в) стійка система соціально значимих рис, що характеризують індивіда як члена організації.

2. Достоїнства командної роботи:

а) відсутність керівництва; можливість розслабитись і робити стільки скільки хочеш; відсутність «мазунчиків»;

б) формування корпоративного духу; розвиток здібностей до прийняття рішень; зростання підтримки впровадження; посилення контролю (розвиток автономії); посилення впливу лідера; навчання командної роботи; підвищення продуктивності праці;

в) однакова заробітна плата у всіх; всі працюють однаково; відсутні прогульники.

3. Характеристики ефективних команд:

а) чіткі цілі, необхідні навики і вміння, взаємна довіра, загальна прихильність, високий рівень спілкування, уміння домовлятися, ефективне керівництво, внутрішня і зовнішня підтримка;

б) висока продуктивність праці, відсутність конфліктів, чітке виконання розпоряджень керівника, жорстко фіксовані функціональні обов’язки кожного члена;

в) чіткі цілі, ефективне керівництво, відсутність самоуправління, чітка визначеність і фіксованість етапів прийняття рішень і виконання завдань.

4. На ефективність команди впливають фактори:

а) керівництво, мотивація, дисципліна, рівень освіти;

б) особисті якості керівника, складність завдання, рівень оплати;

в) зміст завдання, структура, культура і процес.

 

Основна література: /2/, /4/, /5/

 

Додаткова література: /6/, /7/, /8/, /9/, /28/, /30/, /32/, /35/, /53/, /60/, /63/, /65/, /77/, /90/, /92/

 







Дата добавления: 2015-09-15; просмотров: 372. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Растягивание костей и хрящей. Данные способы применимы в случае закрытых зон роста. Врачи-хирурги выяснили...

ФАКТОРЫ, ВЛИЯЮЩИЕ НА ИЗНОС ДЕТАЛЕЙ, И МЕТОДЫ СНИЖЕНИИ СКОРОСТИ ИЗНАШИВАНИЯ Кроме названных причин разрушений и износов, знание которых можно использовать в системе технического обслуживания и ремонта машин для повышения их долговечности, немаловажное значение имеют знания о причинах разрушения деталей в результате старения...

Различие эмпиризма и рационализма Родоначальником эмпиризма стал английский философ Ф. Бэкон. Основной тезис эмпиризма гласит: в разуме нет ничего такого...

Общая и профессиональная культура педагога: сущность, специфика, взаимосвязь Педагогическая культура- часть общечеловеческих культуры, в которой запечатлил духовные и материальные ценности образования и воспитания, осуществляя образовательно-воспитательный процесс...

Устройство рабочих органов мясорубки Независимо от марки мясорубки и её технических характеристик, все они имеют принципиально одинаковые устройства...

Ведение учета результатов боевой подготовки в роте и во взводе Содержание журнала учета боевой подготовки во взводе. Учет результатов боевой подготовки - есть отражение количественных и качественных показателей выполнения планов подготовки соединений...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.01 сек.) русская версия | украинская версия