Студопедия — Грудень 2 тиждень
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Грудень 2 тиждень






Тема. Просторові відношення: глибокий, мілкий. Порядкова лічба.

Мета:ознайомити дітей з поняттями «глибокий», «мілкий»; закріпити навички порядкової лічби; розвивати вміння порівнювати множини; виховувати охайність під час вико- нання завдань.

 

Матеріали: демонстраційний: тарілка, глечик, фланелеграф, ілюстра- ції до казки «Лисиця і Журавель», картинки для роботи на фланелеграфі із зображенням чашок, ложок, каструлі, чайника, тарілок, глечика, картинки із зображенням гру- пи комах і тварин, групи тварин і птахів;

роздавальний: картинки: тарілка (глибока й мілка), чаш- ка; картки формату А4 із зображенням двох акваріумів однакової форми (один мілкий, другий глибокий), п’ять рибок червоного кольору, одна — синього, серветки.

 


 

 

1. Психогімнастика.


 

Хід заняття


 

2. Порівняння за об’ємом.

Вихователь нагадує дітям зміст казки «Лисиця і Журавель».

— Хто кого запросив у гості?

— Що й у чому приготувала Лисиця?

— Чому Журавель не зміг цього з’їсти? (Тому що тарілка була мілка, і він не зміг клювати своїм довгим носом.)

— Що й у чому приготував Журавель?

— Чому Лисиця не змогла їсти? (Тому що глечик був вузь- кий і глибокий, і лисиця не змогла дістати їжу своєю короткою мордочкою.)

Вихователь ставить на стіл тарілку й глечик. Наливає в глечик

воду й показує, що глечик повний по вінця. Потім переливає воду з глечика в тарілку, коментуючи свої дії: «Давайте перевіримо, на- скільки глибока тарілка: глибша, ніж глечик, чи ні». Діти бачать, що тарілка наповнилася, а в глечику вода ще залишилася. Отже, глечик за об’ємом більший, тобто глибший, ніж тарілка.

 

3. Гра «Розподіли

страви».

— Даринка приготувала на обід борщ, картоплю, компот. Допоможіть їй вибрати посуд для кожної страви. У вас на столі картинки із зображенням посуду: глибока й мілка тарілка, чашка. (Можна запропонувати дітям самостійно назвати посуд.)

 


 

— У який посуд ви наллєте борщ? Покажіть картинку, пояс- ніть свій вибір.

— А куди покладете картоплю? Покажіть картинку. Чому ви так вирішили?

— Чому не можна борщ налити в мілку тарілку?

— Куди наллємо компот? Чому?

— А чи можна компот налити в мілку тарілку? (Ні.)

— А в глибоку? (Так.) Але чому ми цього не робимо?

 

4. Фізкультхвилинка.

Вихователь показує картинки, на яких зображені група комах і тварина, група тварин і птахів і т. д. Діти повинні визначити, хто на картинці зайвий, та показати, імітуючи рухи.

 

5. Гра «Розсели рибок».

Вихователь роздає дітям картки із зображенням двох ак- варіумів та рибок.

— Розгляньте акваріуми. Як ви думаєте, у який акваріум можна налити більше води? А менше? (Один великий акваріум, глибокий — у нього наллємо більше води. Другий — маленький, мілкий — у нього можна налити менше води.)

— Хто може жити в акваріумі? (Черепахи, равлики, рибки.)

— Розселіть в акваріуми рибок: у великий — червоних, вони повинні плисти вліво, а в маленький — синю, вона плистиме вправо. Скільки ви поселили червоних рибок? (П’ять.)

— Синіх? (Одну.)

— У якому акваріумі більше рибок? (У великому.) А менше? (У маленькому.) Можна сказати, що акваріум, у якому багато риб, — глибокий, а де одна рибка — мілкий?

 

6. Гра «Не помились».

Вихователь пропонує дітям підійти до фланелеграфа, де викла- дено п’ять картинок: чашка, ложка, каструля, чайник, тарілка.

— Як одним словом можна назвати зображені предмети? (Посуд.)

— Що зображено на першому малюнку? другому? третьому?

і т. д. Скільки всього малюнків?

Потім діти заплющують очі, вихователь ховає будьAяку кар- тинку. Діти, рощзплющивши очі, повинні відгадати, якої картин- ки немає.

 

7. Підсумок заняття.

— Про героїв якої казки йшла мова на занятті?

— Чому вони не змогли пригоститися?

 


 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 2356. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

Сущность, виды и функции маркетинга персонала Перснал-маркетинг является новым понятием. В мировой практике маркетинга и управления персоналом он выделился в отдельное направление лишь в начале 90-х гг.XX века...

Разработка товарной и ценовой стратегии фирмы на российском рынке хлебопродуктов В начале 1994 г. английская фирма МОНО совместно с бельгийской ПЮРАТОС приняла решение о начале совместного проекта на российском рынке. Эти фирмы ведут деятельность в сопредельных сферах производства хлебопродуктов. МОНО – крупнейший в Великобритании...

ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЦЕНТРА ТЯЖЕСТИ ПЛОСКОЙ ФИГУРЫ Сила, с которой тело притягивается к Земле, называется силой тяжести...

Огоньки» в основной период В основной период смены могут проводиться три вида «огоньков»: «огонек-анализ», тематический «огонек» и «конфликтный» огонек...

Упражнение Джеффа. Это список вопросов или утверждений, отвечая на которые участник может раскрыть свой внутренний мир перед другими участниками и узнать о других участниках больше...

Влияние первой русской революции 1905-1907 гг. на Казахстан. Революция в России (1905-1907 гг.), дала первый толчок политическому пробуждению трудящихся Казахстана, развитию национально-освободительного рабочего движения против гнета. В Казахстане, находившемся далеко от политических центров Российской империи...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия