Студопедия — Листопад 4 тиждень. Тема.Просторові відношення: довгий, короткий
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Листопад 4 тиждень. Тема.Просторові відношення: довгий, короткий






Тема. Просторові відношення: довгий, короткий. Порівняння предметів за кольором, формою, розміром.

 

Мета:вчити порівнювати предмети за довжиною; розвивати вміння знаходити однакові ознаки предметів; закріпити кількісну лічбу; виховувати уважність.

 

Матеріали: демонстраційний: вагончики (три великі сині, чотири чер- воні, менші за розміром);

роздавальний: по три сині й червоні стрічки, довші за сині, набори геометричних фігур: три сині трикутники, два ма- ленькі червоні круги, два великі жовті круги; паперові смужки: п’ять довгих, три короткі, конверт.

 


Хід заняття

 

1. Психогімнастика.

 

2.Гра»Склади потяг»

 


Діти розглядають вагончики, які лежать на столі. Вихователь звертає увагу на те, що вагончики відрізняються, діти мають ска- зати чим.

— Як дізнатися, чи однакові вагончики за розміром? (Треба прикласти їх один до одного, якщо краєчки вагончиків приста- нуть один до одного, вони однакові, якщо ні — різні.)

Діти визначають, які вагончики однакові, які різні.

Висновок: між собою однакові за розміром червоні вагончики, так само — сині.

— Дівчатка збиратимуть потяг із червоних вагончиків, хлопчики —із синіх. (Діти виконують завдання.) Потяги готові.

Полічімо, скільки вагончиків у червоному потязі? Скільки — в синьому? Який потяг довший? Який коротший? Але потяги не зможуть вирушити в подорож тому, що немає дороги. Збудуємо її.

 

3. Гра «Збудуй дорогу».

У дітей на столах стрічки. Дівчата будують дорогу з червоних стрічок, хлопці — із синіх.

— Скільки стрічок у дівчат?

— Скільки стрічок у хлопців? У кого більше? Висновок: порівну.

— Яка доріжка довша? Чому червона доріжка довша за синю?

— Чому синя коротша за червону?

Висновок: синіх і червоних стрічок — по три, але червона доріжка вийшла довшою тому, що червоні стрічки довші за сині.

 

4. Гра «Завантаж потяг».

— Потяги готові, доріжки є. Можна завантажити вагони. Але є одна вимога: вантаж у вагоні має бути однаковим за формою, роз- міром, кольором.

Вихователь дає дітям набір геометричних фігур: три сині три- кутники, два маленькі червоні круги, два великі жовті круги — це вантаж.

— Завантажте вагони потягів.

Інколи дітям важко виконати завдання самостійно. Запро- понуйте завантажувати вагони поступово.

— Знайдіть два круги червоного кольору, якщо вони однакові за розміром, завантажте їх у перший вагон.

— Знайдіть великий круг. Якого він кольору? (Жовтого.) Чи є ще серед фігур жовтий великий круг? (Є.) Завантажте два великі круги жовтого кольору в другий вагон.

 

— Які геометричні фігури лишились незавантаженими? (Трикутники.)

— Порівняйте їх за розміром і кольором. Якщо трикутники однакові, то завантажте їх у третій вагон.

— Перевірте, чи правильно завантажені вагони, чи однакові за розміром, формою та кольором фігури в кожному вагоні. Потяги завантажені й вирушають у подорож.

 

5. Фізкультхвилинка.

Раз, два, три — збирати вагончики будеш ти (вихователь дає прапорець одній дитині).

(Діти рухаються хаотично.) Раз, два, три — вагони в потяг збери. (Дитина піднімає прапорець — діти одне за одним рухають- ся в певному напрямі.)

 

 

6. Вправа «Чарівні палички».

У дітей на столах паперові смужки та конверт. Завдання вико- нується поетапно.

а) — Розгляньте палички. Вони однакові за довжиною чи різні? (Різні.)

— Вони кольорові чи ні? Ми їх можемо зробити чарівни- ми, якщо правильно розфарбуємо: довгі палички — зеле- ним кольором, короткі — жовтим.

б) — Яких паличок більше: довгих чи коротких? (Корот- ких.)

— Викладіть стільки кружечків, скільки довгих паличок.

в) — Складіть в конверт палички, однакові за кольором та довжиною.

 

7. Підсумок заняття.

— Який потяг був найдовший?

— Потяг якого кольору коротший?

— Якого кольору довша дорога? Чому?

 








Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 2257. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Этические проблемы проведения экспериментов на человеке и животных В настоящее время четко определены новые подходы и требования к биомедицинским исследованиям...

Классификация потерь населения в очагах поражения в военное время Ядерное, химическое и бактериологическое (биологическое) оружие является оружием массового поражения...

Факторы, влияющие на степень электролитической диссоциации Степень диссоциации зависит от природы электролита и растворителя, концентрации раствора, температуры, присутствия одноименного иона и других факторов...

Экспертная оценка как метод психологического исследования Экспертная оценка – диагностический метод измерения, с помощью которого качественные особенности психических явлений получают свое числовое выражение в форме количественных оценок...

В теории государства и права выделяют два пути возникновения государства: восточный и западный Восточный путь возникновения государства представляет собой плавный переход, перерастание первобытного общества в государство...

Закон Гука при растяжении и сжатии   Напряжения и деформации при растяжении и сжатии связаны между собой зависимостью, которая называется законом Гука, по имени установившего этот закон английского физика Роберта Гука в 1678 году...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия