Студопедия — Листопад 1 тиждень. Тема.Складання розповіді за зразком
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Листопад 1 тиждень. Тема.Складання розповіді за зразком






Тема. Складання розповіді за зразком. Професії.

\Мета: учити складати розповіді за малюнками, за зразком;

розвивати вміння слухати розповіді інших; поповню-

вати словниковий запас дітей словами — назвами

професій, продовжувати роботу над розвитком уміння

виділяти певний звук; учити культури спілкування,

виховувати поважне ставлення до людей усіх професій,

працелюбність, уміння слухати інших.

Матеріал: демонстраційний: малюнки із зображеннями вчителя,

кухаря, водія; тексти віршів про представників різних

професій.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Г ра «Знайди звук».

Вихователь пропонує послухати вірш. Якщо діти почують

звук [с] — вони мають зобразити рукою, як тече вода; якщо

звук [ч] — показати руками, як їде потяг.

Синя в світлій кісці стрічка —

Це Світланка, це сестричка.

Від сестрички і від сонця

Світлими стають віконця.

Вихователь звертає увагу дітей на слова сестричка,

стрічка.

Діти мають самостійно зробити висновок, що в цих словах

є обидва звуки — і [с], і [ч], тому треба показати і як тече

водичка, і як їде потяг.

3. Складання розповіді.

Вихователь показує дітям малюнки із зображеннями вчи-

теля, кухаря, водія, пропонує послухати невелику розповідь та

здогадатися, про кого йдеться.

— Ця людина працює у школі. Вона вчить дітей читати,

писати, лічити, малювати, читає учням цікаві книжки. Дуже

любить дітей. Хто це?

Діти вказують на малюнок із зображенням учителя.

— Чому ви вирішили, що йдеться про вчителя? Які слова

вам допомогли здогадатися? (Працює в школі; учить читати,

писати, лічити тощо.)

Вихователь може запропонувати дітям самостійно склас-

ти розповідь за малюнками про кухаря та водія. Якщо діти

не впораються із завданням, можна пограти у гру «Доповни

речення».

Вихователь починає речення, звертаючи увагу дітей на ма-

люнки, наприклад: «Ця людина працює… (у кафе, їдальні, рес-

торані). Вона готує… (їжу, обід, вечерю і т. ін.).

Ця людина одягнена в білий… (халат), білу… (хустку).

Працює вона біля гарячої… (пічки)».

4. Фізкультхвилинка.

Вранці часу я не гаю:

На зарядку вибігаю,

Марширую, присідаю,

Легко повзаю, стрибаю

І не стомлююсь ні трішки,

Бо я дужі маю ніжки.

5. Р обота над віршем.

Вихователь читає дітям вірш.

Куховарка

Хто не знає Катрю нашу?

Як вона готує!

Зварить борщ смачний і кашу

І сама скуштує.

На столі обід поставить.

Всіх покличе: — Прошу!

Їжте, їжте добрі страви,

Діточки хороші.

Г. Гриненко

— Що любить готувати Катя?

— Як вона всіх запрошує? Послухайте ще раз:

«Всіх покличе: — Прошу!»

— А як би ви запросили до столу друзів?

Вихователь звертається до 3—4 дітей із проханням запро-

сити до столу.

— Які слова ви скажете після того, як скуштуєте

страви?

6. Г ра «Знайди зайве слово».

Гра проводиться на килимку. Діти сідають у коло.

Вихователь пропонує послухати слова та знайти зайве. Той,

хто знайде, має встати й підняти вгору палець. Ті, хто викри-

кують, вибувають із гри. Відповідати можна, тільки коли дозволить

ведучий. Ця гра спрямована на те, щоб діти вчилися

стримувати свої емоції та прислуховувалися до відповідей ін-

ших дітей.

Слова: учитель, водій, кухар, будівельник, будинок.

Стрибає, бігає, полює, вовк.

Корова, свиня, вівця, ричить.

Вчить, будує, кастрюля, кухар.

Сестричка, Світланка, світлиця, Олена.

Цвях, цегла, будинок, цуценя.

7. Підсумок заняття.

— З якими професіями ви сьогодні ознайомилися?

— Ким працюють ваші батьки?

 







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 546. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Ганглиоблокаторы. Классификация. Механизм действия. Фармакодинамика. Применение.Побочные эфффекты Никотинчувствительные холинорецепторы (н-холинорецепторы) в основном локализованы на постсинаптических мембранах в синапсах скелетной мускулатуры...

Шов первичный, первично отсроченный, вторичный (показания) В зависимости от времени и условий наложения выделяют швы: 1) первичные...

Предпосылки, условия и движущие силы психического развития Предпосылки –это факторы. Факторы психического развития –это ведущие детерминанты развития чел. К ним относят: среду...

Упражнение Джеффа. Это список вопросов или утверждений, отвечая на которые участник может раскрыть свой внутренний мир перед другими участниками и узнать о других участниках больше...

Влияние первой русской революции 1905-1907 гг. на Казахстан. Революция в России (1905-1907 гг.), дала первый толчок политическому пробуждению трудящихся Казахстана, развитию национально-освободительного рабочего движения против гнета. В Казахстане, находившемся далеко от политических центров Российской империи...

Виды сухожильных швов После выделения культи сухожилия и эвакуации гематомы приступают к восстановлению целостности сухожилия...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия