Студопедия — Грудень 2 тиждень. Тема. Властивості предметів
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Грудень 2 тиждень. Тема. Властивості предметів






Тема. Властивості предметів. Вимова звука [л].

 

Мета: учити розуміти запитання, правильно будувати речення;

розвивати мовний апарат, органи дихання; учити знахо-

дити звук [л] у словах, відпрацьовувати його правильну

вимову; збагачувати лексику іменниками, прикметника-

ми, дієсловами; учити називати характерні властивості

снігу, льоду, води, знаходити спільні та відмінні ознаки;

учити вживати префіксовані дієслова (налити, відлити,

полити тощо).

Матеріали: демонстраційний: м’яч, тарілка з талим снігом, льодом;

дві склянки з водою;

роздавальний: соломинки, пляшки з водою.

Хід заняття

1. Психогімнастика.

2. Мовленнєва вправа.

Вихователь пропонує дітям виконати вправу для язика.

Вправа виконується 2—3 рази протягом 15 секунд.

Наш слухняний язичок —

Найгостріша з голочок.

Став напруженим, вузьким.

Потримай його таким.

— Сьогодні ми будемо промовляти новий звук — [л].

Щоб сказати його правильно і красиво, необхідно легень-

ко впертися кінчиком язика у верхні зуби й посміхнутися.

Спробуйте.

— Послухайте чистомовку.

Лалала — ми побачили вола.

Лололо — сіло лисеня в сідло.

Лилили — дні осінні вже пройшли.

Лелеле — в нас теляточко мале.

Лулулу — рибку я зловив малу.

Після цього вихователь пропонує дітям стати в ряд.

Кидаючи м’яч дитині, вихователь промовляє один рядок чис-

томовки. Упіймавши м’яч, дитина піднімає його догори, разом

з іншими дітьми повторює рядок. Потім повертає м’яч вихо-

вателеві, він читає наступний рядок, кидаючи м’яч іншому

малюку.

3. В права «Сніг, лід, вода».

Перед цією вправою обов’язково має пройти поперед-

ня робота: спостереження за станом снігу, льоду на вулиці,

у приміщенні.

Вихователь читає загадку.

Я падаю на ваші хати,

Я білий, білий, волохатий.

Я прилипаю вам до ніг

І називаюсь просто … (сніг).

— Як ви здогадались, що це сніг?

— Який сніг у загадці? (Білий, волохатий.)

— А яким ще може бути сніг? (Холодним, мокрим, колючим.)

— Як сніг опиняється на землі? (Падає.)

— А ще як можна сказати? (Кружляє, летить, опуска-

ється.)

— Що буде зі снігом, коли він розтане? (Він перетворить-

ся на воду.)

— А тепер послухайте ще одну загадку.

Я вода і на воді плаваю.

(Лід.)

— Чому лід — це вода? (Якщо воду заморозити, вона пе-

ретвориться на лід.)

— Який лід? (Прозорий, холодний, тонкий.)

— Де з’являється лід? (На воді.)

— Чи схожі лід та сніг зовні? (Ні.)

— А що в них є спільного? (Вони бувають узимку. Коли

лід і сніг розтають, утворюється вода.)

— Подивіться на воду, яка утворилася зі снігу та льоду.

Яка вона? (Холодна, брудна, мутна.)

— Чи можна пити таку воду? (Ні.)

— Але вона дуже корисна для кімнатних рослин. Тому,

коли вона зігріється, ми поллємо нею наші квіти.

— Яку воду п’є людина? (Чисту, прозору, смачну.)

— А кому ще потрібна вода? (Рослинам, тваринам.)

4. Фізкультхвилинка.

Дружно вийдемо, малята,

На подвір’я погуляти.

І куди не кинеш зір —

Всюди іграм та розвагам

Надається перевага.

І сьогодні, подивись:

Стали ми на ковзани,

Закружляли на льоду,

Мов сніжинки на льоту.

А тепер ми сніжок купу

Наліпили на всю групу.

Дружно сніжки всі кидаймо,

Потім всі відпочиваймо.

(Діти рухаються, імітуючи гру в сніжки.)

5. В права «Відгадай дію».

Вихователь виконує деякі дії з водою (поливає квіти, на-

ливає воду до склянки, переливає воду зі склянки до склян-

ки, відливає воду зі склянки до склянки, надливає воду

зі склянки), а діти мають визначити і сказати, що робить

вихователь.

6. Г ра «Соломинка».

Для гри потрібні склянки з водою та соломинки для кожної

дитини.

Спочатку вихователь сам видихає через соломинку, спря-

мовуючи струмінь повітря на долоні дітей. Він періодично по-

силює й послаблює потужність видиху, а діти мають сказати,

коли його дихання сильніше, а коли — слабше. Далі діти ви-

конують аналогічні дії, перевіряють силу власного видиху, експериментуючи

зі склянкою води. Чим сильніший буде видих,

тим дужче коливатиметься вода.

7. Підсумок заняття.

— Що спільного у снігу, льоду та води?

— Розкажіть, чому не можна куштувати сніг або лід.

— Коли вода може перетворитися на лід?







Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 401. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Весы настольные циферблатные Весы настольные циферблатные РН-10Ц13 (рис.3.1) выпускаются с наибольшими пределами взвешивания 2...

Хронометражно-табличная методика определения суточного расхода энергии студента Цель: познакомиться с хронометражно-табличным методом опреде­ления суточного расхода энергии...

ОЧАГОВЫЕ ТЕНИ В ЛЕГКОМ Очаговыми легочными инфильтратами проявляют себя различные по этиологии заболевания, в основе которых лежит бронхо-нодулярный процесс, который при рентгенологическом исследовании дает очагового характера тень, размерами не более 1 см в диаметре...

ТРАНСПОРТНАЯ ИММОБИЛИЗАЦИЯ   Под транспортной иммобилизацией понимают мероприятия, направленные на обеспечение покоя в поврежденном участке тела и близлежащих к нему суставах на период перевозки пострадавшего в лечебное учреждение...

Кишечный шов (Ламбера, Альберта, Шмидена, Матешука) Кишечный шов– это способ соединения кишечной стенки. В основе кишечного шва лежит принцип футлярного строения кишечной стенки...

Принципы резекции желудка по типу Бильрот 1, Бильрот 2; операция Гофмейстера-Финстерера. Гастрэктомия Резекция желудка – удаление части желудка: а) дистальная – удаляют 2/3 желудка б) проксимальная – удаляют 95% желудка. Показания...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.009 сек.) русская версия | украинская версия