Студопедия — Малого та середнього підприємництва
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Малого та середнього підприємництва






 

Положеннями Закону України від 22.03.2012 № 4618 «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» передбачено створення умов для забезпечення ефективної державної підтримки малого і середнього підприємництва, зокрема ресурсного та інформаційного забезпечення розвитку підприємництва.

Протягом 2013 року місцевими органами виконавчої влади надавалася матеріально-технічна допомога суб’єктам малого підприємництва, які забезпечувалися вільними нежитловими приміщеннями, устаткуванням, сільськогосподарською технікою, запчастинами, паливно-мастильними і посівними матеріалами.

Вживалися заходи щодо спрощення процедур передачі нерухомого майна
в оренду, виділення земельних ділянок, отримання дозволів на будівництво
та реконструкцію об’єктів, перегляду ставок та пільг з орендної плати для підприємців-початківців і тих суб’єктів підприємницької діяльності, що працюють у пріоритетних напрямах на пільгових умовах.

У регіонах постійно оновлюються бази даних про наявність вільних виробничих та невиробничих приміщень, що пропонуються для викупу або передачі в оренду суб’єктам підприємництва для провадження ними підприємницької діяльності. Зазначена інформація розміщувалась на офіційних веб-сайтах та в регіональних засобах масової інформації.

Проводиться робота щодо залучення суб’єктів малого підприємництва до участі
у виконанні державних регіональних замовлень. Підприємницькі структури приймали участь в конкурсах (тендерах) по закупівлі товарів на виробництво продукції, виконання робіт, надання послуг для потреб регіону.

Так, у Донецькій області станом на 01.01.2014 для потреб підприємницької діяльності передано в оренду більше 2,2 тис. вільних приміщень комунальної власності площею майже 219,1 тис. м2.

У Луганській області підприємцям передано в оренду або у власність
1 023 одиниці вільних приміщень загальною площею 366,9 тис. м2.

В АР Крим у 2013 році загальна площа приміщень, переданих підприємцям
в оренду, становить 3 486,3 тис. м2, переданих у власність – 32,3 тис. м2.

У м. Києві підприємцям надано в оренду та пролонговано договори оренди нежитлових приміщень комунальної власності міста на загальну площу 20,0 тис. м2, у власність передано 16,3 тис. м2 нежитлових приміщень комунальної власності м. Києва.

За обсягами розміщених серед суб’єктів малого бізнесу державних (регіональних) замовлень найкращі показники у м. Київ, АР Крим, Вінницькій, Хмельницькій, Сумській, Волинській та Закарпатській областях.

У м. Київ станом на 01.10.2013 з метою залучення суб’єктів малого підприємництва до виконання робіт/послуг за державні кошти укладено 2 032 договори на загальну суму 3,0 млрд. грн.

В АР Крим у 2013 році з метою залучення суб’єктів малого підприємництва
до виконання робіт/послуг за державні кошти укладено 3 589 договорів на загальну
суму 1 230,1 млн. грн.

У Вінницькій області у 2013 році укладено 1 395 договорів на закупівлю товарів, робіт (послуг) із суб’єктами малого підприємництва, що становить 44,4 % від загальної кількості укладених договорів.

У Хмельницькій області укладено 763 договорів із суб’єктами малого підприємництва, що становить 81,9 % до загальної кількості договорів.

На Сумщині у 2013 році до закупівель товарів, виконання робіт/послуг за рахунок бюджетних коштів залучено 14 342 суб'єктів малого та середнього підприємництва,
що у 2 рази більше, порівняно з 2012 роком (у т.ч. залучено 8 566 суб’єктів мікропідприємництва, 4 518 суб’єктів малого підприємництва, 1 258 суб’єктів середнього підприємництва). Загальна сума закупівель склала 628,6 млн. грн.

На Закарпатті протягом звітного року укладено 822 договори на суму 399,7 млн. грн. До виконання робіт/послуг за державні кошти залучено 1 018 суб’єктів підприємництва.

У регіонах в рамках реалізації регіональних та місцевих програм розвитку малого підприємництва проводилась робота щодо інформаційного забезпечення суб’єктів малого підприємництва. На офіційних веб-сайтах облдержадміністрацій постійно розміщується та оновлюється актуальна інформація з питань підприємництва.

В АР Крим на інформаційно-консультаційному порталі для підприємців у розділі «Підприємництво» web-сайту Міністерства економічного розвитку і торгівлі Автономної Республіки Крим у 2013 році розміщено 157 інформаційних статей.
За звітний період інформаційно-консультаційний портал відвідали більше 46 тис. осіб, частка постійних відвідувачів становить 29 %.

У Львівській області на веб-сторінці «Підприємництво Львівщини» (www.lvivbiz.com) розміщується інформація щодо інвестиційних пропозицій, виробничих площ, об’єктів незавершеного будівництва, вільних земельних ділянок та вільних приміщень комунального майна, які можуть передаватися в оренду або у власність.

У Донецькій області на базі регіонального фонду підтримки підприємництва створені сайти «Інформаційний портал для підприємців - Діловий ресурс» (resurs.rfppdn.org.ua) та «Донецька відкрита бізнес-школа» (school.rfppdn.org.ua), які пропонують нові інноваційні підходи у наданні послуг для підприємців, передбачають можливість пошуку широкого асортименту ділових послуг, консультації та навчання. В рамках цих проектів в online-режимі проведено 11 семінарів та тренінгів, в яких взяли участь біля 200 підприємців, надано 780 консультаційних послуг.

 

З метою поліпшення інформованості суб’єктів підприємництва Харківський регіональний фонд підтримки підприємництва співпрацює з засобами масової інформації, які оперативно висвітлюють заходи щодо виконання регіональної Програми сприяння розвитку малого підприємництва в Харківській області на 2011-2015 роки.

На сайтах облдержадміністрацій розміщується та оновлюється інформація про виставково-ярмаркові заходи, які проводяться в Україні та за її межами.

Суб’єкти малого підприємництва на селі (фермерські та приватні господарства) приймають участь у проведенні на території областей ярмарок-виставок з реалізації сільськогосподарської продукції. У Волинській області у 2013 році проведено 2 700 ярмарків сільськогосподарської продукції.

В АР Крим у 2013 році проведено 6 020 ярмарок і розширених продаж, що на 8,1 % більше, у порівнянні з 2012 роком.

Для оперативного вирішення актуальних питань, що стосуються підприємницької діяльності та з метою забезпечення діалогу між місцевою владою і представниками бізнесу в регіонах функціонують телефонні мережі «гарячих ліній» та консультаційні пункти, інформація про роботу яких оприлюднюється в засобах масової інформації.

В АР Крим створено інформаційно-консультаційний портал (www.business-crimea.gov.ua), в рамках якого для підприємців функціонує інтерактивна «гаряча лінія», за допомогою якої підприємці отримують відповіді в online-режимі.

У Закарпатській області (м. Ужгород) для підприємців працює Асоціація розвитку малого і середнього бізнесу та інновацій «Ужгород-ХХІ вік», на базі якої функціонує «гаряча лінія», що забезпечує надання підприємцям безкоштовних консультацій стосовно змін в податковому законодавстві.

Держпідприємництвом України запроваджено різні форми обміну інформацією з бізнесом за допомогою мережі Інтернет. На офіційній інтернет-сторінці Служби розміщуються оперативні анонси заходів, новини, проводиться опитування щодо якості надання адміністративних послуг, запроваджено систему електронного спілкування. Протягом 2013 року Держпідприємництвом України надано близько 170 відповідей на електронні звернення юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

На офіційному сайті Держпідприємництва України серед іншого створені популярні серед підприємців рубрики, а саме: «Корисна інформація для початківців і підприємців», «Що робити, якщо...», «Розвиток та підтримка підприємництва», «Актуально для підприємця», «Пам'ятка підприємця» (розділ «державний нагляд (контроль»), «Актуальні теми для обговорення» та «Питання - відповідь». Матеріали для зазначених рубрик формувалися, у тому числі за результатами аналізу звернень, що надходять до Служби від суб'єктів господарювання та громадян.

У Держпідприємництві України працює «Телефон довіри» для суб'єктів підприємницької діяльності та громадян, щодо яких посадовими особами органів державної влади допущено порушення законних прав та інтересів. Організовано роботу телефонної «гарячої лінії».

 







Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 428. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Деятельность сестер милосердия общин Красного Креста ярко проявилась в период Тритоны – интервалы, в которых содержится три тона. К тритонам относятся увеличенная кварта (ув.4) и уменьшенная квинта (ум.5). Их можно построить на ступенях натурального и гармонического мажора и минора.  ...

Понятие о синдроме нарушения бронхиальной проходимости и его клинические проявления Синдром нарушения бронхиальной проходимости (бронхообструктивный синдром) – это патологическое состояние...

Опухоли яичников в детском и подростковом возрасте Опухоли яичников занимают первое место в структуре опухолей половой системы у девочек и встречаются в возрасте 10 – 16 лет и в период полового созревания...

Тема: Составление цепи питания Цель: расширить знания о биотических факторах среды. Оборудование:гербарные растения...

В эволюции растений и животных. Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений Цель: выявить ароморфозы и идиоадаптации у растений. Оборудование: гербарные растения, чучела хордовых (рыб, земноводных, птиц, пресмыкающихся, млекопитающих), коллекции насекомых, влажные препараты паразитических червей, мох, хвощ, папоротник...

Типовые примеры и методы их решения. Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно Пример 2.5.1. На вклад начисляются сложные проценты: а) ежегодно; б) ежеквартально; в) ежемесячно. Какова должна быть годовая номинальная процентная ставка...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия