Введение. Варіант 2. Вчитель об’єднує учнів у чотири групи за символами України (калина, вишиванка, тризуб, верба)
Варіант 2. Вчитель об’єднує учнів у чотири групи за символами України (калина, вишиванка, тризуб, верба). Кожній групі пропонується завдання: визначити дію-вчинок, що є виявом відданості України, які вони планують зробити групою протягом місяця. Групи виконують завдання. Після завершення роботи представник групи підходить до умовного зображення України, ліпить на нього стікер з написом, озвучуючи «кроки відданості». 5. Вправа на завершення «Від серця до серця» (5 хв) Мета: позитивне завершення уроку, наснаження на вияв уваги, доброти, чуйності до однокласників. Хід проведення: Учням пропонується стати у велике коло і побажати щось приємне своєму сусідові, який стоїть ліворуч. Вербальний посил супроводжується покладанням лівої руки на плече сусіда, а правої – на власне серце. Таким чином утворюється «сердечно центроване коло». Усі учні беруться за руки і промовляють «Україна в нас єдина – у відданості наша сила».
СЦЕНАРІЙ ПРОВЕДЕННЯ ПЕРШОГО УРОКУ З ЕЛЕМЕНТАМИ ТРЕНІНГУ «ДІАЛОГИ З ТИТАНАМИ ДУХУ» для учнів випускних класів
Автор-упорядник: Кириченко В.І., канд. пед. наук, завідувач лабораторії превентивного виховання Інституту проблем виховання НАПН України
Мета: поглибити знання учнів про патріотизм; привернути увагу учнів до сталості традиції боротьби за незалежність і патріотичності українського народу, сприяти зацікавленості і бажанню виявляти патріотичні якості в повсякденному житті; виховувати почуття національної гордості, любові до України. Обладнання та оформлення: державні клейноди України, національно-культурні символи і обереги; тематичні ілюстрації; пісні про Україну, комп’ютер; М/М проектор; фліпчарт або дошка.
Хід уроку
1. Привітання/ вступне слово вчителя (3 хв). Радо вітаючи Вас, мої любі, у світлому й затишному нашому класному приміщенні, я все ж відчуваю і легкий смуток. Цей навчальний рік останній у вашому шкільному житті, ви ступили на фінішну доріжку й маєте наразі переоцінити власні пріоритети, спрямувавши усі зусилля на закладення міцного підмурку подальшого дорослого життя. Яким воно буде у відблиску тривожних зірниць нашого сьогодення? Кожне покоління людей проходить через свою череду проблем і випробувань, формулює свої відповіді на одвічні питання віднайдення свого коріння, ідентифікації себе з певним народом: «Звідкіль я? Хто я в рідній стороні?»; тривожного зазирання у власне майбутнє: «Ким виросту? Чи буду з Богом в серці?». Революція гідності й подальші суспільно-політичні події 2014-2015 рр. додали до цього переліку не менш важливі питання патріотичного пориву, які кожна поважаюча себе людина наразі визначає як доленосні: «Що я можу зробити для миру й процвітання своєї держави? Чим Україні я освітлю дні?» Пропоную і нам з вами замислитися сьогодні над деякими з них, а саме осмислити необхідність і сутність патріотизму та визначитися із власними бажаннями і ресурсними можливостями долучитися до патріотичного руху. 2. Інформаційне повідомлення «Патріотизм як цінність і основа консолідації нації» (7 хв) Мета: сприяти осмисленню й розумінню учнями понять «патріотизм» і «людина-патріот», розвитку критичного й асоціативного мислення. Хід проведення: Учитель презентує мультимедійну презентацію на тему патріотизму. До уваги вчителя! Особливий акцент слід зробити на тлумаченні основних понять, використовуючи прийоми емоційного забарвлення (патріотичні пісні відомих молодіжних виконавців: ТІК «Люби ти Україну» (адреса посилання: http://muzmania.org.ua/usersong-lyubi_ti_ukrainu-3976.htm); Скрябін «Не стидайся, то твоя земля» (адреса посилання: http://mp3.cc/m/6563-Skryabin/2038589-Ne_stidajsya_-_to_tvoya_zemlya_to_Ukra_na/); Тартак «Висота / Ніхто, крім нас» (адреса посилання: https://myzuka.org/Song/5091525/%D0%A2%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BA-%D0%92%D0%B8%D1%81%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D0%9Di%D1%85%D1%82%D0%BE-%D0%9A%D1%80i%D0%BC-%D0%9D%D0%B0%D1%81); відеоматеріали на патріотичну тематику тощо). З давніх-давен патріотизм є невід’ємною частиною життя кожного народу. Традиційно це слово означало любов до роду і народу, рідної землі, родини. Українські вчені-педагоги, які займаються проблематикою патріотизму й патріотичного виховання пропонують нам таке визначення патріотизму: Патріотизм – це особливе почуття-цінність, яке характеризує ставлення особистості до народу, Батьківщини, держави та до самої себе. Базовими складниками патріотизму є: любов до України, що насамперед виявляється в історико-культурній пам’яті; відданість Батьківщині; спрямованість вчинків людини на її благо; готовність до самопожертви; наявність почуття власної гідності.
3. Робота в групах. Вправа «Порадимося з ВЕЛИКИМИ» (25 хв) Мета: актуалізувати знання щодо ролі видатних діячів української культури у державотворенні й визвольних змаганнях українського народу, сприяти визначенню власної патріотичної позиції. Матеріали: цитати відомих культурних діячів, поетів і письменників, педагогів і діячів науки. Хід проведення: Учитель об’єднує учнів у три підгрупи за ознакою традиційних символів, що називаються навскидку самими старшокласниками (наприклад: «козак», «верба», «рушник»). Далі групам пропонуються цитати моральних авторитетів української нації щодо проблеми патріотизму, української державності, долі нації тощо. Наприклад: · «Тепер, як ніколи, ми мусимо змагатися за спільноту в нації і за братерство в народі. Але, йдучи за тими гаслами, ми повинні дбати, щоб вони були не лише «міддю бряцаючою», а найглибшою правдою, для якої варто жити і вмирати» (Олена Теліга). · «Вся історія України — це боротьба двох сил: конструктивної, що скупчує українську потугу, щоб звернути її назовні, і руїнної, що розпорошує її у взаємному самопожиранні та несе розбиття і розклад» (Олег Ольжич). · «Я знаю вас, нащадки запорожців! Я вірю вам і кланяюсь чолом. Дивлюсь на вас – і вірою займаюсь, І б’ю своїм поламаним крилом» (Олександр Олесь). Думка, висловлена в цитаті, має бути прокоментована учасниками групи, які обов’язково пояснюють своє бачення авторського твердження, аргументують власну позицію. На підготовку відводиться 10 хв, наробки групи презентуються перед класом. Представники інших груп і вчитель можуть задавати питання на уточнення або виступати з доповненнями. До уваги вчителя! Успіх вправи багато в чому залежить від того, наскільки вдало педагог проведе вступну мотиваційну частину і спрямує керовану дискусію. Важливо домогтися від учасників емоційного занурення в ситуацію і підтримувати цей стан упродовж всієї вправи. По її завершенню обов’язково має проводитися коротке емоційне розвантаження (наприклад: учитель пропонує учням подякувати один одному за співпрацю, по черзі сказавши щось приємне сусідам ліворуч і праворуч у колі або можна запропонувати передати посмішку по колу тощо). 4. Завершення роботи. Вправа «Піраміда позитивних вражень» (10 хв) Мета: закріпити позитивну емоційну атмосферу за результатами проведеного уроку. Хід проведення Заключне слово учителя: ось і добігає кінця наш перший урок в цьому навчальному році. На підсумок пропоную кожному з вас вийти до центру кола з простягнутою долонею вниз рукою і сказати про те, яке здобуте сьогодні під час уроку позитивне відчуття він закладає до основи піраміди. (Долоні учнів поступово накладаються одна на одну – утворюється «піраміда позитивних вражень»). Дякую всім за злагоджену роботу, результати якої ще раз довели, що єдність, спільна праця – то потужна сила. Отже, пам’ятаймо про це повсякденно, робімо для нашої єдності кожен по силам своїм – і віримо у наше мирне, щасливе майбутнє. А на завершення дозвольте подарувати вам оптимістичну пісню відомого гурту «Гайдамаки» про перемагаючу силу нашої єдності. Лунає пісня «Укроп» (електронне посилання: http://mp3-mus.com/music/%C3%E0%E9%E4%E0%EC%E0%EA%E8+%D3%CA%D0%CE%CF).
Кириченко В.І., канд. пед. наук, завідувач лабораторії превентивного виховання Інституту проблем виховання НАПН України ЦИТАТИ І ВИСЛОВЛЮВАННЯ Кожному мила своя сторона. Г. Сковорода Свою Україну любіть. Любіть її... Во врем'я люте. В останню тяжкую минуту за неї Господа моліть. Т. Шевченко І оживе добра слава, слава України. Т. Шевченко Обніміться ж брати мої, молю вас, благаю!» Т. Шевченко Нема на світі України, немає другого Дніпра Т. Шевченко А в серці тільки ти, єдиний мій, коханий рідний краю! Л. Українка О краю мій, найкращий між краями, Зруйнований та знищений катами. П. Грабовський Хто кохає край свій рідний для високої ідеї, Я ж кохаю не для неї… М. Вороний Ще не вмерла України і слава, і воля... П. Чубинський Народе мій, як добре те, що ти у мене є на світі. М. Вінграновський За Вкраїну мою чи то вдень, чи вночі моє серце сповнялось клопотом. В. Самійленко Вітчизна – це не хтось і десь, Я — теж Вітчизна. І. Світличний Вітчизна – ось і альфа, і омега! Д. Павличко Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води – моя Україна. В. Сосюра Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її вічно живу і нову і мову її солов'їну. В. Сосюра Забудеш рідний край – твоє всохне коріння. П. Тичина Я єсть народ, якого Правди сила ніким звойована ще не була. П. Тичина Я знаю вас, нащадки запорожців, Я вірю вам і низько б'ю чолом. Дивлюсь на вас і вірою займаюсь, І б'ю поламаним крилом. О. Олесь Бринить-співає наша мова, Чарує, тішить і п'янить. О. Олесь Я знаю вас, нащадки запорожців! Я вірю вам і кланяюсь чолом. Дивлюсь на вас – і вірою займаюсь, І б’ю своїм поламаним крилом О. Олесь Вся історія України – це боротьба двох сил: конструктивної, що скупчує українську потугу, щоб звернути її назовні, і руїнної, що розпорошує її у взаємному самопожиранні та несе розбиття і розклад О. Ольжич Все на світі можна вибирати сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину. В. Симоненко Найголовніше, найяскравіше, що на все життя западає в серце патріота і що втілює в собі Батьківщину, - це люди В. Сухомлинський Тепер, як ніколи, ми мусимо змагатися за спільноту в нації і за братерство в народі. Але, йдучи за тими гаслами, ми повинні дбати, щоб вони були не лише «міддю бряцаючою», а найглибшою правдою, для якої варто жити і вмирати О. Теліга В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім – Батьківщина. Л. Костенко Шматок землі, ти звешся Україною. Ти був до нас. Ти будеш після нас. Л. Костенко І жах, і кров, і смерть, і відчай, І клекіт хижої орди, Маленький сірий чоловічок Накоїв чорної біди. Це звір огидної породи, Лох-Несс холодної Неви. Куди ж ви дивитесь, народи?! Сьогодні ми, а завтра – ви. Л. Костенко
І дим батьківщини солодкий. Овідій Тобі, Україно моя, і перший мій подих, і подих останній тобі. В. Еллан Всі уявлення про любов до чого-небудь поєднані в одному слові «вітчизна». Цицерон Той, хто не любить своєї країни, нічого любити не може. Д. Байрон Орієнтовна тема Першого уроку:
· «В єдності наша сила» · «Діалоги з титанами духу» · «З відданістю Україні в серці» · «Історична подорож у часі. Славетні імена України» · «Люби свою сім’ю та школу. Свою Батьківщину шануй» · «Можна все на світі вибирати сину, вибрати не можна тільки Батьківщину» · «Наша країна – єдина Україна» · «Нині – вільна й незалежна Україна-ненька. Її ревно захищають нові козаченьки» · «Ніхто, крім нас!» · «Одна єдина на цілім світі…» · «Рідний край, де ми живемо, Україною зовемо» · «Славимо Україну» · «Ти у мене єдина, Україно!» · «Україна у моєму серці» · «Україна: із минулого в майбутнє» · «Україна-мати – вмій її захищати» · «Хай в серці кожної дитини живе любов до України» · «Чи знаєш ти свій край» · «Шануймо свою національну гідність – і шановані будемо іншими» · «Шануймося, браття-українці, бо ми того варті» · «Ще не вмерла України і слава, і воля» · «Що таке національна самоідентичність» · «Щоб мати Україну – треба бути українцями» · «Як тебе не любити, рідна моя Україно»
[1] Запропоновані Додатки до уроку можуть бути творчо використані вчителями 1-4 класів відповідно до рівня підготовленості дітей, вікових особливостей учнів. [2] https://www.youtube.com/watch?v=IeB1YYGedzQ [3] Концептуальні засади українського патріотичного виховання дітей та учнівської молоді / І. Д. Бех, К. І. Чорна. – К., 2015. – 28 с. [4] З використанням рефлексивно-експліцитного методу (за І. Д. Бехом). [5] В. Сосюра Содержание Введение_ 3 1 Описание Промо «Золотая Осень»_ 5 2 Доход Агента_ 6 Таблица № 1. Расчет дохода одного партнера. 7 Описание расчетов за сентябрь: 8 Описание расчетов за октябрь_ 9 Описание расчетов за ноябрь_ 9 Описание расчетов за декабрь_ 10 3 План продаж офиса_ 11 Таблица № 2. План по увеличению команды_ 11 Таблица № 3. План продаж офиса_ 12 Описание расчета по плану продаж. 12 4 Доходы и расходы держателя офиса. 17 Доходы держателя офиса Сентябрь 2015 года_ 18 Расходы держателя офиса Сентябрь 2015 года_ 22 Доходы держателя офиса Октябрь 2015 года_ 26 Расходы держателя офиса Октябрь 2015 года_ 30 Доходы держателя офиса Ноябрь 2015 года_ 31 Расходы держателя офиса Ноябрь 2015 года_ 35 Доходы держателя офиса Декабрь 2015 года_ 36 Расходы держателя офиса Декабрь 2015 года_ 39 Введение В данном бизнес плане представ лены доходы и расходы офиса, рассчитанные исходя из следующих предположений: 1. держатель офиса выполняет промо «Золотая осень», 2. как минимум 2 партнера в офисе выполняют данное промо за сентябрь. При этом сразу хотим сказать – чтобы два партнера смогли это сделать, заявившихся на выполнение промо должно быть в 2-3 раза больше. 3. в последующие месяцы твоя команда увеличивается на 2 человека, способных заключать по 10 договоров по типу 2. Это значит, что работать с командой нужно постоянно – регистрировать новых партнеров, передавать им свой опыт в продажах, быть наставником и поддержкой для своей команды. Исполнение данного бизнес-плана, с одной стороны, позволит тебе, как держателю офиса, заработать сразу и много. Рис. 1. Доходы держателя офиса.
С другой стороны, наличие доходов на достойном уровне, позволяет тебе оплачивать рекламу, не рассчитывая на ранее анонсированную федеральную рекламу от Eskalat. В данном документе ты найдешь: 1. Детальное описание промо «Золотая Осень» - на странице 5 настоящего бизнес плана 2. Детальный разбор дохода агента, который выполняет условия промо «Золотая Осень» - на странице 6 настоящего документа. 3. План продаж твоего успешного офиса – на странице 11 настоящего документа 4. Доходы и расходы держателя офиса, за каждый месяц с сентября по декабрь – на странице 19 настоящего документа. В этом разделе ты найдешь детальное описание каждого источника доходов и расходов.
1 Описание Промо «Золотая Осень» С 1 сентября в течении 2-х месяцев у тебя будет возможность заработать быстро и много. Ты получаешь мгновенные выплаты по Типу 2[1] и возможность получения премии от компании в размере 50 % от заработанных денег, со второй оплаты клиента. Условия: В промо участвуют все партнеры компании Win Level. Стажеры в данном промо не участвуют. Выплаты по Типу 2 партнеру производятся мгновенно, как только клиент совершил оплату. Необходимо зарегистрировать 10 и более новых клиентов по продукту финансовая защита за календарный месяц, а именно сентябрь и октябрь. Премия выплачивается при условии того, что у тебя было зарегистрировано и оплачено 10 и более новых клиентов по Финансовой Защите в сентябре и данные клиенты совершили 2-ю оплату в октябре. В октябре промо продолжается, а это значит, что ты регистрируешь 10 и более новых клиентов про продукту финансовая защита. Эти клиенты производят 2-ю оплату в ноябре и ты как агент получаешь премию от компании в размере 50% от дохода октября по новым клиентам.
|