Студопедия Главная Случайная страница Задать вопрос

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Що таке схема
В Оксфордському словнику англійської мови слово схема визначається як «синопсис, начерк, діаграма, пропонований пристрій». Ми будемо виходити із цього визначення при вивченні схем баз даних.

Схема бази даних – це, власне кажучи, синопсис або начерк її структури. Іноді схема буває представлена у формі блок-схеми. Схема бази даних подібна до кістяка, оскільки ніяк не пов’язана з тим, яка саме інформація може бути записана в самій базі даних. Що ж, у такому випадку, вона собою представляє? Схема бази даних містить, головним чином, дані про наступні об’єкти:

P таблиці;

P запити;

P збережені процедури.

Крім цього, схема може мати дані про те, кому дозволений доступ у базу даних -тобто, дані про користувачів і групи користувачів, їхні ролі, дозволи, імена і паролі. Важливо, однак, мати на увазі, що в схемі не зберігаються дані. Схема – це, головним чином, правила організації даних і маніпуляції ними. Важливо також відзначити, що об’єкти Access – наприклад, форми або звіти, – не є частиною схеми бази даних. Вони належать інтерфейсу користувача (зовнішньому інтерфейсу) й не мають ніякого відношення до структури бази даних.

Тут самий час уточнити поняття запитів, подань і збережених процедур.

P Термін «запит» стосується звичайного SQL-оператора, застосовуваному для звертання до бази даних.

P Подання (в Access іменовані запитами), можна визначити як віртуальні таблиці, вміст яких визначається запитами.

P Збережена процедура – об’єкт, що складається з деякого числа SQL-операторів і застосовуваний для керування доступом і маніпулювання даними (в Access не підтримується).

Інформація про подання й збережені процедури записана в схемі в текстовому форматі, оскільки вони являють собою, власне кажучи, SQL-код.

Що стосується таблиць (без яких база даних позбавлена всякого змісту), то інформація, що зберігається про ці об‘єкти, досить різноманітна й включає:

P імена полів або стовпців;

P тип даних кожного поля або стовпця – наприклад, чисельний, текстовий, дата;

P обмеження:

P відношення й інформація, необхідна для збереження цілісності даних посилань;

P первинні ключі;

P значення за замовчуванням для кожного поля або стовпця, дані про те, чи дозволені значення NULL і порожні рядки й т.д.;

P індекси.

Все це разом становить опис основної структури бази даних.

2.2 У чому важливість схеми

Схема важлива з кількох причин. По-перше, вона дає якісь уявлення про те, як працює база даних. Уявимо собі, на самому примітивному рівні, базу даних з таблицею, у якій записані дані про товари, продані продуктовим магазином. Тепер припустимо, що нам знадобилося довідатися, скільки коштує коробка кукурудзяних пластівців. Нам доведеться дуже постаратися, щоб досягти успіху в цьому, якщо не знати, що ім’я цієї таблиці – Товари і що в ній є поля (стовпці) з іменами, приміром, [Найменування товару] і [Ціна одиниці товару]. Якщо трохи ускладнити завдання, нам буде потрібно знати запаси кукурудзяних пластівців на складі. І тут знову не обійтися без знання того, що існує таблиця з ім’ям [Рух товарів], у якій є поле [Код товару], зв’язане відношенням з первинним ключем таблиці „Товари”. Лише озброєні цією інформацією, ми зможемо здійснювати якісь осмислені дії.

Отже, ми освіжили в пам’яті зміст і призначення схеми бази даних, і тепер можемо впритул зайнятися схемою бази даних Борей.Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 405. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2017 год . (0.005 сек.) русская версия | украинская версия