Фигурнов В.Э. IBM PC для пользователя. – М., Финансы и статистика, 1998.
Фигурнов В.Э. IBM PC для пользователя. – М., Финансы и статистика, 1998. СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ: 1. Організаційний момент. Привітання. Повідомлення теми, мети та основних завдань заняття.
2. Мотивація та актуалізація опорних знань та вмінь. Стандартними програмами ОС Windows називають такі програми, які встановлюються на комп’ютер разом з самою ОС. Доступ до них можливий через Головне меню, розділ Програми, де зі списку вибирається потрібна стандартна програма. або Головне меню, розділ Найти программы и файлы, де необхідно ввести ім’я виконуваного файлу потрібної програми Мета існування таких програм у складі ОС – надати користувачу мінімальний набір інструментів, необхідних для вирішення повсякденних задач.
3. Інструктаж з техніки безпеки під час виконання практичної роботи
4. Формування практичних вмінь і навичок студентів Увага. Необхідно уважно прочитати кожний пункт завдання, виконати його, а потім задокументувати виконання, підтверджуючи факт виконання відповідними скріншотами (графічними копіями екрану – створюється натисканням клавіші PrtScr або графічними копіями активного вікна – створюється натисканням комбінації клавіш Alt+PrtScr). Необхідно скористатися стандартною програмою WordPad. У папці групи для цього необхідно створити файл з назвою Звіт. 1. На диску D у папці групи: створити папку з назвою Практична робота 1. 2. Користуючись командою Найти программы и файлы головного меню Пуск по черзі знайти серед системних файлів диска С: такі, що мають назви notepad, WordPad, paint, calc та створити у папці Практична робота 1 для них ярлики (Перетягнути правою кнопкою миші та вибрати Создать ярлык). У зошиті пояснити призначення ярликів. 3. Скориставшись програмою notepad у папці Практична робота 1 створити текстовий документ з назвою Автобіографія.txt та записати до нього власні автобіографічні відомості(прізвище, ім’я, по-батькові, дата народження, група, спеціальність). У зошиті записати можливі способи запуску програми Блокнот. 1. Скориставшись програмою paint створити малюнокз власним підписом на аркуші 500 х 300 пкс. З берегти малюноку папці Практична робота 1 з різними розширеннями Підпис.bmp та Мій підпис.jpg. З ображення зробити з інвертованими кольорами. Для цього виділити підпис, визвати контекстне меню та вибрати Обратить цвета. З берегти малюноку папці Практична робота 1 з різними розширеннями Підпис інвертований.bmp та Мій підпис інвертований.jpg,. У зошиті записати основні можливості графічного редактора paint, записати розміри отриманих файлів та пояснити, що таке інвертація кольорів. 2. Скориставшись програмою WordPad у папці Практична робота 1 створити документ з назвою Комбінований документ. rtf. Додати на початку документа назву Аавтобіогрфія та розмістити по центру. Скопіювати до нього спочатку текст автобіографії із документа Автобіографія.txt, розмітити по ширині, а потім зображення підпису із документа Підпис.bmp, розмітити по правому краю. За допомогою інструментів вставки вставити в кінець документа поточну дату та час, розмітити по лівому краю. Поміняти шрифт тексту на Georgia. Зробити розмір символів 14 пт. Змінити колір символів у тексті з чорного на синій. 3. Записати в зошиті шлях до файлу Комбінований документ. rtf
¤ квадратний корінь з числа 3 ¤ 15 відсотків від числа 20 ¤ сінус кута величиною 1 радіан ¤ косинус кута величиною 60 градусів. 5. Зробити для всіх об’єктів, які знаходяться у папці Практична робота 1 архіви: архів1.rar архів2.zip архів3.exe Виділити всі файли, визвати контекстне меню(права кнопка миші) обрати команду Add to archive (Добавить).
6. Записати в зошит інформацію про архіви: загальний об’єм всіх файлів, об’єм архіву, кількість файлів, ступінь стиснення. Виділити файл-архів, вибрати команду контекстного меню Свойства, вкладка Аrchive
5. Поточний контроль виконання практичної роботи
6. Підсумки заняття. Які програми є стандартними програмами ОС сімейства Windows? Яке їх призначення та основні можливості? Як запустити програми на виконання? Чим відрізняються текстові редактори Блокнот та Word Pad? Який інтерфейс мають програми Калькулятор, Paint, Блокнот та WordPad?
7. Домашнє завдання. Повторити у підручнику Главу
|