Список використаних джерел. Додатки(за необхідності)
Додатки (за необхідності)
ВИМОГИ ДО ПІДГОТОВКИ НАУКОВИХ СТАТЕЙ 1. При підготовці наукових статей необхідно враховувати відповідні вимоги Вищої атестаційної комісії України. Згідно з вимогами ВАК України оригінальна стаття у фаховому виданні має складатися з таких розділів [2]: – постановка проблеми; – актуальність дослідження; – зв'язок авторського доробку із важливими науковими та практичними завданнями; – аналіз останніх досліджень і публікацій; – виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячується означена стаття; – новизна; – методологічне або загальнонаукове значення; – викладення основного матеріалу; – головні висновки; – перспективи використання результатів дослідження. 2. Вимоги до наукових статей, що подаються до публікації у “ Науковому віснику Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ” Рукопис публікації має бути набраний у текстовому редакторі MicrosoftWord та роздрукований у 2-х прим, на одному боці білого стандартного аркуша формату А4 та відповідати таким вимогам: поля – 2 см, шрифт – TimesNewRoman, розмір (кегль) – 14, міжрядковий інтервал – 1,5; сторінки не нумеруються; перед назвою статті, справа в окремих рядках – ініціали та прізвище автора, науковий ступінь та вчене звання, місце роботи; далі посередині – назва статті великими літерами, після назви – текст публікації, після тексту – перелік використаних джерел в алфавітному порядку з дотриманням чинних вимог щодо бібліографічного оформлення. У самому тексті також зазначаються посилання на використані джерела (у квадратних дужках – номер посилання за списком, що в кінці тексту, та номери сторінок). В кінці рукопису – підпис автора і дата. Обсяг рукопису – 5-8 сторінок. Фотознімки подавати в оригіналі або на магнітних носіях у форматі jpeg, скановані або відзняті цифровою камерою. До рукопису додаються: - 2 рецензії – зовнішня та внутрішня, завірені печатками відповідних установ (для авторів, які мають наукові ступені або вчені звання, наявність рецензій не обов'язкова); - витяг з рішення засідання кафедри (відділу, лабораторії) про рекомендацію статті для опублікування; - довідка про автора: прізвище, ім'я, по батькові (повністю), посада, місце роботи, науковий ступінь та вчене звання, службова адреса, контактні телефони; - електронний носій рукопису – дискета 3,5'. Матеріали, що не відповідають зазначеним вимогам, не приймаються. Рукописи та магнітні носії не повертаються. Редакція залишає за собою право без погодження з автором вносити до тексту рукопису зміни, доповнення, а також перейменовувати його. За достовірність викладених у публікаціях фактів та результатів власних досліджень відповідальність несуть їхні автори. При цитуванні матеріалів збірника посилання на збірник обов'язкове. Відтворення та передрук матеріалів можливі тільки за погодженням з редколегією. На приймаються для опублікування статті, які вже опубліковані або подані для опублікування в інших виданнях.
ВИМОГИ ДО ПІДГОТОВКИ ДОПОВІДЕЙ 1. Доповідь — це письмовий виклад розгорнутої усної форми виступу, що відповідає тексту тез. Доповіді не публікуються, а повідомляються учасникам наукового зібрання з метою залучення до дискусій і обговорення викладеного матеріалу. Структурними компонентами побудови доповіді є: – вступ, у якому визначено актуальність запропонованої проблеми; – основна частина, в якій стисло розкривається провідна ідея, її теоретичне та практичне обґрунтування та авторське бачення проблеми; – висновки та рекомендації щодо подальшого вирішення проблеми. Доповідь готується у письмовій формі обсягом 6-8 сторінок і розрахована на 15-20 хвилин виступу. Коротша за змістом доповідь називається повідомленням і розрахована на 5-7 хвилин виступу. 2. Тези доповіді (scientific conference abstracts) – стислий виклад основних думок, публікація яких передбачає ознайомлення учасників загалу (учасників навчального заняття, та інших наукових форумів з результатами проведеного дослідження. Їх зміст у більш повному обсязі повідомляється автором — доповідачем в усній формі. Тези складаються з послідовного викладу окремих тверджень, що не підкріплюються фактичним матеріалом та висвітленням перебігу дослідження. Їх обсяг не перевищує 3-х сторінок, що зумовлює вимоги до написання, зокрема чіткість формулювань, принципових позицій автора, які він планує обґрунтувати у публічному виступі з доповіддю або повідомленням. Тези доповідей за рішенням кафедри можуть бути опубліковані у збірниках наукових праць студентів та курсантів ДДУВС. 3. Вимоги до тез доповідей. Тези доповідей, що повинні містити графічних об’єктів, обсягом не більше трьох сторінок формату А4 повинні бути надруковані у текстовому редакторі Microsoft Word. Шрифт Times New Roman, кегель – 14, міжрядковий інтервал – 1.5, поля з усіх боків – 20 мм. Нумерацію здійснювати по правому краю. Назву доповіді друкувати великими жирними літерами симетрично до тексту. Праворуч, через два інтервали під назвою доповіді – прізвище та ініціали автора. Нижче, через один інтервал – назву факультету, курс, дані наукового керівника. Рукопис тез доповіді повинен бути ретельно відредагований. Загальні критерії конкурсного відбору тез доповідей для подальшої публікації у виданнях ДДУВС 1. Чітко сформульована і обґрунтована проблема дослідження. 2. Проблема розглянута всебічно з урахуванням переваг, недоліків і протиріч. 3. Виявлені і розкриті позитивні зрушення, досягнення вітчизняної практики за досліджуваною проблематикою. 4. Особиста позиція автора та його пропозиції підтверджені вагомими аргументами і випливають із проведеного ним аналізу. 5. Рекомендації щодо будь-яких вдосконалень мають бути аргументовані, а також розкриті механізми їх втілення. 6. Посилання на “світовий досвід” має бути конкретним, із зазначенням країни або групи країн і періоду часу застосування відповідного досвіду, а також виявлена реальна можливість його застосування в Україні.
Зразок оформлення тез доповідей Інститут депутатського запиту та депутатського звернення Іванов Іван Іванович факультет кримінальної міліції курсант 101 навчальної групи науковий керівник старший викладач кафедри конституційного та міжнародного права Петров І.І. ТЕКСТ ДОПОВІДІ ЛІТЕРАТУРА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО КОНСПЕКТУВАННЯ
|