Електропостачання підприємства
«МЕНЕДЖМЕНТ ЗЕД» ГР. 21 А,Б,В,Г,Е
Рішення щодо комуникаційного забезпечення технологічного обладнання електричним струмом виробничих цехах закладу оформлюються у вигляді графічної частини, яка включає план приміщень. На план наносять силові шафи, вимикачі і електричне устаткування, на якому вказують просторові координати точок під'єднання обладнання до інженерних мереж та характеристику комунікаций, що мають бути підведені до цих точок. Електричний струм (позначення на схемах “Е”), який характеризується: - фазністю – 1 фаза, 3 фази (позначення на схемах відповідно “1ф”, “3ф”); - напругою: - 3 – фази – 380 В (Україна та країни СНД) та 400 В (Європа) (позначення на схемах відповідно “380 В”, “400 В”), - 1 – фаза – відповідно 220 В та 230 В (позначення на схемах відповідно “220 В”, “230 В”); - електропотужністю устаткування – кВт; - висотою підведення.
Підведення струму: - безпосередньо до обладнання у задану точку в підлози, при чому висота виводу (позначення на схемах “h”). Розміщення точки підведення у плани устаткування та по висоті визначається згідно з паспортними даними. Приклад розміщення точкі підведення струму до обладнання наведено у додатку А.1. Для обладнання закладів ресторанного господарства на рисунку треба додати такі види електроарматури: - штепсельна розетка для напруги 220 В – позначення на схемах “Ш” встановлюється на висоті (h) – 300 мм, (для стаціонарного устаткування – холодильни шафи, скрині тощо) – 1100 та 1300 мм (для настільного та пересувного устаткування залежно від висоти виробничих столів); - штепсельна розетка (позначення на схемах “ШР”) – для напруги 380 В та електропотужностиі устаткування понад 2,5 кВт – висоті (h) 300, 1100, 1300 мм (як у попередньому випадку); - автоматичний вимикач (позначення на схемах “АВ”) – як правило для посудомийних машин виробництва країн СНД – на висоти (h) – 1300,1500, - щит управління (позначення на схемах “ЩУ”) для електрокотлів виробництва країн СНД, холодильних апаратив малої та середньої холодопродуктивности – на висоті (h) – лише 800, 1100; - станція управління (позначення на схемах “СУ”) – для комплексів устаткування та конвеєрних систем – на висоті (h) – 500, 800, 1100. - Умовні позначення на кресленнях повинні відповідати вимогам системи проектної документації СПДСИУС 1/03, Додаток А.2. - Приклад позначення на плане приміщення арматури та обладнання:
В куту кожного приміщення в середені кола наводят величину норми рівномірної освітленості, наприклад, (лк, не пишеться). Усередині кожного приміщення повинен бути зазначений його номер по експлікації, відповідний технологічним кресленням, і компоновочна площа. Наприклад (м2, не пишуться). Механічне і холодильне устаткування, на плані приміщень, позначають синім кольором, теплове устаткування - зеленим, електроарматура – червоним. Приклад комуникаційного забезпечення технологічного обладнання електричним струмом приміщень закладу наведено у додатку А.3
|