ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ. Кафедра нарисної геометрії та інженерної графіки
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ» Кафедра нарисної геометрії та інженерної графіки
Методичні вказівки до практичних занять з інженерної графіки для студентів напрямів підготовки «Електротехніка та електротехнології», «Електромеханіка»
Донецьк 2012
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»
Кафедра нарисної геометрії та інженерної графіки
Методичні вказівки до практичних занять з інженерної графіки для студентів напрямів підготовки «Електротехніка та електротехнології», «Електромеханіка»
РОЗГЛЯНУТО на засіданні кафедри нарисної геометрії та інженерної графіки Протокол № 8 від 09.04. 2012 р.
ЗАТВЕРДЖЕНО на засіданні навчально – видавничої ради ДонНТУ Протокол № 3 від 06.06. 2012 р.
Донецьк 2012
ББК Щ 158.4р
Методичні вказівки до практичних занять з інженерної графіки для студентів напрямів підготовки «Електротехніка та електротехнології», «Електромеханіка» / Укл.: М. С. Гармаш, І. М. Корецька –Донецьк: ДонНТУ, 2012. – 84 с.
Методичні вказівки відповідають робочій програмі з інженерної графіки для студентів напрямів підготовки «Електротехніка та електротехнології», «Електромеханіка». Наведені приклади графічних робіт, які виконуються у першому семестрі і методичні рекомендації щодо їх виконання.
Укладачі: М. С. Гармаш, доц., І. М. Корецька, ст. викл.
Рецензент: Д. В. Неснов, доц.
Відповідальний за випуск: І. А. Скідан, проф.
© М. С. Гармаш, І. М. Корецька Зміст
с.
1. Загальні рекомендації 5
2. Рекомендації щодо окремих завдань 6
Перелік рекомендованої літератури 9
Додаток 1 Приклади виконання графічних завдань на практичних заняттях 11 Додаток 2 Варіанти завдань 20
Додаток 3 Українсько - російський словник технічних термінів 81
Додаток 4 Титульний аркуш до альбому індивідуальних графічних завдань 84 Методичні вказівки мають на меті сформулювати єдині вимоги щодо оформлення графічних завдань, що виконуються студентом у першому семестрі на практичних заняттях. У семестровий обсяг завдань входять графічні роботи з нарисної геометрії (2-7), геометричного (1), та проекційного (8-10) креслення. У кінці семестру всі завдання, підписані викладачем, брошуруються в альбом формату A3, з типовим титульним аркушем. Альбом підписує викладач, який веде практичні заняття. Підписаний альбом свідчить про допуск студента до модульного контролю 2 з інженерної графіки. У додатку 1 наведені приклади виконання та оформлення завдань. ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ Усі завдання виконуються на аркушах формату A3 з виконанням рамки креслення. Завдання 1 та 2, 3 та 4 комплектуються по два на одному аркуші. Координати (завдання 2 – 4) подано в міліметрах і їх необхідно наносити в масштабі 1:1. Порядковий номер завдання записується у лівому верхньому кутку аркуша, текст умови задачі - у його верхній частині. Виконуючи завдання, студент на своєму аркуші мусить написати стандартним шрифтом тільки підкреслену частину його умови Варіант, група та прізвище студента з ініціалами записуються у правому нижньому кутку формату. Аналіз положення ребер та граней (завдання 2) розміщується у нижній частині аркуша, таблиці координат (завдання 2, 3, 4) на будь-якому вільному місці. Зображення та написи креслення повинні рівномірно заповнювати усе поле аркуша. При цьому не допускається, щоб будь-які точки побудов виходили за межі рамки креслення, а також одне зображення налягало на інше. Для побудови креслень застосовуються лінії у відповідності з ГОСТ 2.303-68. Креслення слід виконувати так, щоб чітко виділялись зображення заданої фігури на фоні побудов. Усі геометричні побудови, що необхідні для розв'язання задачі, слід виконувати суцільними тонкими лініями. На кресленнях, що містять у собі симетричні зображення (завдання 6-9), рекомендується показувати методику побудови на одній половині таких зображень. Написи на кресленнях виконуються стандартним креслярським шрифтом 7, а розмірні числа - 3,5 чи 5 мм. Номери завдань та послідовність їх виконання передбачаються навчально-методичною картою дисципліни.
|