ПАТЕНТНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Патентні дослідження це комплекс робіт з пошуку, добору й аналізу патентної і науково-технічної інформації, що містять дані про технічні рішення, складання аналітичних оглядів, що відображають патентну ситуацію, стосовно об’єкту на який оформляються права. Так як майже для всіх об’єктів промислової власності є вимога абсолютної світової новизни, то перш за все ніж подавати заявку на них, необхідно з’ясувати, чи не існує вже такий об’єкт. Бо якщо такий об’єкт існує, немає сенсу подавати заявку взагалі. 2.1 Предмет пошуку Оскільки темою патентних досліджень є пристрій, то предметами пошуку є: · пристрій в цілому (загальна компоновка, принципова схема); · принцип (спосіб) роботи пристрою.
2.2 Мета патентних досліджень Наступним етапом буде визначення мети пошуку. Метою патентних досліджень є знаходження аналогів та виявлення найбільш близького до розробленого винаходу (корисної моделі) – прототипу і визначення, що на даний момент такого технічного рішення не існувало.
2.3 Вид патентних досліджень Існують наступні види патентних досліджень: 1. тематичний (предметний) пошук; 2. іменний (фірмовий) пошук; 3. нумераційний – по номеру документа. В нашому проекті ми використовуємо тематичний пошук, оскільки Тематичний пошукє найголовнішою і найпоширенішою пошуковою процедурою. Як пошуковий зразок використовуються ключові слова, відповідні індекси різних систем класифікації, заголовки документів або його елементи, що мають суттєве значення. Метою тематичного пошуку є перевірка матеріалів заявки на винахід на предмет наявності світової новизни, також метою може служити опротестовування виданого документа, патенту. 2.4 Держави пошуку інформації В даній роботі державами пошуку ми обрали Україну та колишній СРСР (Росію). 2.5 Класифікаційний індекс Таблиця 4.5 – Класифікаційний індекс корисної моделі – «Пристрій для вимірювання напруженості електричного поля»
2.6 Ретроспективність (глибина) пошуку Ретроспективність пошуку пристрою для вимірювання напруженості електричного поля становить 20 років.
2.7 Джерела інформації При розробці проекту ми використовували наступні джерела інформації § офіційні патентні бюлетені; § офіційні патентні покажчики; § описи до виданих патентів і авторських свідоцтв на винаходи; § описи корисних моделей.
2.8 Огляд виявлених аналогів та їх опис Таблиця 4.8 – Огляд виявлених технічних рішень по тематиці пошуку
2.9 Обґрунтування вибору прототипу Обґрунтування вибору прототипу здійснюється для винаходу, корисної моделі і промислового зразка. Для цього необхідно заповнити таблиці в яких буде наведено суттєві ознаки, що були визначені в пункті «Визначення суттєвих ознак об’єкта інтелектуальної власності». Таблиця– Порівняльний аналіз аналогів і вибір прототипу об’єкту винаходу – пристрій – «Пристрій для вимірювання напруженості електричного поля».
2.10 Порівняльний аналіз розробленого об’єкту інтелектуальної власності і прототипу. Таблиця 4.15 – Порівняльний аналіз корисної моделі – «пристрій для виміру напруженості електричного струму» з прототипом.
|