Творчо-аналітичне завдання№1
Кандидат у депутати під час передвиборчої кампанії був підданий заходам адміністративного стягнення, що накладаються у судовому порядку. Чи діє в даному випадку принцип недоторканості кандидата в депутати? Вирішить казус відповідно діючого законовдавства.
Творчо-аналітичне завдання№2
11 лютого 2006 року громадянин Сидоренко подав до міської територіальної виборчої комісії власну заяву та інші документи, визначені статтею 3 та пунктами 1, 4-8 частини першої статті 38 Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” (далі Закону), для реєстрації кандидатом на посаду міського голови. Розглянувши подані документи, міська територіальна виборча комісія встановила, що вони відповідають вимогам статті 3 та пунктам 1, 4-8 частини першої статті 38 Закону, і прийняла рішення про реєстрацію гр. Сидоренка, що знайшло відображення у відповідній постанові цієї комісії.
Згодом, під час здійснення передвиборної агітації інші кандидати на посаду міського голови гр. Пилипенко і гр. Іванов подали скаргу до міської територіальної виборчої комісії на гр. Сидоренка як “кандидата”. У скарзі вони звинувачували Сидоренка у тому, що він як “кандидат” у своїй автобіографії (“трудова діяльність”) зазначив недостовірну інформацію: “З 2006 р працюю директором філії Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП)”. Така філія МАУП не була зареєстрована як навчальний заклад у встановленому законом порядку, а тому поширення цієї недостовірної інформації гр. Сидоренком як “кандидатом” є грубим порушення п. 2 статті 6 Закону: “Застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця, забороняється”. Відповідно до вище сказаного, кандидати Пилипенко і Іванов вимагають скасування реєстрації гр. Сидоренка кандидатом на посаду міського голови.Розглянувши скаргу, доданих до неї доказів недостовірності інформації вказаної у автобіографії гр. Сидоренка, 03 березня 2006 року міська територіальна виборча комісія, посилаючись на недостовірність (неправильність) відомостей, зазначених у автобіографії гр.Сидоренка, на підставі пункту 2 частини першої статті 47 Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” прийняла рішення про скасування його реєстрації кандидатом на посаду міського голови, постанова №15/1 від 03.03.06 року.Проаналізуйте викладені факти, дайте правову оцінку діям зазначених учасників виборчого процесу. Чи є можливим здійснення захисту та відновлення конституційного права бути обраним гр. Сидоренко? Відповідь обґрунтуйте.