Студопедия — БЛИСКАВКА
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

БЛИСКАВКА






Звичайне знайомство зі статистикою ризику доводить, що небезпека ураження за вірогідністю індивідуального смертельного ризику в різноманітних сферах діяльності порівняно мала. Але для того, щоб знизити навіть десятимільйонну долю ризику під час грози на відкритій місцевості, потрібно прийняти спеціальні заходи. По-перше, не ховатися під високі дерева (особливо під ті, що ростуть відокремлено). Найбільш небезпечні бук, дуб, тополя, смерека, сосна. Рідше блискавка б'є в березу і клен, майже неймовірно, щоб ударила в чагарник.

Знаходитись на відкритій місцевості не можна - краще присісти в суху яму, траншею. Тіло повинно мати по можливості меншу площу стикання з землею. Не треба бігти, а якщо ви їдете в автомобілі - треба зупинитися (але з машини не виходити) і зачинити вікна. До речі, в потяг блискавка попасти не може, бо на останній випадок обере для удару провід електричної тяги, а не вагон.

Звичайно, можна завчасно зрозуміти, що збирається гроза: коли сонце сильно палить, а в повітрі накопичується волога, коли затим починає особливо мінятися небо й навіть відчувається передгрозове світло.

Якщо в цей час ви в човні, треба негайно гребти до берега (на воді ви найвищий предмет). В горах слід уникати гребенів, виступів та інших піднесень. Небезпечно знаходитися поруч з металевими предметами. Не бажано й купатися, краще знаходитися на сухій поверхні, наприклад, в палатці.

Щоб не сумувати в невідомості, ви можете визначити приблизну відстань від вас до блискавки, що тільки вдарила. Підрахуйте, скільки секунд пройшло від блиску до гуркоту. Світло доходить миттєво, звук зі швидкістю 330 м/сек. Так що через кожні 3 секунди — це один кілометр до блискавки.

Стверджують, що існують місця, куди блискавки б'ють з завидною постійністю. Існує навіть щось подібне народного терміна - гніздо блискавок. Законам фізики це явище не суперечить - зменшення електричного опору в таких місцях можливо, якщо в землі заховане водне джерело або поклади металу.

В умовах помешкання не рекомендується знаходитись на даху та біля струмовідводу і заземлення (заземлювач - провідник, що знаходиться в контакті с землею, наприклад, заритий сталевий лист). Якщо у вашого радіо або телеприймача на даху індивідуальна антена, її слід від'єднати від приборів. Не стійте біля відкритого вікна.

Доцільно захиститися групою окремо стоячих неізольованих стержневих блискавковідводів або сталевою проволокою, натягуючи над коником кожної палатки. А гілля високих дерев, що ростуть поблизу, слід підрізати, щоб вони не були поблизу двох метрів від палаток.

Метеорологи стверджують, що на нашій планеті безперервно йдуть грози - по сто блискавок пронизується в землю кожну секунду. Міцність блискавок досягає часом 200 тисяч ампер, а потенційна міцність доброї грози може бути в п'ять раз більше атомної бомби, скинутої американцями на Хіросіму. Температура каналу блискавки може перевищувати температуру на поверхні Сонця.

Після таких відомостей може здатися, що у людини немає ніяких шансів пережити контакт з блискавкою, але медична статистика говорить, що приблизно три чверті людей, які постраждали від атмосферного стуму, залишаються живими і багато тут залежить від швидкої допомоги.

Електричний розряд блискавки при проходженні через організм людини викликає уявні та загальні порушення. В місцях входу і виходу електричного розряду утворюються опіки тканини, які нагадують опіки ПІ-ІV ступеня. Рана має кратероподібну форму з мозольними краями. Іноді на шкірі відмічаються деревовидні розгалужені червоні смуги. При дії електричного розряду може спостерігатися повний відрив кінцівки. Загальні порушення проявляються втратою свідомості, зниженням температури тіла, зупинкою дихання, пригніченістю серцевої діяльності. В момент травми може наступити стан "клінічної смерті", при якій не прослуховується дихання і пульс, зіниці широкі, не реагують на світло. Шкіряні покрови бліді. При легкому уражені спостерігається запаморочення, шум в вухах, слабість, втрата свідомості.

Надаючи першу допомогу необхідно потерпілому негайно зробити штучне дихання, а ігри зупинці серця - непрямий масаж; опікову поверхню закрити пов'язкою і всередину дати анальгетик. Потерпілого необхідно доставити в лікарню, якщо це неможливо - напоїти гарячим чаєм та забезпечити спокій. Під час транспортування може настати зупинка серця і дихання, в зв'язку з чим рятівники повинні бути готові в будь-який момент провести штучне дихання і непрямий масаж серця.

Серед народних оман існує рецепт - закопати постраждалого в землю. Ні в якому разі не робіть цього - краще не буде. Навпаки, при цьому значно погіршується стан постраждалого.

Кулькова блискавка

Вірогідність того, що вам "пощастить" постраждати від кулькової блискавки практично дорівнює нулю. Статистика свідчить, що більшість людей ніколи навіть не бачила і не побачить цю блакитну, зелену, жовту або червону, світлову кулю сантиметрів до двадцяти в діаметрі, яка повільно пливе з потоком повітря. З'являється вона звичайно в грозу або після грози.

Що робити, коли все ж у ваш дім залетіла така блискавка?

Перш за все треба мати на увазі, що траєкторія її польоту практично не передбачена. Куля поводить себе несподівано, як краплина води на розпеченій сковорідці. Однак напевно не варто робити різких рухів і тим більш тікати: можна викликати повітряний потік, по якому енергія полетить цілеспрямовано за вами.

Тримайтесь якнайдалі від електроприладів та електропроводки, не доторкуйтесь до металевих предметів і постарайтесь залишити маловивчене атмосферно-електричне явище наодинці. Не більше ніж через півхвилини блискавка зникне сама по собі - іноді безшумно, іноді із вибухом. Вона може залишити після себе дірку в дверях, а може - лише запах озону.

/ не втрачайте пильності: після таких візитів бували пожежі.








Дата добавления: 2015-09-04; просмотров: 310. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

ТЕОРЕТИЧЕСКАЯ МЕХАНИКА Статика является частью теоретической механики, изучающей условия, при ко­торых тело находится под действием заданной системы сил...

Теория усилителей. Схема Основная масса современных аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств выполняется на специализированных микросхемах...

Логические цифровые микросхемы Более сложные элементы цифровой схемотехники (триггеры, мультиплексоры, декодеры и т.д.) не имеют...

Седалищно-прямокишечная ямка Седалищно-прямокишечная (анальная) ямка, fossa ischiorectalis (ischioanalis) – это парное углубление в области промежности, находящееся по бокам от конечного отдела прямой кишки и седалищных бугров, заполненное жировой клетчаткой, сосудами, нервами и...

Основные структурные физиотерапевтические подразделения Физиотерапевтическое подразделение является одним из структурных подразделений лечебно-профилактического учреждения, которое предназначено для оказания физиотерапевтической помощи...

Почему важны муниципальные выборы? Туристическая фирма оставляет за собой право, в случае причин непреодолимого характера, вносить некоторые изменения в программу тура без уменьшения общего объема и качества услуг, в том числе предоставлять замену отеля на равнозначный...

Философские школы эпохи эллинизма (неоплатонизм, эпикуреизм, стоицизм, скептицизм). Эпоха эллинизма со времени походов Александра Македонского, в результате которых была образована гигантская империя от Индии на востоке до Греции и Македонии на западе...

Демографияда "Демографиялық жарылыс" дегеніміз не? Демография (грекше демос — халық) — халықтың құрылымын...

Субъективные признаки контрабанды огнестрельного оружия или его основных частей   Переходя к рассмотрению субъективной стороны контрабанды, остановимся на теоретическом понятии субъективной стороны состава преступления...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия