Запуск QBASIC
Існує три способи запуска QBASIC: 1. Якщо на вашому комп’ютері запущена оболонка Norton Commander, то запускайте QBASIC наступним чином:
2. Якщо запущена WINDOWS 3.1 або WINDOWS 3.11, тоді:
3. Якщо запущена WINDOWS 95 або WINDOWS 98 тоді:
Після запуску можна натиснути клавішу Enter або Esc. При натисненні клавіші Enter викликається вказівник по QBASIC. При натисненні клавіші Esc очищується центральна частина екрана, і редактор готується до роботи над програмами QBASIC. На екрані з’явиться картинка, подібна до тої, що зображена на рис. 3.1. Тепер комп’ютер готовий до вводу тексту програм з клавіатури або редагування раніше написаних програм QBASIC.
Рис. 3.1: Вид екрана після завантаження QBASIC.
1. Рядок головного меню. Імена означають відповідне меню. 2. Курсор. Він показує, в якому місці буде надрукований наступний символ, що вводиться. Може мати вигляд як блимаючий символ підкреслення (режим вставки – символи, що знову вводяться, роздвигають вже надруковане) або як блимаючий прямокутник (режим заміни – символи, що знову вводяться, затирають вже надруковане). 3. Робоче вікно. Саме в робочому вікні вводиться текст програми. 4. Рядок заголовка. Вміщує ім’я файлу або процедури, що знаходиться в робочому вікні. 5. Курсор маніпулятора “миша”. Показує екранну позицію “миші”. 6. Вказівник збільшення. Розкриває робоче вікно на весь екран. Призначений для роботи тільки з “мишею” та практичного значення не має. 7. Вказівник прокрутки. Показує відносне місце курсору в модулі або процедурі. Якщо текст модуля або процедури достатньо довгий, то вказівник прокрутки можна пересувати “мишею”. Зміст цього пересування такий, який буває, коли відкриваєш товсту книгу “на вдачу” – вказівник прокрутки виконує роль великого пальця. Підведіть курсор “миші” до вказівника прокрутки, натисніть праву кнопку “миші”, та, не відпускаючи її, пересуньте курсор за лінійкою прокрутки вверх або вниз. 8. Лінійки прокрутки. Існують для пересування вказівника прокрутки. 9. Вікно для миттєвого виконання. 10. Рядок контекстних підказок. Показує поточні значення функціональних клавіш. 11. Індикатори натиснення спеціальних клавіш:
12. Індикатори натиснення клавіш-перемикачів: З – з’являється, коли натиснута клавіша CAPSLOCK. N – з’являється, коли натиснута клавіша NUMLOCK. 13. Лічильник рядків та стовпчиків. Показує поточну позицію курсору в активному вікні.
|