Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Техніка безпеки в аварійній ситуації
При виникненні позаштатної ситуації - поява запаху, гару, диму, нагрівання розеток, вилок електроживлення необходимо терміново відключити всі електроспоживаючі і доповісти непосредственному начальникові.

У разі виникнення пожежі в зоні робочого місця необходимо діяти в строгій відповідності з вимогою інструкції по забезпеченню пожежної безпеки

У разі озброєного нападу. У разі масових безладів в приміщеннях банку необхідно:

- натиснути "тривожну" кнопку;

- зібрати грошові цінності, документацію, по можливості материальные цінності і заховати в комору (сейф);

- дзвонити в міліцію по телефону 102;

- прийняти заходи для уникнення фізичної розправи над працівниками банка

Послідовність надання допомоги

Медична допомога залежить від стану потерпілого:

- якщо потерпілий в свідомості, але був в непритомності час знаходився під струмом, його необхідно винести на воздух , звільнити тіло від утрудняючого одягу і забезпечити спокій до прибуття лікаря;

- за відсутності свідомості, але збереженні дихання, необхідно рівно і зручно укласти потерпілого на м'яку підстилку, забезпечити притока свіжого повітря, давати нюхати нашатирний спирт, збризнути особу водою, розтирати і зігрівати тіло;

- якщо пострадавший не подає ознак життя (немає дихання і пульсу), необхідно приступити до штучного дихання і непрямому масажу серця і проводити їх до тих пір, поки не восстановится нормальный ритм дихання або до прибуття швидкої допомоги.

Всі особи, що отримали електротравму, підлягають госпіталізації.

Пожвавлення організму при клінічній смерті:

Ознаки: блідість шкірних покривів, втрата свідомості, пульсу на сонних артеріях, припинення дихання і серцевою діяльності.

Необхідно - негайно приступити до штучного дихання і непрямому масажу серця.

Для проведення штучного дихання пострадавшего слідує покласти на спину, розстебнути утрудняюче дихання одяг, забезпечити прохідність верхніх дихальних шляхів, які в положенні на спині при несвідомому стані завжди закриті запалими язик. Крім того, в порожнині рота може знаходитися чужорідне содержимое \ блювотні маси, протези, що зісковзнули, пісок, мул і необхідно видалити пальцем, обернутою хусткою або бинтом. Після цього що надає допомогу розташовується збоку від голови дав, одну руку підсовує під шию потерпілого а долонею іншої руки натискає на його лоб, максимально закидаючи голову. При цьому корінь язика піднімається і звільняє вхід в гортань, а рот потерпілого відкривається. Що надає допомогу накланяється до обличчя потерпілого, робить глибокий вдих відкритим ротом повністю щільно охоплює губами відкритий рот потерпілого і робить енергійний видих, з деяким зусиллям вдуваючи повітря в його рот; одночасно він закриває ніс потерпілого щокою або пальцями руки, що знаходиться на лобі (заздалегідь поклавши на рот потерпілого серветку або носову хустку).

Повітря вдувають ритмічно 16 - 18 разів на хвилину до відновлення природного дихання.

Перша допомога при кровотечі

Кровотечі бувають артеріальні, венозні, капілярні, змішані.

Артеріальне відрізняється фонтануванням крові яскраво - красного кольору з рани. При цьому виді пошкодження накладається туга пов'язка (палять) вища за місце пошкодження з вказівкою часу наложення пов'язки (не більш 2-го годинника).

При венозній кровотечі рана дезинфецируется і накладываеться ізолююча пов'язка або шина з перев'язувального матеріалу.

Капілярне - при поверхневих ранах, при цьому кров з рани витікає по краплях.

При порізах необхідно змастити рану йодом і накласти стерильну пов'язку. При сильній кровотечі покласти джгут або що тисне пов'язку вище за рану. Палять тримати не більше двох годин. Тимчасова зупинка кровотечі досягається шляхом:

Фіксації кінцівки в положенні максимального згину.

Це досягається шляхом згинання кінцівки в суглобі, якщо немає перелома цієї кінцівки і кровотеча відбувається нижче за суглоб.

Притиснення артерії вище за місце її пошкодження пальцями. Притиснення проводиться до належної кістки вище за рану. Придавлювати кровоточащий судина слідує достатньо сильно:

а) на нижній частині лиця - притисненням щелепної артерії до краю нижїй щелепи;

б) на скроні і лобі - притисненням скроневої артерії попереду козелка

юшка;

в) на голові і шиї - притисненням сонної артерії до шийних хребців;

г) на пахвовій западині і плечі - притисненням підключичної артерії до кістки в підключичной ямці;

д) на передпліччі - притисненням плечової артерії посередині плеча з внутрішньої сторони;Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 214. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия