Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

VII. ПРИРОДООХОРОННІ ТЕРИТОРІЇ
 

Пошуком відповідей на ці та інші питання займаються люди – екологи, які люблять свою землю, бажають добра їй та всьому живому на ній, дбають про збереження здоров’я як природи, так і людини. Цей параграф допоможе згадати вже вивчене, звертаючи увагу на необхідність охорони природи, її збереження.

Природа Києва й околиць зазнає відчутного негативного впливу промисловості, сільського господарства, будівництва, транспорту та інших галузей господарства. Забруднюються повітря, вода, грун­ти, що шкідливо впливає і на саму людину. Приголомшуючим є вплив на природу Київщини чорнобильської катастрофи. Територія екологічної біди охоплює 30-кілометрову зону навколо АЕС.

Природно-заповідний фонд. Попри всі біди природа міста ще чарів­на, багата і різноманітна. Щоб зберегти її, затверджено перелік тери­торій та об'єктів природно-заповідного фонду м. Києва, яким надано заповідний статус. Це ділянки суші і водного простору, які мають особливу наукову, естетичну та іншу цінність і виділені для збережен­ня природних краєвидів, тварин і рослин, для підтримання екологіч­ної рівноваги та спостережень за природою. Заповідні території мають важливе господарське та наукові практичне значення. Передусім вони зберігають природне сере­довище, необхідне для нормаль­ного існування рослин і тварин, насамперед тих, кому загрожує небезпека зникнення. Заповідні території - своєрідні зразки не­займаної природи. Саме в них, як у природних лабораторіях, можна вивчати складні зв'язки в живій природі, оцінювати вплив людини на навколишнє середовище та розробляти заходи щодо розумного використання, охорони тазбагачення природних багатств.

У Києві нараховується 46 за­повідних об'єктів: 7 заказників, II пам'яток природи, 20 парків, пам'яток садово-паркового мистецтва, 3 ботанічні сади, дендрологіч­ний парк, зоопарк, 3 регіональні ландшафтні парки. З них 16 територій та об'єктів мають загальнодержавне значення. Загальна площа всіх природно-заповідних територій понад 7 696 га.

Законодавством України природно-заповідний фонд охороняється як національне надбання. На заповідних територіях забороняється проводити рубку дерев, будівництво, знищення рослин, гнізд птахів. Особи, винні в порушенні природоохоронного законодавства, притягаються до відповідальності.

Заказники. Серед них озеро Вербне, Дачне та Межигірське урочи­ща, "Біла діброва", "Березовий гай" та "Рибне" місцевого значення. Заказник "Лісники" має загальнодержавне значення. Це лісовий ма­сив із переважанням сосни, дуба, клена, ясена та лучною рослинністю. Значну площу тут займають вільхові болота. Є мальовниче озеро з очеретяними заростями. В заказнику зустрічаються рослини і тварини, які занесені до Червоної книги України: вовчі ягоди пахучі, ковила дніпровська, сон чорніючий, цибуля ведмежа, сальвінія плаваюча,; пальчатокорінник, зозулинець болотний, любка дволиста, гніздівка звичайна, зозулині сльози, є поселення бобрів та орланів-білохвостів. Часто зустрічаються козуля європейська та свиня дика.

Пам'ятки природи. Не менш цінними є пам'ятки природи. В на­шому місті до них належать Романівське болото, Золотоворітський сквер, бульвар ім. Т. Шевченка та окремі вікові дерева. Романівське болото розташоване в долині струмка Любка (права притока річки Ірпінь). Болото унікальне тим, що тут росте береза низька та пальчатокорінник, занесені до Червоної книги України. Крім поширених різних видів осок та очерету, тут зустрічаються синюха голуба - цінна лікарська рослина, журавлина болотна, вовче тіло - і рідкісні для Полісся види. Є поселення бобрів. Золотоворітський сквер, що у Старокиївському районі, є своєрідним комплексом у центрі міста. Тут ростуть старі гіркокаштани, в'язи, ясени плакучої форми, магнолії. На вул. Володимирській росте унікальна 500-літня липа, вул.КитаївськІй -багатовіковий каштан, вул. Суворова - 200-літній дуб. Дерева-довгожителі є й на інших вулицях міста, вони складають унікальний зелений фонд, мають історичну цінність і охороняються державою). У зв'язку із складною екологічною ситуа­цією в Києві і нестачею через економічні негаразди коштів на технічні заходи охорони довкілля різко зростає значення природних захисників - лісів, озеленених площ, водойм. Тому так важливо зберігати рослинність міста, не допускати зменшення озеленених площ.

Немало екологічних проблем у нашій місцевості. Ми повинні зробити все можливе для їх вирішення. Бережімо природу рідного краю, яка так щедро поділилась з нами своєю красою та багатствами!

 Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 175. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия