Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

дипломных работ


ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ ПРИ РОБОТІ

НА ПЕРСОНАЛЬНОМУ КОМП’ЮТЕРІ

Інструкція з техніки безпеки, пожежної безпеки для користувачів персональним комп’ютером (далі інструкція) встановлює основні вимоги щодо забезпечення охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки на виробничому навчання Полтавського професійного ліцею при роботі з персональним комп’ютером (далі ПК). Користуватися ПК мають право лише особи, за якими комп’ютери закріплені, а також згідно переліку осіб, затверджені директором; іншими особами доступ до комп’ютерів категорично заборонений.

1. Основні вимоги до користувачів ПК з охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки

1. Виконувати умови інструкції з експлуатації ПК.

2. При експлуатації ПК необхідно пам'ятати, що первинні мережі електроживлення під час роботи знаходяться під напругою, яка є небезпечною для життя людини, тому необхідно користуватися справними розетками, відгалужуваннями та з'єднувальними коробками, вимикачами та іншими електроприладами.

3. До роботи з ПК допускаються працівники та учні, з якими був проведений вступний інструктаж та первинний інструктаж (на робочому місці) з питань охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки та зроблений запис про їх проведення у спеціальному журналі інструктажів.

4. Працівники та учні при роботі з ПК повинні дотримуватися вимог техніки безпеки, пожежної безпеки.

5. При виявленні в обладнанні ПК ознак несправності (іскріння, пробоїв, підвищення температури, запаху гару, ознак горіння) необхідно негайно припинити роботу, відключити все обладнання від електромережі і терміново повідомити про це відповідних посадових осіб, спеціалістів.

6. Вміти діяти в разі ураження інших працівників, учнів електричним струмом або виникненні пожежі.

7. Знати місця розташування первинних засобів пожежогасіння, план евакуації працівників з приміщення в разі виникнення пожежі.

2. Вимоги охорони праці до приміщення для роботи з ПК

1. Стіни приміщень для роботи з ПК мають бути пофарбовані чи обклеєні шпалерами спокійних кольорів з коефіцієнтом відбиття 40% – 60%. Вікна повинні обладнуватися сонцезахисними пристроями (жалюзі, штори і т.п.)

2. Для освітлення приміщень з ПК необхідно використовувати люмінесцентні світильники. Освітленість робочих місць у горизонтальній площині на висоті 0,8 м від підлоги повинна бути не менше 400 лк. Вертикальна освітленість у площині екрану не більше 300 лк.

3. У приміщеннях для роботи з ПК необхідно проводити вологе прибирання та регулярне провітрювання протягом робочого дня. Видалення пилу з екрану необхідно проводити не рідше одного разу на день.

3. Вимоги охорони праці до робочого місця користувача ПК

1. Робочі місця для працюючих з дисплеями необхідно розташувати таким чином, щоб до поля зору працюючого не потрапляли вікна та освітлювальні прилади. Відеотермінали повинні встановлюватися під кутом 90°-105° до вікон та на відстані не меншій 2,5 м від стін з вікнами. До поля зору працюючого з дисплеєм не повинні потрапляти поверхні, які мають властивість віддзеркалювання. Покриття столів повинне бути матовим з коефіцієнтом відбиття 0,25-0,4.

2. Відстань між робочими місцями ПК повинна бути не меншою 1,5-му ряду та не меншою 1м між рядами. ПК повинні розміщуватися не ближче 1їм від джерела тепла.

3. Відстань від очей користувача до екрану повинна становити 500 мм - 700 мм, кут зору 10°-20°, але не більше 40°, кут між верхнім краєм відео терміналу та рівнем очей користувача повинен бути меншим 10°. Найбільш вигідним є розташування екрану перпендикулярно до лінії зору користувача.

4. Вимоги охорони праці до режиму праці

1. 3 метою уникнення перевантаження організму робочий день користувача ПК повинен проходити у раціональному режимі праці та відпочинку, який передбачає дотримання регламентованих перерв, їх активне проведення, систематичне проведення виробничої гімнастики, рівномірний розподіл завдань.

2. Загальний час роботи з відео терміналом не повинен перевищувати 50% тривалості робочого дня. Якщо виконання пов'язане тільки з використанням комп'ютера, то при неможливості зміни діяльності необхідно робити перерви та паузи. Для робіт, які виконуються з великим навантаженням, слід робити 10-15 хвилинну перерву через кожну годин для мало інтенсивної роботи такі перерви потрібно робити через 2 години. Кількість мікро пауз (до 1 хвилини) слід визначити індивідуально.

3. Форми та зміст перерв можуть бути різними: виконання альтернативних вправ з нормативних допоміжних робіт, які не вимагають великого напруження, приймання їжі та інше. На початку перерви виконується гімнастика для очей, під час однієї з перерв рекомендується проведення загальної гімнастики.

4. Виконання фізичних вправ з нормативним навантаженням протягом робочого дня рекомендується індивідуально, залежно від відчуття втоми. Гімнастика повинна бути спрямована на корекцію вимушеної пози, покращення кровообігу, часткову компенсацію дефіциту рухливої активності.

5. Вимоги техніки безпеки до користувачів ПК

1. Перед початком роботи на ПК користувач повинен: - пересвідчуватися у цілості корпусів і блоків (обладнання) ПК; перевірити наявність заземлення, справність і цілісність кабелів живлення, місця їх підключення. Забороняється вмикати ПК та починати роботу при виявлених несправностях.

2. Під час роботи пересвідчившись у справності обладнання, увімкнувши електроживлення ПК, розпочинати роботу, дотримуючись умов інструкції з його експлуатації.

Забороняється:

· замінювати і знімати елементи або вузли та проводити перемонтаж при ввімкненому ПК;

· з'єднувати і роз'єднувати вилки та розетки первинних мереж електроживлення, які знаходяться під напругою;

· знімати кришки, які закривають доступ до струмопровідних частин мережі первинного електроживлення при ввімкнутому обладнанні;

· користуватися паяльником з незаземленим корпусом;

· замінювати запобіжники під напругою;

· залишати ПК у ввімкнутому стані без нагляду.

· По закінченню робочого дня:

· послідовно вимкнути ПК, кнопкою „ВИМК" відключити електроживлення ПК згідно з інструкцією по експлуатації, і вийняти вилку кабелю живлення з розетки.

· впорядкувати робоче місце користувача ПК, прибрати використане обладнання та матеріали у відведені місця.

· при виявленні недоліків у роботі ПК протягом робочого часу необхідно повідомити посадовим особам та спеціалістам.

· залишаючи приміщення після закінчення робочого дня, дотримуючись встановленого режиму огляду приміщення, необхідно:

· зачинити вікна, квартирки, штори;

· перевірити приміщення та переконатися у відсутності тліючих предметів;

· відключити від електромережі всі електроприлади, електрообладнання та вимкнути освітлення;

· здати приміщення черговому вахтеру під охорону.

6. Основні вимоги до користувачів засобів оргтехніки з охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки

1. Користувачі засобів оргтехніки зобов'язані:

· завжди виконувати інструкції, що поставляються разом з засобами оргтехніки;

· підключати ксерокопіювальне обладнання підключати тільки до заземленої розетки живлення, неправильне підключення може привести до ураження електричним струмом;

· дотримуватися обережності при переміщенні засобів оргтехніки, машини, обладнані сортером, не повинні переміщуватися без нагляду спеціаліста по технічному обслуговуванню;

· завжди використовувати матеріали, спеціально призначені для відповідних засобів оргтехніки;

· використання непридатних матеріалів може призвести до поганої роботи оргтехніки або аварійним ситуаціям;

· залишати вільними вентиляційні отвори, призначені для запобігання перегрівання;

· ніколи не знімати кришки та огорожі, що прикріплені гвинтами;

· ділянки за такими кришками не повинні обслуговуватись оператором.

2. Засоби оргтехніки встановлюються в приміщеннях, що добре вентилюються і мають достатню площу для обслуговування.

7. Відповідальність

1. Працівники та учні, зайняті експлуатацією, технічним обслуговуванням ПК та засобів оргтехніки несуть відповідальність за порушення вимог цієї інструкції.

2. Контроль за дотриманням вимог цієї інструкції та відповідальність за факти порушень правил охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки на підприємстві.

8. Дії працівників та учнів у разі ураження людини електричним струмом

· Терміново звільнити потерпілого від електричного струму (через відключення електроживлення в кабінеті, загального електроживлення на роздільному щиті або іншим способом);

- за показниками стану здоров'я потерпілого викликати швидку медичну допомогу (подзвонивши за міським телефоном – 03);

- при відсутності ознак життя до прибуття лікарів потерпілому необхідно робити штучне дихання.

9. Дії працівників та учнів у разі виникнення пожежі

У разі виникнення пожежі в приміщеннях кожен працівник і учень зобов'язані:

· оцінити обстановку;

· негайно повідомити про виникнення пожежі керівництво;

· вжити заходів з використанням вогнегасників для гасіння вогню і локалізації пожежі;

· при сигналі оповіщення про пожежу здійснити евакуацію з приміщення згідно загального „Плану евакуації людей на випадок виникнення пожежі;

· при необхідності повідомити пожежну охорону за міським телефоном – 01;

· при цьому необхідно назвати адресу ліцею, вказати поверх будівлі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;

· у разі необхідності, самому або через вахтера викликати інші аварійно-рятувальні служби: медичну, електромережі.

10. Дії працівників при необхідності отримання невідкладної медичної допомоги

Для забезпечення невідкладної медичної допомоги для працівників та учнів у разі гіпертонічної кризи, серцево-судинній недостатності, порізів, та інших ушкоджень, тримати в кабінеті набір необхідних лікарських засобів.

При виникненні серйозної небезпеки для здоров'я працівників та учнів викликати невідкладну медичну службу за телефоном - 03.

В приміщенні аптечка повинна знаходитися на видному місці.

 

 

СПИСОК

дипломных работ

ФИО Тема Научный руководитель Официальный оппонент I Официальный оппонент II
1. Абдуллин Илья Олегович Госкорпорации в экономике России проф. Мысляева И.Н. доц. Кононкова Н.П. Асп. Ильин-Минкевич В.И.
2. Бураева Эллина Евгеньевна Основные направления повышения эффективности финансового контроля в РФ доц. Гаврилова В.Е. доц. Екатериновская М.А. Асп.Кишиневский А.Д.
3. Волкова Алена Вячеславовна Мировой рынок энергоресурсов и экономические интересы России проф. Мысляева И.Н. проф. Кастосов М.А. Асп. Юничева А.А.
4. Григорян Дмитрий Беньяминович Налоги как фактор устойчивого развития экономики проф. Мысляева И.Н. доц. Гаврилова В.Е. Асп. Бусыгина И.А.
5. Ефименко Глеб Валентинович Совершенствование управления государственными активами в промышленности РФ проф. Мысляева И.Н. доц. Кононкова Н.П. Асп. Астраханцев К.Е.
6. Зеленский Игорь Николаевич Стратегический маркетинг как основа обеспечения устойчивых конкурентных преимуществ доц. Симановская М.Л. доц. ДубровскийА.Ю. асп. Абакаров З.А.
7. Ильченко Максим Александрович Финансовые механизма государственного регулирования поведения дилерских компаний на автомобильном рынке РФ доц. Кононкова Н.П. доц. Ширяева С.В. Асп. Зверев М.Н.
8. Курилина Мария Александровна Современный мировой финансово-экономический кризис: причины и пути преодоления проф. Мысляева И.Н. доц. Ширяева С.В. Асп. Пермитин И.А.
9. Кротова Алина Олеговна Ассортиментная и ценовая политика в системе маркетингового управления производственно-торговых компаний доц. Симановская М.Л. доц. Дубровский А.Ю. асс. Кусов И.С.
10. Кошкунов Руслан Рашидович Формы государственной поддержки малого предпринимательства в современной России доц. Кононкова Н.П. доц. Ширяева С.В.   Ст. преп. Коваль О.В.
11. Крапивина Татьяна Олеговна Коммерциализация инноваций: теория и практика проф. Кастосов М.А. доц. Юдина Т.Н. Асп. Хохлова И.В.
12. Михайленко Диана Александровна Управление государственной собственностью в РФ: содержание и пути повышения эффективности доц. Кононкова Н.П. проф. Мысляева И.Н. Асп.Минина Н.Н.
13. НибежевАстемир Хасенович Современные формы реструктуризации государственной собственности в России доц. Кононкова Н.П. доц. Муратова Н.К. Асп. Астраханцев К.Е.
14. Огородников Олег Вячеславович Особенности взаимодействия государства и крупного бизнеса в России проф. Мысляева И.Н. проф. Кастосов М.А. Ст. преп. Колпаков П.А
15. Попова Алиса Сергеевна Формирование международного финансового центра в г. Москве доц. Гаврилова В.Е. доц. Кобяков А.Б. Асп. Кишиневский А.Д.
16. Токмагамбетов Рустам Жумабекович Специальные экономические зоны в развитии Республики Казахстан проф. Мысляева И.Н. доц. Гаврилова В.Е. Асп.Ильин-Минкевич В.И.
17. Троицкий Дмитрий Андреевич Государственное регулирование в макроэкономических моделях неокейнсианцев доц. Гаврилова В.Е. доц. Юдина Т.Н. Асп. Гусев А.Б.
18. Шаймухаметова Юлия Руслановна Особенности малого бизнеса в сфере услуг в России доц. Кононкова Н.П. доц.Симановская М.Л. Асп. Юничева А.А.



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Такелажные работы | МЕТОДИКА НАВЧАННЯ ГРАФІЧНОГО ДИЗАЙНУ УЧНІВ У ПОЗАШКІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Дата добавления: 2015-10-01; просмотров: 432. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...


Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...


Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...


Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Методика обучения письму и письменной речи на иностранном языке в средней школе. Различают письмо и письменную речь. Письмо – объект овладения графической и орфографической системами иностранного языка для фиксации языкового и речевого материала...

Классификация холодных блюд и закусок. Урок №2 Тема: Холодные блюда и закуски. Значение холодных блюд и закусок. Классификация холодных блюд и закусок. Кулинарная обработка продуктов...

ТЕРМОДИНАМИКА БИОЛОГИЧЕСКИХ СИСТЕМ. 1. Особенности термодинамического метода изучения биологических систем. Основные понятия термодинамики. Термодинамикой называется раздел физики...

Сущность, виды и функции маркетинга персонала Перснал-маркетинг является новым понятием. В мировой практике маркетинга и управления персоналом он выделился в отдельное направление лишь в начале 90-х гг.XX века...

Разработка товарной и ценовой стратегии фирмы на российском рынке хлебопродуктов В начале 1994 г. английская фирма МОНО совместно с бельгийской ПЮРАТОС приняла решение о начале совместного проекта на российском рынке. Эти фирмы ведут деятельность в сопредельных сферах производства хлебопродуктов. МОНО – крупнейший в Великобритании...

ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЦЕНТРА ТЯЖЕСТИ ПЛОСКОЙ ФИГУРЫ Сила, с которой тело притягивается к Земле, называется силой тяжести...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.015 сек.) русская версия | украинская версия